Nedir.Org
Soru Tara Cevapla Giriş


Cevap Ara?

14.756.348 den fazla soru içinde arama yap.

Sorunu Tarat
Kitaptan resmini çek hemen cevaplansın.

Bibliyografi bulmaca

Bulmacada Bibliyografi sorusunun 8 harfli cevabı nedir?

Bu soruya 2 cevap yazıldı. Cevap İçin Alta Doğru İlerleyin.
  Şikayet Et Bu soruya 0 yorum yazıldı.

  İşte Cevaplar


  Zeus

  • 2020-05-17 16:00:01

  Cevap :
  Bulmacada 'Bibliyografi' nedir sorusunun cevabı:
  Kare ve çengel bulmacada sorulan 'Bibliyografi' sorusunun yanıtı 8 harflidir ve cevaba ise Kaynakça yazabilirsiniz.


  Diğer cevaplar:
  Kaynakça kelimesinin eş anlamlıları..
  1. Eğer bulmaca cevabınızdaki boşluk 12 harfli ise cevaba Bibliyografi yazabilirsiniz.
  2. Eğer bulmaca cevabınızdaki boşluk 13 harfli ise cevaba Bibliyografya yazabilirsiniz.
  Sözlükte Kaynakça Nedir:
  Kaynakça, bibliyografya ya da bibliyografik künye, eser hazırlanırken başka eserlerden yararlanılınca, eserin sonunda belirtilmesidir. Kitapların hazırlanmasında başka kaynaklardan yararlanılıyorsa, bu kaynaklar kitabın son sayfasında, kaynakça başlığı altında yazılır. Kaynakçalar oluşturulurken, önce yazar adı, sonra eserin adı, daha sonra eserin yayınlandığı yayınevi ya da kitabevi, en sonunda da eserin basıldığı şehir, son olarak da eserin basıldığı yıl yazılır. Bu bilgiler yazılırken, aralarına virgül (,) işareti konulur. Örnek: Orhan Pamuk, Kar, OP Basımevi, Antalya, 2010. Detaylı Kaynakça Yazımı: Kaynakça Yazımı Kitap Bulunması gereken bilgiler: § Yazar adı (soyadı, adının baş harfi) § Yayın tarihi (ayraç içinde) § Eser adı (koyu ya da italik) § Basım kaydı (ayraç içinde; birinci basımlar belirtilmez.) § Yayın yeri (ardından: gelir) § Yayın evi Örnekler: Tek Yazarlı Kitaplar Uçan, A. (1994). İnsan ve Müzik, İnsan ve Sanat Eğitimi. Ankara: Müzik Ansiklopedisi Yayınları. Çok Yazarlı Kitaplar Fidan, N. ve Erden, M. (1986). Eğitim Bilimine Giriş. Ankara: Kadlıoğlu Matbaası. Editörü Olan Kitaplar De Vaney, A.,Stephan, G. ve Ma, Y. (Ed.). (2000). Technology & Resistance. New York: Peter Lang Kurum Yazarlığı Olan Kitaplar Türk Standartlar Enstitüsü. (1992). Toplam Kalite. Ankara: Türk Standartları Enstitüsü. Makale Bulunması gereken bilgiler: § Yazar adı (soyadı, adı) § Yayın tarihi (ayraç içinde) § Makale Adı § Dergi adı (koyu ya da italik) § Cilt numarası § Sayısı § Sayfa numarası Örnek: Kızılçelik, S. (2002). Küreselleşme ve Post Modernleşmeye Karşı Ulusal Bağımsızlık Hareketi. Eğitim Araştırmaları Dergisi. Sayı 7.( Nisan 2002). Gazete Eşme, E. (2002). Ezberci Eğitim: Depremden Beter. Cumhuriyet Gazetesi. (5 Temmuz 2002). Ansiklopedi Donanım. (1998). Bilgi Dünyasına Yolculuk. 2.Basım, Cilt 15, Ankara: 3B Yayıncılık Bildiri Sevgi, A.(2003). Nasıl Bir Müzik Öğretmeni.Cumhuriyetimizin 80. Yılında Müzik Sempozyumu. (26 -31 Ekim 2003). Malatya: İnönü Üniversitesi. Tez Tekin, E. (2004). Müzik Alan Derslerinin Müzik Öğretmeni Adaylarının Yaratıcı Düşünme Becerileri Üzerindeki Etkileri. Yayınlanmamış Yüksek Lisans Tezi, D.E.Ü. Eğitim Bilimleri Enstitüsü. Elektronik Kaynaklar Bulunması gereken bilgiler § Yazar adı (soyadı, adının baş harfi) § Yayın tarihi (ayraç içinde) § Belgenin adı § URL (üçgen ayraç içinde) § Erişim tarihi Örnek: Persellin, D. C. (1999). The Effect of Orff-based Music Instruction on Spatial- Temporal Task Performance of Young Children. https://www.Idonline. org/ld indepth/ abilities/ orff based music instruction. html (30 Nisan 2002).

  Diğer Cevaplara Gözat
  Cevap Yaz Arama Yap

  ArdaPat

  • 2020-05-17 18:23:16

  Cevap :
  Bulmacada 'Bibliyografi bulmaca' sorusunun cevabı olan 'Kaynakça' kelimesinin sözlükte eş anlamı nedir:
  1. Eğer bulmaca cevabınızdaki boşluk 12 harfli ise cevaba Bibliyografi yazabilirsiniz.
  2. Eğer bulmaca cevabınızdaki boşluk 13 harfli ise cevaba Bibliyografya yazabilirsiniz.
  Cevap Yaz Arama Yap

  Kolay Bulmaca Cevabı Bulma Robotu

  Bilgilendirme: Bulmaca sözlüğümüzde Haberturk, Hürriyet, Sözcü ve Posta gazetesinin günlük kare ve çengel bulmacalarının cevapları ve Bulmacahane, CodyCross, Words Of Wonders Guru, WOW Guru gibi bulmaca oyunlarının cevapları yayınlanmaktadır. Ayrıca diğer gazete bulmaca cevapları, bulmaca kitabı, çapraz, karışık bulmaca cevaplarınıda sözlüğümüzde bulabilirsiniz. Bulmaca sözlüğümüzden arama yaparak bulmaca sorunuzdaki cevabı kolayca bulabilirsiniz. Eğer cevap henüz sitemize eklenmemiş ise soru sor butonuna tıklayarak hemen cevap verilmesini sağlayabilirsiniz.

  Yakın zamanda para ödüllü online bulmaca çözebileceğiniz bulmaca servisimiz yayına alınacaktır. Günlük, haftalık, aylık ve yıllık olarak en iyi bulmaca çözenler listelerimiz olacak.

  Sözlüğümüzde cevabını bulabileceğiniz bulmaca çeşitleri: CodyCross bulmaca soruları, çengel bulmaca, kare bulmaca, sudoku bulmaca, rakam bulmaca, kelime şifre bulmaca, altıgen çengel bulmaca, halka bulmaca, sözcük avı, yapboz bulmaca, labirent bulmaca, mozaik bulmaca, resimli kelime bulmaca, 7 farkı bulun, lekare bulmaca ve kim milyoner olmak ister soruları ve cevapları.

  Ayrıca bulmaca cevapları sözlüğümüzde aradığınız kelimenin eş anlamı, mecazen ve mecaz anlamları, eski dildeki karşılıkları, osmanlıca karşılıklarıi, zıt anlamlarını bulabilirsiniz.

  Unutmayın bulmaca çözmek zekanızı geliştirdiği gibi çağımızın en kötü hastalıklarından biri olan alzheimer içinde doktorlar tarafından en önerilen çözümlerden biridir. Şimdiden güzel, sağlıklı günler dileriz..  Başarılı

  İşleminiz başarıyla kaydedilmiştir.