Nedir.Org
 • 1
343
36
Okunma
65
Cevap
5
Soru :

Bulmacada Ateşli Hastalık

Ateşli hastalık bulmaca
Bölüm: Bulmaca
Durum: Çözüldü
Tarih: 4 hf. önce
0 kişi takip ediyor

Verilmiş Cevaplar


262020-10-27 00:31:58 #
Cevap :
Bulmacada 'Bulmacada Ateşli Hastalık' nedir sorusunun cevabı:
Kare ve çengel bulmacada sorulan 'Bulmacada Ateşli Hastalık' sorusunun yanıtı birden fazladır. Bu nedenle bulmacanızdaki boşluk sayısına ve harf dizilişine göre aşağıdaki cevaplarımızdan birini seçmelisiniz.


İşte cevaplar:
 1. Eğer bulmaca cevabınızdaki boşluk 5 harfli ise cevaba HUMMA yazabilirsiniz.
 2. Eğer bulmaca cevabınızdaki boşluk 7 harfli ise cevaba KIZAMIK yazabilirsiniz.
 3. Eğer bulmaca cevabınızdaki boşluk 9 harfli ise cevaba KABAKULAK yazabilirsiniz.

Diğer Cevaplar:
 1. Eğer bulmaca cevabınızdaki boşluk 5 harfli ise cevaba Göyük yazabilirsiniz.
 2. Eğer bulmaca cevabınızdaki boşluk 8 harfli ise cevaba Bulaşıcı yazabilirsiniz.
 3. Eğer bulmaca cevabınızdaki boşluk 7 harfli ise cevaba Kabaşiş yazabilirsiniz.

HUMMA kelimesinin Eş Anlamlıları:
 1. Göyük (5 harfli)

KIZAMIK kelimesinin Eş Anlamlıları:
 1. Bulaşıcı (8 harfli)

KABAKULAK kelimesinin Eş Anlamlıları:
 1. Kabaşiş (7 harfli)
İlgili bulmaca soruları:
 1. bulmacada ateşli hastalık
 2. bulmacada ateşli bir hastalık
 3. çengel bulmacada ateşli bir hastalık
Beste 1 kişi beğendi
4 hf. önce Beste Teşekkürler doğru cevap HUMMA imiş. Haberturk 27 ekim bulmacasında
62020-10-27 00:31:58 #
Cevap :
Bulmacada 'Bulmacada Ateşli Hastalık' sorusunun cevabı olan 'HUMMA - KIZAMIK - KABAKULAK ' kelimesinin sözlükte eş anlamı nedir:
HUMMA kelimesinin Eş Anlamlıları:
 1. Göyük (5 harfli)
KIZAMIK kelimesinin Eş Anlamlıları:
 1. Bulaşıcı (8 harfli)
KABAKULAK kelimesinin Eş Anlamlıları:
 1. Kabaşiş (7 harfli)
0 kişi beğendi
22020-10-27 00:31:58 #
Cevap :
Sözlükte HUMMA Nedir:
humma: ateşli hastalık.
0 kişi beğendi
22020-10-27 00:31:58 #
Cevap :
Sözlükte KIZAMIK Nedir:
İlkbaharda ve kış aylarının son dönemlerinde ortaya çıkan virüsün sebep olduğu bulaşıcı bir hastalıktır.Bu hastalık hamilelerde ve bebeklerde çok daha tehlikelidir.Aşının kullanılmadığı bölgelerde ölümle sonuçlandığı bile görülmüştür.Vücutta büyük bir halsizlik ve aşırı ateşlenme en büyük belirtileridir.Bu hastalığa neden olan mikrop,hastanın ağız ve burun boşluğunda yer edinir yerleştikten bir hafta sonra ise hastalık kendini belli eder ve bulaşıcı hale gelir.Özellikle küçük çocuklarda görülür ancak çocukluğunda bu hastalığı geçirmeyen yetişkinlerde de muhakkak ortaya çıkar.İlginç bir hastalıktır ve bir kere yaşandığında tekrarlamaz,vücut bağışıklık oluşturur ve yeniden kızamık geçirmeniz mümkün değildir.

Hastalığın Belirtileri Nelerdir?
İlk aşamada hastanın ateşi yükselir ve rahatsız edici bir şekilde artış gösterir.Titreme ve ağız içinde beyaz lekeler ateş yükselmesinin devamı niteliğindedir.Gözler fazlasıyla kızarır ve sık sık öksürük(kuru) rahatsız edici bir şekilde devam eder.Vücut üzerinde lekeler ve döküntüler belirir,hasta bu dönemde zayıf bir vücut yapısına sahiptir ve bademciklerde şişme görülür.Lekeler zaman geçtikçe daha da belirginleşir ve hastalığın en büyük belirtisidir…

Kızamık Aşısı:
Bu aşıyı yaptırmanız şiddetle tavsiye edilir.En erken dönem bebeklik dönemi 12 aylıkken bu aşının süreci başlar ve 15. aya kadar yaptırılması gereklidir.Diğer aşı ise; 4-6 yaş arası dönemde yaptırılmalıdır.Aşı 2 dozdan oluşur ve bağışıklık sistemi bu sayede geliştirilir.Aşı yetişkinlerde ve hamilelik öncesi de uygulanır.Hamile iken tavsiye edilmez öncesinde yapılır ve hamilelik döneminde anneyi korur ve bağışıklık sistemini güçlendirir.

Tedavi Yöntemleri:
Hastalığın tedavi sürece genelde aile tarafından gerçekleştirilir.Kızamık adına üretilen ya da kesin sonuca ulaştıran bir ilaç tedavisi henüz yoktur ancak ateş düşürücü ve sakinleştiriciler doktorlar tarafından verilir.Evde neler yapabilirsiniz?Hastanın bulunduğu oda ısısı 20 derece üzerinde ya da altında olmamalıdır.Ilık bir bezle hastaya tedavi uygulanabilir.Beslenme ve sıvı tüketilmesi çok önemlidir.Sindirimin kolay olması için sıvı tüketimi gün içerisinde arttırılmalıdır.C vitamini ve bunun yanı sıra et ve süt ürünleri hastalık döneminde fazlasıyla tüketilmelidir.Oda sık sık havalandırılmalı ve güneş görmelidir. Az önce bahsettiğim sıvı tüketimi mümkünse doğal sıvılar ve c vitamini barındıran meyve suları olmalıdır.
0 kişi beğendi
22020-10-27 00:31:58 #
Cevap :
Sözlükte KABAKULAK Nedir:
Tükürük bezlerinin, özellikle kulak altı bezlerinin iltihaplanmasıyla beliren bulaşıcı, salgın ve ateşli bir hastalık.
0 kişi beğendi

Cevap Yaz


×
Seç Değiştir×
Seç Değiştir

×
Örnek 1 : https://www.youtube.com/watch?v=0zuBFyfQ3Qc
Örnek 2 : https://vimeo.com/8802569Bilgilendirme: Bulmaca sözlüğümüzde Haberturk, Hürriyet, Sözcü ve Posta gazetesinin günlük kare ve çengel bulmacalarının cevapları ve Bulmacahane, CodyCross gibi bulmaca oyunlarının cevapları yayınlanmaktadır. Ayrıca diğer gazete bulmaca cevapları, bulmaca kitabı, çapraz, karışık bulmaca cevaplarınıda sözlüğümüzde bulabilirsiniz. Bulmaca sözlüğümüzden arama yaparak bulmaca sorunuzdaki cevabı kolayca bulabilirsiniz. Eğer cevap henüz sitemize eklenmemiş ise soru sor butonuna tıklayarak hemen cevap verilmesini sağlayabilirsiniz.

Yakın zamanda para ödüllü online bulmaca çözebileceğiniz bulmaca servisimiz yayına alınacaktır. Günlük, haftalık, aylık ve yıllık olarak en iyi bulmaca çözenler listelerimiz olacak.

Sözlüğümüzde cevabını bulabileceğiniz bulmaca çeşitleri: CodyCross bulmaca soruları, çengel bulmaca, kare bulmaca, sudoku bulmaca, rakam bulmaca, kelime şifre bulmaca, altıgen çengel bulmaca, halka bulmaca, sözcük avı, yapboz bulmaca, labirent bulmaca, mozaik bulmaca, resimli kelime bulmaca, 7 farkı bulun, lekare bulmaca ve kim milyoner olmak ister soruları ve cevapları.

Ayrıca bulmaca cevapları sözlüğümüzde aradığınız kelimenin eş anlamı, mecazen ve mecaz anlamları, eski dildeki karşılıkları, osmanlıca karşılıklarıi, zıt anlamlarını bulabilirsiniz.

Unutmayın bulmaca çözmek zekanızı geliştirdiği gibi çağımızın en kötü hastalıklarından biri olan alzheimer içinde doktorlar tarafından en önerilen çözümlerden biridir. Şimdiden güzel, sağlıklı günler dileriz..

Soru Sor Bulmaca Sözlüğü
Benzer Sorular
İlgili Aramalar
 1. bulmacada ateşli hastalık
 2. bulmacada ateşli bir hastalık
 3. çengel bulmacada ateşli bir hastalık
Günün Bulmaca CevaplarıGeri
Geçmiş
Soru Sor
Arama
Menü
Kapat
Hareket Dökümü
Online Üyeler
 • mountaingoat
  mountaingoat
  Belirtmemiş
 • zeus
  zeus
  Belirtmemiş
 • miraç Sancar
  miraç Sancar
  Belirtmemiş
 • Darthwader
  Darthwader
  Belirtmemiş
 • silayzgln14
  silayzgln14
  Belirtmemiş
 • DENİZ ÇAĞLI
  DENİZ ÇAĞLI
  Belirtmemiş
 • Sinem Ellis
  Sinem Ellis
  Belirtmemiş
 • Büşra Dere
  Büşra Dere
  Belirtmemiş
 • muzur06
  muzur06
  Belirtmemiş
 • İrem
  iremugras123
  Kütahya
Sitemizi kullanarak, Çerez Politikamızı , Gizlilik Politikamızı ve Hizmet Şartlarımızı okuduğunuzu ve anladığınızı kabul edersiniz.. Detay. ×