Nedir.Org
 • 1
3240
10
Okunma
3
Cevap
1
Soru :

Beğenilmiş, Uygun Bulunmuş, Seçilmiş

Bulmacada Beğenilmiş, Uygun Bulunmuş, Seçilmiş sorusunun 7 harfli cevabı nedir?

Bölüm: Bulmaca
Durum: Çözüldü
Tarih: 1 ay önce
0 kişi takip ediyor

Kolay Bulmaca Cevabı Bulma Robotu


Verilmiş Cevaplar


152021-03-02 19:36:05 #
Cevap :
Bulmacada 'Beğenilmiş, Uygun Bulunmuş, Seçilmiş' nedir sorusunun cevabı:
Kare ve çengel bulmacada sorulan 'Beğenilmiş, Uygun Bulunmuş, Seçilmiş' sorusunun yanıtı 7 harflidir ve cevaba ise MURTAZA yazabilirsiniz.


Sözlükte MURTAZA Nedir:
tanıtım metninden yola çıkarsak, orhan kemal'in eserinden uyarlanan, sistemle bütünleşmiş bireyin traji-komik öyküsünü anlatan tiyatro oyunu. murtaza, toplumsal yaşamın ikilemlerini, acımasızlıklarını, küçük ayrıntılarıyla gözler önüne seriyor. oyun 1940'larda geçer. büyük kentler, sınıflar, küçük dünyalar, avarelikler, politika, aşk, hırs, onur, riya, ihanet, fabrikalar, işçiler... anlattığı bin bir kavramdan ilk akla gelenlerdir. önce gece bekçisi, sonra fabrika gece kontrolörü olan murtaza'nın etrafındaki kraldan çok kralcı yaşamları anlatır... sistemin kendisine sunduğu doğruları kendi doğruları olarak kabullenen murtaza'nın en önemli sözü şudur: "gördüm kurs, aldım çok sıkı terbiye ve disiplin amirlerimden, görseydin kurs, alsaydın amirlerinden çok sıkı disiplin konuşmazdın büyle cayıl cayıl" ya da "yukarıda allah, ankara'da devlet, burada da ben"... oyun kişileri , eşine rastlanmayan çeşitlilik ve renk bolluğuna sahiptir. bu zengin hatta kalabalık kadronun her üyesi oyuna kendi nesnel - toplumsal durumu ve öznel - kişisel tutum ve davranışıyla girer. oyunun ne anlattığını tespit etmek, seyircinin dikkat ve derinliğine kalmıştır. isteyen oyundaki toplumsal tabakalar zenginliğine kaptırır kendisini; isteyen oyunun renkli kişilerini daha yakından ve derinden izlemeye çalışır. isteyen de eserin mükemmelliğinin zevkine varır... geçtiğimiz üç sezonda toplam 96 kez sahnelenen oyun, geçtiğimiz yıl 30. ismet küntay tiyatro ödülleri'nde "en iyi oyun", 11. türkan kahraman kaptan özel ödülleri'nde ise "tiyatroda en başarılı yapım" ödülünü aldı. peki bu eseri var edenler kimler; yazan: orhan kemal uyarlayan: günay ertekin yönetmen: işıl kasapoğlu, bülent emin yarar oyuncular: fulya aksular, sibel altan, sarp aydınoğlu, tansu biçer, asil büyüközçelik, aylin çalap, banu çiçek, bülent çolak, fatih dönmez, özlem durmaz,irem erkaya, gülin kılıçay, serkan keskin, ahmet kaynak, serap matyaş, ümit ilban, ali savaşçı, melis şeşen sahne dekor tasarımı: metin deniz müzik: nejat yavaşoğulları kostüm tasarımı: mualla erkut dramaturji: yavuz pekman, günay ertekin işık tasarımı: sema öztaş, zeyno sürek kukla tasarım ve uygulama: senem orhonsayın yönetmen asistanı: emel çölgeçen fotoğraflar: banu kaplancalı
0 kişi beğendi


Örüntü hangi şekille devam etmelidir? Soru işareti olan yere ne gelmelidir?
Cevap Yaz


×
Seç Değiştir×
Seç Değiştir

×
Örnek 1 : https://www.youtube.com/watch?v=0zuBFyfQ3Qc
Örnek 2 : https://vimeo.com/8802569

Bilgilendirme: Bulmaca sözlüğümüzde Haberturk, Hürriyet, Sözcü ve Posta gazetesinin günlük kare ve çengel bulmacalarının cevapları ve Bulmacahane, CodyCross gibi bulmaca oyunlarının cevapları yayınlanmaktadır. Ayrıca diğer gazete bulmaca cevapları, bulmaca kitabı, çapraz, karışık bulmaca cevaplarınıda sözlüğümüzde bulabilirsiniz. Bulmaca sözlüğümüzden arama yaparak bulmaca sorunuzdaki cevabı kolayca bulabilirsiniz. Eğer cevap henüz sitemize eklenmemiş ise soru sor butonuna tıklayarak hemen cevap verilmesini sağlayabilirsiniz.

Yakın zamanda para ödüllü online bulmaca çözebileceğiniz bulmaca servisimiz yayına alınacaktır. Günlük, haftalık, aylık ve yıllık olarak en iyi bulmaca çözenler listelerimiz olacak.

Sözlüğümüzde cevabını bulabileceğiniz bulmaca çeşitleri: CodyCross bulmaca soruları, çengel bulmaca, kare bulmaca, sudoku bulmaca, rakam bulmaca, kelime şifre bulmaca, altıgen çengel bulmaca, halka bulmaca, sözcük avı, yapboz bulmaca, labirent bulmaca, mozaik bulmaca, resimli kelime bulmaca, 7 farkı bulun, lekare bulmaca ve kim milyoner olmak ister soruları ve cevapları.

Ayrıca bulmaca cevapları sözlüğümüzde aradığınız kelimenin eş anlamı, mecazen ve mecaz anlamları, eski dildeki karşılıkları, osmanlıca karşılıklarıi, zıt anlamlarını bulabilirsiniz.

Unutmayın bulmaca çözmek zekanızı geliştirdiği gibi çağımızın en kötü hastalıklarından biri olan alzheimer içinde doktorlar tarafından en önerilen çözümlerden biridir. Şimdiden güzel, sağlıklı günler dileriz..

AÖF Akademik Takvim

01 Mart 2021 Sınav Merkezi Değişikliği Bahar Dönemi Ara Sınavı (Son değişiklik tarihine kadar sınav merkezi değişikliği yapanlar, bahar dönemi ara sınavına yeni sınav merkezlerinde girebilir.)
10 - 11 Nisan 2021 Bahar Dönemi Ara Sınavı
19 Nisan 2021 Sınav Merkezi Değişikliği Bahar Dönemi Dönem Sonu Sınavı (Son değişiklik tarihine kadar sınav merkezi değişikliği yapanlar, bahar dönemi dönem sonu sınavına yeni sınav merkezlerinde girebilir.)
29 - 30 Mayıs 2021 Bahar Dönemi Dönem Sonu Sınavı
28 Haziran - 01 Temmuz 2021 Yaz Okulu Kayıt ve Ders Seçme
09 Temmuz 2021 Sınav Merkezi Değişikliği Yaz Okulu Sınavı (Son değişiklik tarihine kadar sınav merkezi değişikliği yapanlar, Yaz Okulu sınavına yeni sınav merkezlerinde girebilir.)
08 Ağustos 2021 Yaz Okulu Sınavı
Günün Bulmaca Cevapları

Geri
Geçmiş
Soru Sor
Arama
Menü
Kapat
Hareket Dökümü
Online Üyeler
 • mountaingoat
  mountaingoat
  Belirtmemiş
 • Ceyhun Dehqan
  Ceyhun Dehqan
  Belirtmemiş
 • Açelya Sevinç
  Açelya Sevinç
  Belirtmemiş
 • cansu gülderen
  cansu gülderen
  Belirtmemiş
 • watson billy
  watson billy
  Belirtmemiş
 • songül taş
  songül taş
  Belirtmemiş
 • Prensesim
  Prensesim
  Belirtmemiş
 • Mehmet Aksoy
  Mehmet Aksoy
  Belirtmemiş
 • İncinmişsin dedi
  İncinmişsin dedi
  Belirtmemiş
 • Bilge07
  Bilge07
  Belirtmemiş
 • shivam09s
  shivam09s
  Belirtmemiş
 • emrah07
  emrah07
  Belirtmemiş
 • Limon çiçeği
  Limon çiçeği
  Belirtmemiş
 • İkradilan Yıldız
  İkradilan Yıldız
  Belirtmemiş
 • miraç Sancar
  miraç Sancar
  Belirtmemiş
 • Deniz mavi
  Deniz mavi
  Belirtmemiş
 • Burakkkk
  Burakkkk
  Belirtmemiş
 • muzur06
  muzur06
  Belirtmemiş
 • Kas
  Kas
  Belirtmemiş
 • Büşra Dere
  Büşra Dere
  Belirtmemiş
 • Meryem Doğru
  Meryem Doğru
  Belirtmemiş
 • Kaan12
  Kaan12
  Belirtmemiş
 • Berke59
  Berke59
  Belirtmemiş
 • İrem
  iremugras123
  Kütahya
eBulmaca Uygulamamız
589.845 Cevap
İNDİR - Şimdi App Store'da.
eBulmaca Uygulamamız
589.845 Cevap
İNDİR - Şimdi Play Store'da.
Sitemizi kullanarak, Çerez Politikamızı , Gizlilik Politikamızı ve Hizmet Şartlarımızı okuduğunuzu ve anladığınızı kabul edersiniz.. Detay. ×