Nedir.Org
Soru Tara Cevapla Giriş


Cevap Ara?

14.756.348 den fazla soru içinde arama yap.

Sorunu Tarat
Kitaptan resmini çek hemen cevaplansın.

Bebeklerde eldiven ne zamana kadar kullanılmalı?

sorusunun cevabı için bana yardımcı olur musunuz?

Bu soruya 2 cevap yazıldı. Cevap İçin Alta Doğru İlerleyin.
  Şikayet Et Bu soruya 0 yorum yazıldı.

  İşte Cevaplar


  Zeus

  • 2023-01-23 00:46:35

  Cevap :

  Eldiven, bebeklerde özellikle yeni doğan döneminde kullanılmalıdır. Eldiven, bebeklerin cildinin hassas olması nedeniyle, dışarıdan gelen bakterileri ve virüsleri önlemek için kullanılır. Bebeklerde eldiven kullanımı, bebeklerin düzenli olarak temizlenmesi ve değiştirilmesi gerekir.

  Eldiven, bebeklerin el ve ayak parmaklarının arasına sızmasını önlemek için kullanılmalıdır. Ayrıca, eldiven, bebeklerin el ve ayak parmaklarının arasındaki nemi azaltmak için de kullanılabilir. Eldiven, bebeklerin cildinin nemli kalmamasını sağlar ve cildin kurumasını önler.

  Yeni doğan döneminde eldiven kullanımı genellikle bebeklerin 1. ya da 2. ayına kadar devam etmelidir. Bu süre, bebeklerin cildinin yeterince katılaşmasını ve kendine yeterli miktarda yağ üretmesini sağlamak için yeterlidir. Ancak, bebeklerin cildinin kuruması veya hassas olması durumunda, eldiven kullanımı daha uzun süre devam edebilir. Bu konuda doktorunuzun tavsiyesine uymak önemlidir.


  Diğer Cevaplara Gözat
  Cevap Yaz Arama Yap

  foodengineer

  • 2023-01-20 13:00:45

  Cevap : Bebeklerde eldiven ne zamana kadar kullanılmalı? sorusunun cevabı için bana yardımcı olur musunuz?

  Ben ilk iki ay kullandım sanırım, hem kışın doğmuştu sıcak tutsun diye hem de bilinçsizce ellerini hareket ettirip yüzünü gözünü çizmesin diye kullandım, Ellerini keşfetsin diye biraz erken çıkardım çünkü artık ellerine bakıp izliyordu parmaklarını ve ağzına götürüyordu.
  Cevap Yaz Arama Yap

  Cevap Yaz
  Başarılı

  İşleminiz başarıyla kaydedilmiştir.