Nedir.Org
 • 1
19446
1
Okunma
262
Cevap
1
Soru :

0,016 rasyonel sayıya çevir

0,016 rasyonel sayıya çevir
Bölüm: Matematik
Durum: Çözüldü
Tarih: 1 ay önce
0 kişi takip ediyor

Verilmiş Cevaplar


162020-11-26 23:42:40 #
Cevap : 0,016 rasyonel sayıya çevrilmesi:
16/1000 şeklinde olup hem payı hem de paydayı 8 ile sadeleştirirsek 2/125 ( iki bölü yüz yirmi beş) olarak yazılabilir.
0 kişi beğendi


Cevap Yaz


×
Seç Değiştir×
Seç Değiştir

×
Örnek 1 : https://www.youtube.com/watch?v=0zuBFyfQ3Qc
Örnek 2 : https://vimeo.com/8802569

01 | Rasyonel Sayı

Oranlı sayılar veya rasyonel sayılar, tam sayılar kullanılarak oluşturulan oranlara denk gelen büyüklüklere denir. Yani, a ve b tam sayı ve sıfır olmamak üzere a/b şeklindeki sayılara rasyonel sayı denir. Rasyonel sayılar, (oranlı sayılar) iki tam sayının birbirine oranı ile ifade edilebilen sayıların oluşturduğu kümedir. Rasyonel sayılar tam sayıların bir genişlemesidir ve ile gösterilir.
Rasyonel Sayı Nedir
Rasyonel sayılar, (oranlı sayılar) iki tam sayının birbirine oranı ile ifade edilebilen sayıların oluşturduğu kümedir... - Yazıya Git..

02 | Çeviri

Çeviri Kelime Anlamları1. Bir dildeki metni veya söylemi diğer bir dile dönüştürme işi.2. Bir müzik parçasındaki aralığın veya bir cümle parçasının tiz sesini pese, pes sesini tize dönüştürmek işi.3. Çevirmek işi, tedvir.4. Bağlı ortaklık hisselerinin ana şirket ortaklarına verilmesiyle gerçekleştirilen şirket ayırma ve/veya satma biçimi.5. Yavrunun doğum için uygun gelişe çevrilmesi işlemi, versiyon.6. Uzaktan dolaşıp düşmanın yan gerilerine düşerek onu istemediği bir durumda dövüşmek zorunda bırakma, sarma, muhasara.İngilizce.. - Yazıya Git..

03 | Rasyonel

Rasyonel Nedir
1. Akla ve düşünce yasalarına uygun olan, akılcı;
2. Akıl içeren, aklın varlığı ya da faaliyetiyle belirlenen şey;
3. Akıllı, akılcı bir biçimde gerçekleşmeye veya fonksiyon göstermeye, rasyonel bir araştırmaya katılmaya yetili olma durumu;
4. Anlaşılmaya uygun, elverişli bir yapıda olma hali;
5. Aklın ilkelerine uygun düşen, anlaşılabilir olan; tutarlılık, basitlik, tamlık, düzen ve mantıksal yapı sergileyen, disiplin için kullanılan niteleme.
Rasyonel Sayı Nedir
Rasyonel sayılar,.. - Yazıya Git..

04 | Rasyonel Sayılar 7.sınıf Konu Anlatımı

Rasyonel sayılar konusu 7.sınıf matematik dersinde anlatılan ve tam sayılarla doğrudan bağlantılı konulardan birisidir. Bugünkü konumuz ise rasyonel sayılar ve rasyonel sayıların sayı doğrusunda gösterilmesi.RASYONEL SAYI NEDİR?Rasyonel sayı; a bir tam sayı ve b de sıfırdan farklı bir tam sayı olmak üzere (frac { a }{ b }) şeklinde yazılabilen sayılardır.Rasyonel sayılarla ilgili bilinmesi gereken ilk ve en önemli kural paydanın sıfır olamayacağıdır. KURAL: Her tam sayı aynı zamanda bir rasyonel sayı iken tersi doğru değildir.Paydasına 1.. - Yazıya Git..

05 | Rasyonel Sayılarda Sıralama

Sayı doğrusu sayılar soldan sağa doğru büyür. Sayı doğrusu pozitif rasyonel sayılar sıfırın sağında, negatif rasyonel sayılar sıfırın solunda yer alır.Negatif her rasyonel sayı, pozitif her rasyonel sayıdan küçüktür.Rasyonel sayıların sayı doğrusunda yeri gösterilerek soldan sağa doğru küçükten büyüğe doğru sıralanır.Ya da sıralanacak rasyonel sayıların paydaları eşitlenir. Payı büyük olan pozitif rasyonel sayı büyüktür.Ayrıca payı büyük olan negatif rasyonel sayı küçüktür.Ya da sıralanacak rasyonel sayıların payları.. - Yazıya Git..

06 | Rasyonel sayılar kuvvet olarak nasıl yazılır

Rasyonel sayılar kuvvet olarak nasıl yazılır - Soruya Git..

07 | Rasyonel sayılar X cinsinden eşiti sorusu

Aşağıda resmi eklediğim sorunun cevabı nedir ? Çözümü nasıl - Soruya Git..

08 | Rasyonel Sayılar

Bu sorunun cevabı için bana yardımcı olur musunuz. - Soruya Git..

09 | Rasyonel sayıların küçükten büyüğe sıralanışı

Rasyonel sayıların küçükten büyüğe sıralama - Soruya Git..

10 | Rasyonel Sayılar Nelerdir

Rasyonel Sayı Nedir? Rasyonel Sayılar Hakkında bilgi sunum ödev lütfen yardımcı olun. - Soruya Git..
Geri
Geçmiş
Soru Sor
Arama
Menü
Kapat
Hareket Dökümü
Online Üyeler
 • Öztürk
  Öztürk
  Belirtmemiş
 • Deniz mavi
  Deniz mavi
  Belirtmemiş
 • muzur06
  muzur06
  Belirtmemiş
 • İrem
  iremugras123
  Kütahya
Sitemizi kullanarak, Çerez Politikamızı , Gizlilik Politikamızı ve Hizmet Şartlarımızı okuduğunuzu ve anladığınızı kabul edersiniz.. Detay. ×