Nedir.Org
 • 1
3240
10
Okunma
44
Cevap
1
Soru :

Bisküvili Pasta bulmaca

Bulmacada Bisküvili Pasta sorusunun 6 harfli cevabı nedir?
Bölüm: Bulmaca
Durum: Çözüldü
Tarih: 2 ay önce
0 kişi takip ediyor

Cevap Yaz


×
Seç Değiştir×
Seç Değiştir

×
Örnek 1 : https://www.youtube.com/watch?v=0zuBFyfQ3Qc
Örnek 2 : https://vimeo.com/8802569

Verilmiş Cevaplar


152020-05-24 02:56:01 #
Cevap :
Bulmacada 'Bisküvili Pasta' nedir sorusunun cevabı:
Kare ve çengel bulmacada sorulan 'Bisküvili Pasta' sorusunun yanıtı 6 harflidir ve cevaba ise MOZAİK yazabilirsiniz.


Diğer cevaplar:
MOZAİK kelimesinin eş anlamlıları..
 1. Eğer bulmaca cevabınızdaki boşluk 8 harfli ise cevaba Silmetaş yazabilirsiniz.
Sözlükte MOZAİK Nedir:
küçük, birbirinden farklı, üç boyutlu parçaları bir yüzey üzerinde yanyana getirerek resim oluşturma tekniğine ve ortaya çıkan esere mozaik denir. ilk olarak 5000 yıl önce sümerler tarafından ev duvarlarına batırdıkları çömlek parçalarıyla yaratılan bu tekniğin günümüzde iki biçimi uygulanmaktadır: genelde çimentodan oluşan zemin malzeme üzerine parçacıkları batırmak. tutkalla yapıştırılmış parçaların aralarına sıva döşemek. parçacık olarak ise seramikten metale, ahşaptan cama kadar çok çeşitte, şekilde ve büyüklükte malzeme birarada kullanılabilmektedir. mozaik denince akla roma imparatorluğu zamanında yaratılan eserler gelir. daha çok şehir kaldırımlarında, meydanlarda, ev avlularında kullanılan, sırlı seramikten yapılmış bu mozaiklerin parçaları birkaç milimetre kadar küçük olabilmektedir. gaziantep arkeoloji müzesinde bulunan ve zeugma antik şehrindeki villalardan çıkarılan mozaikler bu dönem eserlerinin en güzel örnekleri arasındadır. duvar ve tavan mozaikleri konusunda uzmanlaşan bizanslılar ise parçacık olarak italya'da üretilen ve kalın, renkli camdan oluşan plakalar (smalti) kullanmakla ünlüdürler. bu dönemde, camlar, ışığı daha iyi yönlendirebilmek için farklı açılarda, ve sıvasız olarak yerleştirildi. bazı desenlerde, camların arkasına gümüş ya da altın yapraklar yapıştırıldı. daha çok dini görüntüler betimleyen roma mozaiklerinin aksine bizanslılar aristokrasinin de mozaiklerini yarattılar. islam kültürü ise mozaik desenlerine getirdiği matematiksel zenginlikle ünlüdür. yer yer cam küpler ve taşlar kullanılmış olsa da, İslami eserlerde, genelde, desen için özellikle üretilmiş, daha sonra, kenarları elde zimparalanarak boşluksuz yanyana oturacak şekle sokulmuş çini plakalar kullanılmıştır (zillij). antoni gaudi, guell parkındaki koltukları mozaikle kaplayarak tekniğe yeni bir uygulama kanalı açmıştır. bu mozaikler, farklı amaçlarla yaratılmış seramik ürünlerin yeniden düzenlenmesiyle meydana geldikleri icin kolaj tekniginin ilk örneği olarak da gösterilebilir. gaudi'nin uyguladığı seramik kaplama tekniğinin özgün adı "trencadis" tir ve katalanca bir sözcüktür. kullanılmayacağı, bir işe yaramayacağı varsayılan seramik ve cam parçalarıyla bir binanın giydirilmesidir. aralarında chagall ve picasso'nun bulunduğu birçok modern sanatçı da eserlerini mozaik şeklinde ortaya koymuş, mozaik eserlerin konularına zenginlik katmışlardır. günümüzde mozaikler mobilya dekorasyonundan yer kaplamalarına, bina kaplamalarından oda bölmelerine kadar birçok farklı yerde kullanılmaktadır. konular soyut kavramlardan hiperrealist portrelere kadar çeşitlilik kazanmıştır.
0 kişi beğendi

00:00

Günlük Mini Bulmaca
Bilgilendirme: Bulmaca sözlüğümüzde Haberturk, Hürriyet, Sözcü ve Posta gazetesinin günlük kare ve çengel bulmacalarının cevapları ve Bulmacahane, CodyCross gibi bulmaca oyunlarının cevapları yayınlanmaktadır. Ayrıca diğer gazete bulmaca cevapları, bulmaca kitabı, çapraz, karışık bulmaca cevaplarınıda sözlüğümüzde bulabilirsiniz. Bulmaca sözlüğümüzden arama yaparak bulmaca sorunuzdaki cevabı kolayca bulabilirsiniz. Eğer cevap henüz sitemize eklenmemiş ise soru sor butonuna tıklayarak hemen cevap verilmesini sağlayabilirsiniz.

Yakın zamanda para ödüllü online bulmaca çözebileceğiniz bulmaca servisimiz yayına alınacaktır. Günlük, haftalık, aylık ve yıllık olarak en iyi bulmaca çözenler listelerimiz olacak.

Sözlüğümüzde cevabını bulabileceğiniz bulmaca çeşitleri: CodyCross bulmaca soruları, çengel bulmaca, kare bulmaca, sudoku bulmaca, rakam bulmaca, kelime şifre bulmaca, altıgen çengel bulmaca, halka bulmaca, sözcük avı, yapboz bulmaca, labirent bulmaca, mozaik bulmaca, resimli kelime bulmaca, 7 farkı bulun, lekare bulmaca ve kim milyoner olmak ister soruları ve cevapları.

Ayrıca bulmaca cevapları sözlüğümüzde aradığınız kelimenin eş anlamı, mecazen ve mecaz anlamları, eski dildeki karşılıkları, osmanlıca karşılıklarıi, zıt anlamlarını bulabilirsiniz.

Unutmayın bulmaca çözmek zekanızı geliştirdiği gibi çağımızın en kötü hastalıklarından biri olan alzheimer içinde doktorlar tarafından en önerilen çözümlerden biridir. Şimdiden güzel, sağlıklı günler dileriz..

Soru Sor Cevapsız Sorular Bulmaca Sözlüğü
Benzer Sorular
Günün Bulmaca Cevapları
hantol
4 dk. önceBüyüme bulmaca
hantol
18 dk. önceRulo bulmaca
hantol
18 dk. önceSedefotu bulmaca
hantol
46 dk. önceBilişimde bulmaca
hantol
1 saat önceMotamot bulmaca
hantol
1 saat önceKefeki bulmaca
hantol
1 saat önceEmisyon bulmaca
hantol
1 saat önceKökler bulmaca
hantol
1 saat önceSalhane bulmaca
hantol
1 saat önceKağnı bulmaca
hantol
2 saat önceSafran bulmaca
hantol
3 saat önceİmik bulmaca
hantol
3 saat önceFinalizm bulmaca
hantol
3 saat önceHayırsız bulmacaArama
Menü
Kapat
Hareket Dökümü
Online Üyeler
 • ETRUSCAN
  ETRUSCAN
  Belirtmemiş
 • Darthwader
  Darthwader
  Belirtmemiş
 • duru54
  duru54
  Belirtmemiş
 • Kum havuzu
  Kum havuzu
  Belirtmemiş
 • Güzelik06
  Güzelik06
  Belirtmemiş
 • Genç kız
  Genç kız
  Belirtmemiş
 • Dolunay1999
  Dolunay1999
  Belirtmemiş
 • Köylü güzeli
  Köylü güzeli
  Belirtmemiş
 • sansar
  sansar
  Belirtmemiş
 • cankync
  cankync
  Belirtmemiş
 • keskin
  keskin
  Belirtmemiş
 • Berke59
  Berke59
  Belirtmemiş
 • Elif Aslan
  Elif Aslan
  Belirtmemiş
 • Kartalaltan
  Kartalaltan
  Belirtmemiş
 • Hsynnn
  Hsynnn
  Belirtmemiş
 • Koalaa
  Koalaa
  Belirtmemiş
 • İrem
  iremugras123
  Kütahya