Nedir.Org
Soru Tara Cevapla Giriş


Cevap Ara?

14.756.348 den fazla soru içinde arama yap.

Sorunu Tarat
Kitaptan resmini çek hemen cevaplansın.

Çatlatma iğnesi ile hamile kalma oranı

Lütfen tecrübelerinizi yazar mısınız?

Bu soruya 2 cevap yazıldı. Cevap İçin Alta Doğru İlerleyin.
  Şikayet Et Bu soruya 0 yorum yazıldı.

  İşte Cevaplar


  Zeus

  • 2023-01-23 00:44:40

  Cevap :

  Çatlatma iğnesi (Intrauterine Insemination - IUI) hamile kalma oranları, birçok faktöre bağlı olarak değişebilir. Bu oran, çiftin yaşı, infertilite nedeni, çatlatma iğnesi yapılan günler ve sperm sayısı gibi faktöre göre değişebilir.

  Genel olarak, çatlatma iğnesi yapılan çiftlerin% 10 ila 20 arasında bir hamile kalma oranı vardır. Ancak, çatlatma iğnesi yapılan çiftlerin hamile kalma oranları, çiftin yaşı, infertilite nedeni, çatlatma iğnesi yapılan günler ve sperm sayısı gibi faktöre göre değişebilir. Örneğin, daha genç çiftlerde, hamile kalma oranları daha yüksek olabilirken, daha yaşlı çiftlerde daha düşük olabilir.

  Ayrıca, çatlatma iğnesi ile hamile kalma oranları, çatlatma iğnesi yapılan günler ve sperm sayısı gibi faktöre göre değişebilir. Örneğin, daha yüksek sperm sayısına sahip çiftlerde hamile kalma oranları daha yüksek olabilirken, daha düşük sperm sayısına sahip çiftlerde daha düşük olabilir.

  Ancak, çatlatma iğnesi ile hamile kalma oranlarının ne kadar yüksek olduğu, her çift için farklı olabilir ve bu oranlar, çiftin yaşı, infertilite nedeni, çatlatma iğnesi yapılan günler ve sperm sayısı gibi faktöre göre değişebilir. Bu nedenle, çatlatma iğnesi ile hamile kalma oranlarının ne kadar yüksek olduğu konusunda doktorunuza danışmalısınız.


  Diğer Cevaplara Gözat
  Cevap Yaz Arama Yap

  foodengineer

  • 2023-01-20 13:29:26

  Cevap : Çatlatma iğnesi ile hamile kalma oranı Lütfen tecrübelerinizi yazar mısınız?

  Ben çatlatma iğnesi ile hamile kalmadım ama en yakın arkadaşım kullandı, sonucu iyi olmasa da denedi. Bilimsel araştırmalar zaten bu yolla hamşle kalmanın oranını %20 olarak belirtiyorlar hatta doğal yollarla hamile kalma ile aynı orana sahipmiş. Doktorunuz bebek tedavisinde bunu uygun gördüyse denemekte olasılıkları arttırmakta fayda vardır diye düşünüyorum.
  Cevap Yaz Arama Yap

  Cevap Yaz
  Başarılı

  İşleminiz başarıyla kaydedilmiştir.