Nedir.Org
Soru Tara Cevapla Giriş


Cevap Ara?

14.756.348 den fazla soru içinde arama yap.

Sorunu Tarat
Kitaptan resmini çek hemen cevaplansın.

Biberon nasıl temizlenir? Kaynatmak yeterli mi?

Bu soruya açıklama yazılmamış..

Bu soruya 2 cevap yazıldı. Cevap İçin Alta Doğru İlerleyin.
  Şikayet Et Bu soruya 0 yorum yazıldı.

  İşte Cevaplar


  Bilge kız

  • 2021-06-25 04:04:50

  Cevap :

  Biberon Nasıl Temizlenir? KAYNATMAK YETERLİ MİDİR? SORUSUNUN CEVABI:

  Bebek bakımı konusunda hijyen altın kuraldır. Dolayısıyla bebeklerde biberon temizliği de oldukça önemlidir. Biberonu ne kadar iyi temizlerseniz, o kadar az bakteri üreyecektir. Bu da hastalıklara karşı alacağınız en iyi önlemlerden biridir.
  Biberonu sıcak suyla yıkayın. Ulaşamadığınız alanlar için uzun ince fırçalardan yararlanabilirsiniz. Ardından çok iyi bir şekilde durulayın.
  Kaynayan suda 25 dakika boyunca biberon malzemelerini kaynatmak, kaliteli bir sterilize yöntemidir. Yere düşen malzemeleri sudan geçirip bebeğinize vermek son derece yanlış bir harekettir. Muhakkak sterilize edin.

  Bunlara Dikkat Edin

  · Çatlak şişeleri kullanmayın, çatlaklar bakteri oluşumunu sağlayacaktır.
  · Kırılmış, sızıntı yapan, solmuş ve kötü kokan plastik biberonları değiştirin.
  · Meme ucu hasarlıysa muhakkak değiştirin, bu boğulmalara sebep olabilir.
  · Bebeğinizin biberonunu kesinlikle mikrodalgada ısıtmayın.
  · Biberonları yıkama esnasında en çok iyi duruladığınızdan emin olun.

  Ben bebeğimin biberonunu kaynatma yöntemi kullandım ama her kullandıktan sonra yıkardım  çelik tencereye biberonu koyup üzerine 1 şeker kaşığı  karbonat atardım yarım çay bardağı sirke koyup iyicene kaynattıktan sonra tencerenin ağzını kapatıp 1 saat kadar içinde bekletirdim ki iyicene mikrobu ölsün diye tabi bu benim yöntemim sizlerde bu şekilde yapabililrsiniz bulaşık deterjanı biberonda kalıntı bırakırsa bebeğime zarar verir diye kaynatma işlemini sık sık yapıyordum.

  biberon temizliği
  Diğer Cevaplara Gözat
  Cevap Yaz Arama Yap

  Zeus

  • 2023-01-22 19:03:57

  Cevap : Biberonları temizlemek için öncelikle sıcak su ve deterjan kullanın. Biberonları ve aksesuarlarını (örneğin, emzikleri) iyi yıkayın ve ayrı ayrı yıkayın. Biberonların içini iyi temizlemek için fırça veya biberon temizleme araçları kullanabilirsiniz. Biberonları kaynatmak da iyi bir yöntemdir, ancak bu sadece biberonların ve aksesuarların yüzeyini değil, içini de temizlemek için yeterli olmayabilir. Biberonların içini ve aksesuarlarını iyi yıkadıktan ve temizledikten sonra, onları iyi durulayın ve kurulayın.

  Doğal yöntemlerle biberonları temizlemek için aşağıdaki seçenekleri deneyebilirsiniz:

  1. Asitli temizleyiciler: Birkaç damla limon suyu veya sirke biberonların içine koyun ve iyice sallayın. Bu, bakterileri ve lekeleri öldürür ve biberonları temizler.
  2. Bicarbonate of soda: Bicarbonate of soda ve su karıştırın ve biberonların içine koyun. Fırça ile iyice temizleyin ve durulayın.
  3. Elma sirkesi: Elma sirkesi ve su karıştırın ve biberonların içine koyun. Fırça ile iyice temizleyin ve durulayın.
  4. Soda: Soda ve su karıştırın ve biberonların içine koyun. Fırça ile iyice temizleyin ve durulayın.

  Not: Doğal yöntemler işe yarayabilir ancak bazen yeterli olmayabilir, özellikle de biberonların iç yüzeylerinde kalan lekeler veya bakteriler varsa. Ayrıca, bazı doğal temizleyicilerin pH dengesi biberonların malzemesine zarar verebilir, özellikle de plastik biberonlar için.

  Cevap Yaz Arama Yap

  Cevap Yaz
  Başarılı

  İşleminiz başarıyla kaydedilmiştir.