Nedir.Org*
Soru Sor

Sanat Sunumları

 • 8
  3 yıl önce
  İlgili Yazı: Sanat

  Dosya Adı: Sanat nedir sunumu (power point)

  (Göster / Gizle) Sunum İçeriği: Düz metin (text) olarak..
  1. Sayfa
  HazIrlayan:Vecİhe –PInaR AVCI 4/a 138SANAT

  2. Sayfa
  SANAT NEDİR?Sanat, insanlık tarihinin her döneminde var olan bir olgudur. İnsanlığın geçirdiği evrimler yaşama biçimlerini, yaşama bakışlarını, sanat biçimlerini ve sanata bakışlarını değiştirmiş, her dönemde ve her toplumda, sanat farklı görünümlerde ortaya çıkmıştır.

  3. Sayfa
  SANATIN DALLARI NELERDİR?Sanatın Dalları İkiye Ayrılır:PRATİK SANATLAR Duvarcılık dokumacılık marangozluk gibi alışkanlık ve ustalık isteyen mesleklere Pratik Sanatlar, zanaat, bunları yapanlara ise zanaatçı denir.

  4. Sayfa
  SANAT NEDİR? GÜZEL SANATLAR Güzel Sanatlar duyguların etkilenmesi bakımından ikiye ayrılır:SESSELSANATLARGÖRSEL SANATLAR

  5. Sayfa
  GÖRSEL SANATLARGörsel sanat, göze hitap eder.İşitsel sanat,kulağa hitap eder.Son olarak dramatik sanat,hem göze hem kulağa hitap eder.Görsel sanatlar;resim,fotoğraf,mimari ve heykel.İşitsel sanatlar;şiir,edebiyat ve müziktir.Dramatik sanatlar bunların hepsini kapsar.Yani;resim,fotoğraf,mimari,heykel,şiir,edebiyat ve müziktir.

  6. Sayfa
  SESSEL SANATLARSessel sanatlar müzik ve edebiyat gibi ses ve sözle işitme duyumuza hitap eden sanatlardır.(Bale, Tiyatro, Opera, Müzik, Edebiyat) gibi olabilir

  7. Sayfa
  HEYKELHEYKEL RölyefBüst Anıt HeykellerSanatçılar ve Eserleri

  8. Sayfa
  ÜNLÜ HEYKELTRAŞLARMichelengelo, 1475-1564 yılları arasında yaşamış, İtalyan ressam,heykeltraşçı ve mimardır.Michelengelo’nun bir sözü:İnsanlar, benim ustalığımı elde etmek için ne kadar sıkı çalıştığımı bilseler, onun o kadar hayret edilecek bir şey olmadığını anlarlardır.

  9. Sayfa
  nurbiye uz1973 Eskişehir doğumlu sanatçı 1994 yılında Anadolu Üniversitesi G.S.F. Heykel Bölümü`nden mezun oldu. 1996 yılında Anadolu Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Heykel Anasanat Dalı`nda Yüksek Lisans Eğitimini tamamladı.2002 yılında ise Anadolu Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Heykel Anasanat Dalı’nda Sanatta Yeterlik programını tamamladı.

  10. Sayfa
  En eski heykelYeryüzünde görülen en eski heykel, yaklaşık olarak MÖ önce 40.000 yıllarından kaldığı tahmin edilen mamut dişinden yontulmuş bir kadın başıdır.

  11. Sayfa
  ESERLERİNDEN ÖRNEKLER:

  12. Sayfa
  HEYKELLERDEN BAZI ÖRNEKLER

  13. Sayfa
  http://www.toplumdusmani.net/modules/wfsection/article.php?articleid=2076http://www.etoplum.com/ http://www.fikirbul.comhttp://sehir.ekolay.netKAYNAKÇAM

  İndir / Download : 87_sanat_nedir.pptx


  Yorumlar

  Sil