Nedir.Org
Soru Tara Cevapla Giriş


Cevap Ara?

14.756.348 den fazla soru içinde arama yap.

Sorunu Tarat
Kitaptan resmini çek hemen cevaplansın.

Altın kökü denilen kusturucu bitki

Bulmacada "Altın Kökü. Güney Amerika'da Yetişen Kusturucu Bir Bitki" sorusunun cevabı için bana yardımcı olur musunuz?

Bu soruya 1 cevap yazıldı. Cevap İçin Alta Doğru İlerleyin.
  Şikayet Et Bu soruya 0 yorum yazıldı.

  İşte Cevaplar


  Zeus

  • 2023-09-12 14:44:45

  Cevap : Altın kökü, Güney Amerika'da yetişen ve kusturucu etkisi olan bir bitkidir. Bilimsel adı İPEKA (Ipeca) olan bu bitki, Rubiaceae familyasına aittir.

  Altın kökü, sarı renkli, kalın ve yumuşak bir köke sahiptir. Kök, ipe benzeri bir şekilde bükülmüştür. Altın kökü, tazeyken hafif bir koku ve acı bir tada sahiptir.

  Altın kökü, kusturucu etkisinden dolayı yüzyıllardır tıbbi amaçlarla kullanılmaktadır. Bu bitki, mide bulantısı, kusma ve ishal gibi rahatsızlıkların tedavisinde etkilidir. Ayrıca, altın kökü, zehirlenmelere karşı da kullanılmaktadır.

  Altın kökü, tıbbi amaçlar dışında da kullanılmaktadır. Örneğin, altın kökü, böcek öldürücü olarak kullanılmaktadır. Ayrıca, altın kökü, kozmetik sektöründe de kullanılmaktadır.

  Altın kökü, toksik bir bitkidir. Bu nedenle, altın kökü tıbbi amaçlar dışında kullanılmamalıdır.
  Diğer Cevaplara Gözat
  Cevap Yaz Arama Yap

  Kolay Bulmaca Cevabı Bulma Robotu

  Cevap Yaz

  Bilgilendirme: Bulmaca sözlüğümüzde Haberturk, Hürriyet, Sözcü ve Posta gazetesinin günlük kare ve çengel bulmacalarının cevapları ve Bulmacahane, CodyCross, Words Of Wonders Guru, WOW Guru gibi bulmaca oyunlarının cevapları yayınlanmaktadır. Ayrıca diğer gazete bulmaca cevapları, bulmaca kitabı, çapraz, karışık bulmaca cevaplarınıda sözlüğümüzde bulabilirsiniz. Bulmaca sözlüğümüzden arama yaparak bulmaca sorunuzdaki cevabı kolayca bulabilirsiniz. Eğer cevap henüz sitemize eklenmemiş ise soru sor butonuna tıklayarak hemen cevap verilmesini sağlayabilirsiniz.

  Yakın zamanda para ödüllü online bulmaca çözebileceğiniz bulmaca servisimiz yayına alınacaktır. Günlük, haftalık, aylık ve yıllık olarak en iyi bulmaca çözenler listelerimiz olacak.

  Sözlüğümüzde cevabını bulabileceğiniz bulmaca çeşitleri: CodyCross bulmaca soruları, çengel bulmaca, kare bulmaca, sudoku bulmaca, rakam bulmaca, kelime şifre bulmaca, altıgen çengel bulmaca, halka bulmaca, sözcük avı, yapboz bulmaca, labirent bulmaca, mozaik bulmaca, resimli kelime bulmaca, 7 farkı bulun, lekare bulmaca ve kim milyoner olmak ister soruları ve cevapları.

  Ayrıca bulmaca cevapları sözlüğümüzde aradığınız kelimenin eş anlamı, mecazen ve mecaz anlamları, eski dildeki karşılıkları, osmanlıca karşılıklarıi, zıt anlamlarını bulabilirsiniz.

  Unutmayın bulmaca çözmek zekanızı geliştirdiği gibi çağımızın en kötü hastalıklarından biri olan alzheimer içinde doktorlar tarafından en önerilen çözümlerden biridir. Şimdiden güzel, sağlıklı günler dileriz..  Başarılı

  İşleminiz başarıyla kaydedilmiştir.