Nedir.Org
Soru Tara Cevapla Giriş


Cevap Ara?

14.756.348 den fazla soru içinde arama yap.

Sorunu Tarat
Kitaptan resmini çek hemen cevaplansın.

Bir iş yerinde aşırı gürültülü çalışan bir makine bulunuyorsa aşağıdaki önlemlerden hangisi en son düşünülmektedir?

Bir iş yerinde aşırı gürültülü çalışan bir makine bulunuyorsa aşağıdaki önlemlerden hangisi en son düşünülmektedir sorusunun cevabı için bana yardımcı olur musunuz?

Bu soruya 2 cevap yazıldı. Cevap İçin Alta Doğru İlerleyin.
  Şikayet Et Bu soruya 1 yorum yazıldı.
  1 ay önce Z Şıkları yazarsanız hemen cevaplayalım..

  İşte Cevaplar


  Zeus

  • 2024-06-12 15:53:21

  Cevap :

  Bir iş yerinde aşırı gürültülü çalışan bir makine için en son düşünülmesi gereken önlem, makineyi daha az gürültülü bir modelle değiştirmektir.

  Bunun sebebi, diğer önlemlerin genellikle daha kolay ve daha az maliyetli uygulanabilir olmasıdır. Gürültü kaynağını ortadan kaldırmak her zaman en iyi çözümdür ve bu mümkün olduğunda, diğer önlemlere gerek kalmaz.

  Aşırı gürültülü bir makine için alınabilecek diğer önlemler şunlardır:

  1. Makineyi ses yalıtım malzemesi ile kaplamak veya izole etmek.
  2. Makineyi sessiz bir yere taşımak.
  3. Makine çalışırken çalışanların kulaklık veya kulak tıkacı kullanmasını sağlamak.
  4. Çalışma sürelerini ayarlamak veya gürültülü işleri vardiyalara ayırmak.
  5. Mümkün olduğunda, gürültülü işleri otomatikleştirmek.

  Yukarıdaki önlemlerin her birinin kendine ait avantajları ve dezavantajları vardır. En uygun çözüm, gürültünün kaynağına, işyerinin düzenine ve çalışanların maruz kaldığı gürültü seviyesine bağlı olarak değişecektir.

  Önemli: İşyerinde gürültü seviyeleri, iş sağlığı ve güvenliği mevzuatına uygun olmalıdır. Gürültüye maruz kalan çalışanlar, işveren tarafından işitme testlerine tabi tutulmalıdır.

  Unutmayın, her işyerinin kendine özgü bir durumu vardır ve en uygun çözümü bulmak için işyeri hekimine, iş güvenliği uzmanına veya ses ve titreşim uzmanı gibi bir uzmana danışmanız önemlidir.


  Diğer Cevaplara Gözat
  Cevap Yaz Arama Yap

  Zeus

  • 2024-06-12 15:53:36

  Cevap : Bir iş yerinde aşırı gürültülü çalışan bir makine bulunuyorsa, aşağıdaki önlemlerden en son düşünülen genellikle "bireysel koruma tedbirlerini almak" olacaktır. Öncelikle, gürültüyü ortadan kaldırmak veya azaltmak için teknik önlemler alınmaya çalışılır. Bunlar arasında iş yerinin yeniden tasarlanması, daha sessiz ekipman kullanılması veya çalışma düzeninin yeniden organize edilmesi gibi önlemler yer alır. Ancak teknik sebeplerden dolayı gürültünün tamamen ortadan kaldırılması mümkün değilse, bireysel koruma tedbirleri düşünülebilir. Bu tedbirler arasında kulak koruyucu kullanımı yer alabilir.
  Cevap Yaz Arama Yap

  Cevap Yaz
  Başarılı

  İşleminiz başarıyla kaydedilmiştir.