Nedir.Org
 • 1
3240
10
Okunma
3
Cevap
1
Soru :

Açık Renkli Sincap bulmaca

Bulmacada Açık Renkli Sincap sorusunun 3 harfli cevabı nedir?
Bölüm: Bulmaca
Durum: Çözüldü
Tarih: 3 hf. önce
0 kişi takip ediyor

Verilmiş Cevaplar


152020-09-25 18:28:01 #
Cevap :
Bulmacada 'Açık Renkli Sincap' nedir sorusunun cevabı:
Kare ve çengel bulmacada sorulan 'Açık Renkli Sincap' sorusunun yanıtı 3 harflidir ve cevaba ise AŞI yazabilirsiniz.


Sözlükte AŞI Nedir:
1. kim. Birtakım hastalıklara karşı bağışıklık sağlamak için vücuda verilen, o hastalığın mikrobuyla hazırlanmış eriyik.
2. Bu eriyiğin uygulanması: Çiçek aşısı. Kolera aşısı. Tifo aşısı.
3. Bir ağacın dalı veya gövdesi üzerine, aynı familyanın daha iyi bir türünden alınan dal, göz, tomurcuk vb. parçaları kaynaştırma işi.
4. Bu yolla eklenen parça.
5. sf. Aşılı (bitki): “Sana yeni aşı güllerimi göstereceğim.” -A. Gündüz.
6. Eskimiş giysilere yapılan yama, yamalık.
7. Eskiyen entarinin belden yukarısına geçirilen parça.
8. Hayvana sürülen alınışı boya.
9. Renkli badana toprağı.
10. Bazı hastalıklara karşı bağışıklık sağlamak için vücuda enjekte edilen ölü ya da zayıf bakteri süspansiyonu. İnokulasyon.
11. Bir ağacın gövdesi ya da dalına daha verimli olması için aşılanan aynı (otograft) ya da yakın bir türe ait (heterograft) bitki parçası.
12. Canlı veya ölü mikroorganizmaların tamamı veya bir kısmından, bakteri toksinlerinden veya rekombinant DNA tekniğiyle hazırlanan ve organizmaya verildiğinde bağışık yanıtı uyararak enfeksiyon hastalıklarından korunmayı sağlayan madde.
İlgili bulmaca soruları:
  0 kişi beğendi

  Cevap Yaz


  ×
  Seç Değiştir  ×
  Seç Değiştir

  ×
  Örnek 1 : https://www.youtube.com/watch?v=0zuBFyfQ3Qc
  Örnek 2 : https://vimeo.com/8802569  Bilgilendirme: Bulmaca sözlüğümüzde Haberturk, Hürriyet, Sözcü ve Posta gazetesinin günlük kare ve çengel bulmacalarının cevapları ve Bulmacahane, CodyCross gibi bulmaca oyunlarının cevapları yayınlanmaktadır. Ayrıca diğer gazete bulmaca cevapları, bulmaca kitabı, çapraz, karışık bulmaca cevaplarınıda sözlüğümüzde bulabilirsiniz. Bulmaca sözlüğümüzden arama yaparak bulmaca sorunuzdaki cevabı kolayca bulabilirsiniz. Eğer cevap henüz sitemize eklenmemiş ise soru sor butonuna tıklayarak hemen cevap verilmesini sağlayabilirsiniz.

  Yakın zamanda para ödüllü online bulmaca çözebileceğiniz bulmaca servisimiz yayına alınacaktır. Günlük, haftalık, aylık ve yıllık olarak en iyi bulmaca çözenler listelerimiz olacak.

  Sözlüğümüzde cevabını bulabileceğiniz bulmaca çeşitleri: CodyCross bulmaca soruları, çengel bulmaca, kare bulmaca, sudoku bulmaca, rakam bulmaca, kelime şifre bulmaca, altıgen çengel bulmaca, halka bulmaca, sözcük avı, yapboz bulmaca, labirent bulmaca, mozaik bulmaca, resimli kelime bulmaca, 7 farkı bulun, lekare bulmaca ve kim milyoner olmak ister soruları ve cevapları.

  Ayrıca bulmaca cevapları sözlüğümüzde aradığınız kelimenin eş anlamı, mecazen ve mecaz anlamları, eski dildeki karşılıkları, osmanlıca karşılıklarıi, zıt anlamlarını bulabilirsiniz.

  Unutmayın bulmaca çözmek zekanızı geliştirdiği gibi çağımızın en kötü hastalıklarından biri olan alzheimer içinde doktorlar tarafından en önerilen çözümlerden biridir. Şimdiden güzel, sağlıklı günler dileriz..

  Günün Bulmaca Cevapları  Geri
  Geçmiş
  Soru Sor
  Arama
  Menü
  Kapat
  Hareket Dökümü
  Online Üyeler
  • zy01ADANA
   zy01ADANA
   Belirtmemiş
  • keskin
   keskin
   Belirtmemiş
  • Baro
   Baro
   Belirtmemiş
  • Vurgun3
   Vurgun3
   Belirtmemiş
  • Dilan Kayı
   Dilan Kayı
   Belirtmemiş
  • melek9878
   melek9878
   Belirtmemiş
  • ceren karaçör
   ceren karaçör
   Belirtmemiş
  • Hsynnn
   Hsynnn
   Belirtmemiş
  • İrem
   iremugras123
   Kütahya