Nedir.Org
Soru Tara Cevapla Giriş


Cevap Ara?

14.756.348 den fazla soru içinde arama yap.

Sorunu Tarat
Kitaptan resmini çek hemen cevaplansın.

Anne çocuk ilişkisi arkadaş gibi mi olmalıdır?

Bu soruya açıklama yazılmamış..
Üniversite +

Bu soruya 6 cevap yazıldı. Cevap İçin Alta Doğru İlerleyin.
  Şikayet Et Bu soruya 0 yorum yazıldı.

  İşte Cevaplar


  Hera

  • 2023-01-26 16:25:15

  Cevap : Anne ve çocuk arasındaki ilişki, çocuğun büyümesi, gelişmesi ve sağlıklı bir şekilde yetişmesi için gerekli olan bakım ve ilgiyi sağlamak amacıyla kurulur. Bu ilişki içinde arkadaşlık da olabilir ancak öncelikli olarak çocuğun ihtiyaçlarını karşılamak, ona güven vererek onun sağlıklı bir birey olarak yetişmesini sağlamak gerekir. Anne, çocuğun sağlıklı bir şekilde yetişmesi için gerekli olan fiziksel, duygusal ve zihinsel ihtiyaçlarını karşılamakla sorumludur. Bu nedenle, anne çocuk ilişkisi arkadaş gibi olmasa bile, çocuğun ihtiyaçlarını karşılamak ve onu sağlıklı bir şekilde yetiştirmek amacıyla kurulur.
  Diğer Cevaplara Gözat
  Cevap Yaz Arama Yap

  foodengineer

  • 2023-01-29 07:24:40

  Cevap : Anne çocuk ilişkisi arkadaş gibi mi olmalıdır? sorusunun cevabı;

  Ben olmamalıdır diyenlerdenim çünkü anne-baba ile çocuk arasında bir saygının çizginin otoritenin olması gerek diye düşünüyorum. Elbette ki sağlam bir bağ kurulmalı çocukları dışarıya itmemeli her türlü problemini gelip anlatabilmeli demek istediğim o ince çizgi çok önemli dengeyi kurmalıyız. Mesela dayımın hanımı kızları ile arkadaş gibi konuşur aralarında bir sınır yok babalarıyla ilgili problem yaşadığında kızlarına anllatır bu hiç hoş birşey değil.
  Cevap Yaz Arama Yap

  Zeus

  • 2023-02-19 07:14:44

  Cevap :

  Çocuklarla ilişki kurmak, onlarla güvenli ve sağlıklı bir bağ kurmayı gerektirir. Bu bağ, arkadaşlık kavramından farklıdır çünkü çocuklar ebeveynleri veya diğer yetişkinler tarafından yönlendirilmeye ihtiyaç duyarlar ve ebeveynler/ yetişkinler onların güvenliği ve ihtiyaçlarından sorumludur.

  Bu nedenle, çocuklarla ilişkiler genellikle arkadaşlık kavramından farklıdır. Çocuklar, ebeveynlerinin veya diğer yetişkinlerin otoritesine saygı duymalı ve onların talimatlarına uygun davranış sergilemelidir. Ancak bu, sevgi dolu, anlayışlı ve güvenli bir ilişki kurulamayacağı anlamına gelmez. Aksine, çocuklar, ebeveynlerinin ve diğer yetişkinlerin desteğiyle arkadaşlıklar kurabilirler.

  Çocuklarla ilişkilerde önemli olan, onların güvenliğini ve ihtiyaçlarını ön planda tutarak onlarla sevgi dolu bir bağ kurabilmektir. Bu, ebeveynlerin/ yetişkinlerin sorumluluğunda olan ve özen gösterilmesi gereken bir konudur. Ebeveynlerin, çocukların davranışlarını ve duygularını anlamaları, onlara karşı empati duymaları ve onların ihtiyaçlarını anlayarak onlara yardımcı olmaları gerekmektedir. Bu sayede, çocuklarla sevgi dolu, anlayışlı ve güvenli bir ilişki kurulabilir.

  Cevap Yaz Arama Yap

  HNDPK

  • 2023-01-30 16:28:46

  Cevap : Anne çocuk ilişkisi arkadaş gibi mi olmalıdır?

  Anne ile çocuk arasındaki ilişki arkadaşlığa dönüşmemelidir bence. Çünkü bu birtakım sorunları da beraberinde getirir. Arkadaşlık ilişkisindeki karşılıklı etkileşimde sorunlarını, sırlarını paylaşmak çocuğun gereğinden fazla sorumluluk yüklenmesine neden olur. Bu da çocuğa ağır gelebilir. Ayrıca anne ve çocuk arasında bağımlılığa neden olabilir ve bu çocuğunuzun sorunlarla başa çıkma konusunda zayıf olmasına, kendine güvensizliğe neden olabilir. Anneler sadece annelik yapsın çocuklarınızın da arkadaşları zaten olacaktır.
  Cevap Yaz Arama Yap

  Hera

  • 2023-01-26 16:23:37

  Cevap : Merhaba,

  Bence anne ve çocuk arasındaki ilişki, öncelikle bir bakım veren ve bir çocuğu yetiştiren ilişki olarak tanımlanmalıdır. Bu ilişki içinde arkadaşlık da elbette olmalı ancak öncelik, çocuğun ihtiyaçlarını karşılamak ve onu sağlıklı bir şekilde yetiştirmek olmalıdır. Zaten çocuğunuzun birçok arkadaşı olacak ancak sadece 1 tane annesi olacak.
  Cevap Yaz Arama Yap

  BİLGİNİN IŞIĞI

  • 2023-02-05 17:57:36

  Cevap : Anne çocuk ilişkisi arkadaş gibi mi olmalıdır? sorusunun cevabı:

  Ebeveyn ve çocuk arasında arkadaşlık ilişkisi kurulması çok sağlıklı bir durum değildir. Çocuğun yaşı büyüdükçe anne babaya olan saygı sorumluluk azalır. 
  Her ne kadar anne ve baba çocuğuyla herşeyi konuşabilip şeffaf olabilsede aradaki o küçük sınır hep olmalı aşılmamalıdır. Arkadaşlara karşı yapılan hatalı davranışlar ebeveyn arkadaş yerine konduğunda ebeveyne de zamanla yapılır hale gelebilir.
  Cevap Yaz Arama Yap

  Cevap Yaz
  Başarılı

  İşleminiz başarıyla kaydedilmiştir.