Nedir.Org
Soru Tara Cevapla Giriş


Cevap Ara?

14.756.348 den fazla soru içinde arama yap.

Sorunu Tarat
Kitaptan resmini çek hemen cevaplansın.

C . H. Cooley , grupları sınıflandırmada karşılıklı ilişki ve iletişimden yola çıkmıştır . Il - Tönnies grubun üyeleri arasındaki ilişkilerden yola çıkarak bir siniflama yapmaktadır . - lll Toplumsal grupları siniflandırma çabalarının en kapsamlısı G. Gurvitch'e aittir . IV - Cemiyet olarak isimlendirilen topluluklar gönüllü ve bilinçli uye alunan grupları - ifade etmektedir . Toplumsal grupların sınıflandırılması ile ilgili bilgiler düşünüldüğünde yukarıdaki cümlelerden . hangisi veya hangileri doğrudur ? a ) II ve IV . b ) l. ll. III ve IV c ) I ve Ill d ) Ill ve IV e ) I ve IV

Bu soruya açıklama yazılmamış..
Üniversite +

Bu soruya 1 cevap yazıldı. Cevap İçin Alta Doğru İlerleyin.
  Şikayet Et Bu soruya 0 yorum yazıldı.

  İşte Cevaplar


  Zeus

  • 2024-06-14 12:42:23

  Cevap :

  I. C . H. Cooley , grupları sınıflandırmada karşılıklı ilişki ve iletişimden yola çıkmıştır .
  II. Tönnies grubun üyeleri arasındaki ilişkilerden yola çıkarak bir siniflama yapmaktadır .
  III. Toplumsal grupları siniflandırma çabalarının en kapsamlısı G. Gurvitch'e aittir .
  IV. Cemiyet olarak isimlendirilen topluluklar gönüllü ve bilinçli uye alunan grupları ifade etmektedir .
  Toplumsal grupların sınıflandırılması ile ilgili bilgiler düşünüldüğünde yukarıdaki cümlelerden hangisi veya hangileri doğrudur ?
  a ) II ve IV
  b ) l. ll. III ve IV
  c ) I ve Ill
  d ) Ill ve IV
  e ) I ve IV

  AÇIKLAMA: Verilen cümlelerden hangilerinin doğru olduğunu belirlemek için verilen arama sonuçlarına bakalım:I. C. H. Cooley, grupları sınıflandırmada karşılıklı ilişki ve iletişimden yola çıkmıştır. - Kaynak ve bu ifadeyi desteklemektedir.II. Tönnies, grubun üyeleri arasındaki ilişkilerden yola çıkarak bir sınıflama yapmaktadır. - Kaynak ve bu ifadeyi desteklemektedir.III. Toplumsal grupları sınıflandırma çabalarının en kapsamlısı G. Gurvitch'e aittir. - Bu ifadeye dair doğruluk sağlayan bir kaynak bulunamadı.IV. Cemiyet olarak isimlendirilen topluluklar gönüllü ve bilinçli üye alınan grupları ifade etmektedir. - Kaynak ve bu ifadeyi desteklemektedir.Sonuç olarak, doğru ifadeler II ve IV'dür. Dolayısıyla, doğru seçenek a) II ve IV olacaktır.
  Diğer Cevaplara Gözat
  Cevap Yaz Arama Yap

  Cevap Yaz
  Başarılı

  İşleminiz başarıyla kaydedilmiştir.