Nedir.Org
 • 1
3240
10
Okunma
3
Cevap
1
Soru :

Bilgisayar Kullanımında Çözüme Erişmek İçin İşlenebilir Duruma Getirilmiş Bilgi Ortamı

Bulmacada Bilgisayar Kullanımında Çözüme Erişmek İçin İşlenebilir Duruma Getirilmiş Bilgi Ortamı sorusunun 10 harfli cevabı nedir?

Bölüm: Bulmaca
Durum: Çözüldü
Tarih: 2 ay önce
0 kişi takip ediyor

Kolay Bulmaca Cevabı Bulma Robotu

Verilmiş Cevaplar


152021-02-13 07:55:02 #
Cevap :
Bulmacada 'Bilgisayar Kullanımında Çözüme Erişmek İçin İşlenebilir Duruma Getirilmiş Bilgi Ortamı' nedir sorusunun cevabı:
Kare ve çengel bulmacada sorulan 'Bilgisayar Kullanımında Çözüme Erişmek İçin İşlenebilir Duruma Getirilmiş Bilgi Ortamı' sorusunun yanıtı 10 harflidir ve cevaba ise VERİTABANI yazabilirsiniz.


Sözlükte VERİTABANI Nedir:
Veritabanı yani database basit olarak bilgi depolayan bir yazılımdır. Bir çok yazılım bilgi depolayabilir ama aradaki fark, veritabanın bu bilgiyi verimli ve hizli bir şekilde yönetip degiştirebilmesidir. Veritabanı, bilgi sisteminin kalbidir ve etkili kullanmakla değer kazanır. Bilgiye gerekli oldugu zaman ulaşabilmek esastır. Indeksi olmayan bir kütüphane ve bütün kitapların ayni kapağa sahip oldugunu düşündüğünüzde kütüphane kullanıcılarının ne kadar çok işi olacağını tahmin edersiniz. Bir veritabani bir kütüphanenin mükemmel bir indeks sistemi oldugu gibi, aynı zamanda kütüphanenin kendisidir. İlişkisel veritabanı yönetim sistemleri relational database management systems - rdbms büyük miktarlardaki verilerin güvenli bir şekilde tutulabildiği, bilgilere hızlı erişim imkanlarının saglandığı, bilgilerin bütünlük içerisinde tutulabildigi ve birden fazla kullanıcıya aynı anda bilgiye erişim imkanının sağlandığı programlardır. Oracle veritabani da bir ilişkisel veri tabanı yönetim sistemidir.
İlgili bulmaca soruları:
  0 kişi beğendi


  Resimde ne görüyorsun?
  Cevap Yaz


  ×
  Seç Değiştir  ×
  Seç Değiştir

  ×
  Örnek 1 : https://www.youtube.com/watch?v=0zuBFyfQ3Qc
  Örnek 2 : https://vimeo.com/8802569

  Bilgilendirme: Bulmaca sözlüğümüzde Haberturk, Hürriyet, Sözcü ve Posta gazetesinin günlük kare ve çengel bulmacalarının cevapları ve Bulmacahane, CodyCross gibi bulmaca oyunlarının cevapları yayınlanmaktadır. Ayrıca diğer gazete bulmaca cevapları, bulmaca kitabı, çapraz, karışık bulmaca cevaplarınıda sözlüğümüzde bulabilirsiniz. Bulmaca sözlüğümüzden arama yaparak bulmaca sorunuzdaki cevabı kolayca bulabilirsiniz. Eğer cevap henüz sitemize eklenmemiş ise soru sor butonuna tıklayarak hemen cevap verilmesini sağlayabilirsiniz.

  Yakın zamanda para ödüllü online bulmaca çözebileceğiniz bulmaca servisimiz yayına alınacaktır. Günlük, haftalık, aylık ve yıllık olarak en iyi bulmaca çözenler listelerimiz olacak.

  Sözlüğümüzde cevabını bulabileceğiniz bulmaca çeşitleri: CodyCross bulmaca soruları, çengel bulmaca, kare bulmaca, sudoku bulmaca, rakam bulmaca, kelime şifre bulmaca, altıgen çengel bulmaca, halka bulmaca, sözcük avı, yapboz bulmaca, labirent bulmaca, mozaik bulmaca, resimli kelime bulmaca, 7 farkı bulun, lekare bulmaca ve kim milyoner olmak ister soruları ve cevapları.

  Ayrıca bulmaca cevapları sözlüğümüzde aradığınız kelimenin eş anlamı, mecazen ve mecaz anlamları, eski dildeki karşılıkları, osmanlıca karşılıklarıi, zıt anlamlarını bulabilirsiniz.

  Unutmayın bulmaca çözmek zekanızı geliştirdiği gibi çağımızın en kötü hastalıklarından biri olan alzheimer içinde doktorlar tarafından en önerilen çözümlerden biridir. Şimdiden güzel, sağlıklı günler dileriz..
  Benzer Sorular

  AÖF Akademik Takvim

  01 Mart 2021 Sınav Merkezi Değişikliği Bahar Dönemi Ara Sınavı (Son değişiklik tarihine kadar sınav merkezi değişikliği yapanlar, bahar dönemi ara sınavına yeni sınav merkezlerinde girebilir.)
  10 - 11 Nisan 2021 Bahar Dönemi Ara Sınavı
  19 Nisan 2021 Sınav Merkezi Değişikliği Bahar Dönemi Dönem Sonu Sınavı (Son değişiklik tarihine kadar sınav merkezi değişikliği yapanlar, bahar dönemi dönem sonu sınavına yeni sınav merkezlerinde girebilir.)
  29 - 30 Mayıs 2021 Bahar Dönemi Dönem Sonu Sınavı
  28 Haziran - 01 Temmuz 2021 Yaz Okulu Kayıt ve Ders Seçme
  09 Temmuz 2021 Sınav Merkezi Değişikliği Yaz Okulu Sınavı (Son değişiklik tarihine kadar sınav merkezi değişikliği yapanlar, Yaz Okulu sınavına yeni sınav merkezlerinde girebilir.)
  08 Ağustos 2021 Yaz Okulu Sınavı
  Günün Bulmaca Cevapları


  Geri
  Geçmiş
  Soru Sor
  Arama
  Menü
  Kapat
  Hareket Dökümü
  Online Üyeler
  • Doruk Hasekili
   Doruk Hasekili
   Belirtmemiş
  • kübra oruç
   kübra oruç
   Belirtmemiş
  • Melisnaz
   Melisnaz
   Belirtmemiş
  • İncinmişsin Demedi
   İncinmişsin Demedi
   Belirtmemiş
  • muzur06
   muzur06
   Belirtmemiş
  • Mervemavi
   Mervemavi
   Belirtmemiş
  • Limon çiçeği
   Limon çiçeği
   Belirtmemiş
  • soner kocakurt
   soner kocakurt
   Belirtmemiş
  • miraç Sancar
   miraç Sancar
   Belirtmemiş
  • hera
   hera
   Belirtmemiş
  • İncinmişsin dedi
   İncinmişsin dedi
   Belirtmemiş
  • Deniz mavi
   Deniz mavi
   Belirtmemiş
  • Büşra Dere
   Büşra Dere
   Belirtmemiş
  • zeus
   zeus
   Belirtmemiş
  • Kas
   Kas
   Belirtmemiş
  • Kaan12
   Kaan12
   Belirtmemiş
  • Meryem Doğru
   Meryem Doğru
   Belirtmemiş
  • Vodafone
   Vodafone
   Belirtmemiş
  • Berke59
   Berke59
   Belirtmemiş
  • İrem
   iremugras123
   Kütahya
  eBulmaca Uygulamamız
  589.845 Cevap
  İNDİR - Şimdi App Store'da.
  eBulmaca Uygulamamız
  589.845 Cevap
  İNDİR - Şimdi Play Store'da.
  Sitemizi kullanarak, Çerez Politikamızı , Gizlilik Politikamızı ve Hizmet Şartlarımızı okuduğunuzu ve anladığınızı kabul edersiniz.. Detay. ×