Nedir.Org
 • 1
3907
44
Okunma
9996
Cevap
4
Soru :

Çevremizde insanlara yardim amacıyla faaliyet gösteren kurum ve kuruluşlar ve bunların çalışmaları

Merhaba lütfen cevap verin. Çevremizde insanlara yardim amacıyla faaliyet gösteren kurum ve kuruluşlar ve bunların çalışmaları nelerdir ?
Durum: Çözüldü
Tarih: 4 yıl önce
0 kişi takip ediyor

Verilmiş Cevaplar


732016-03-03 20:33:47 #
Cevap : Türk Kızılay ve Yeşilayı'nın kan bağışı ve alkol bağımlılığını durdurma ile ilgili çalışmaları, LÖSEV'in her türlü bağış ve yardım için reklamlı kampanyaları ve çalışmaları, Darrüşşafaka'nın yetim çocuklara yurt ve mektep oluşu,
Darülaceze'nin yaşlılara yardımları ve daha nicesi

0 kişi beğendi
542016-03-04 11:02:49 #
Cevap : Akut ( Arama Kurtarma Derneği ): Akut’un ana amacı dağ ve doğa koşullarında meydana gelecek olan kaza ve kaybolma olaylarında vatandaşlara yardım etmektir Deprem, sel ve doğal afetlerde arama ve kurtarma çalışmalar yürütmektedir

Türkiye Sokak Çocukları Vakfı : Bu kuruluşun amacı terkedilmiş, ihmal edilen ve başka sebeplerden dolayı sokaklarda yaşamaya çalışan çocuklara sahip çıkmaktır

İhtiyar Huzur Köşeleri Derneği : Kimsesi olmayan, maddi ve manevi bakıma muhtaç olan yaşlılara yardım edip düzgün yaşamasını sağlayan bir kuruluştur

Türkiye Sağır Ve Dilsizler Cemiyeti : Bu kuruluşun amacı yurttaki duyma ve konuşma engelli insanları ülkeye yarayacak fayda getirecek bireyler haline getirmektir

Çocuk Sevenler Derneği : Bu kuruluşun amacı çocuk yuvaları, çocuk yetiştirme yurdu gibi hizmet veren yerlerde korunmakta olan çocukların yardıma muhtaç olanların değişik sosyal yardımda bulunmaktır.
Lösemili Çocuklar Vakfı: Lösemi hastası çocukların sağlık ve eğitim gibi ihtiyaçlarının karşılanması için kurulmuştur. Eğitim ve araştırma kurumları kurmak gibi amaçları da vardır.

Türk Kalp Vakfı: Kalp ve damar sağlığına ilişkin çalışmalar yürütmektedir. Ülkemizde kalp ve damar hastalıklarına neden olan etkenler hakkında sistemli araştırmalar yapmaktadır.

Türk Böbrek Vakfı: 1985 yılında kurulmuştur. Toplumun eğitimini ve bilinçlendirilmesini sağlamak, böbrek sağlığı politikası ile bilimsel veri kaynağını oluşturmak gibi amaçları vardır.

Kızılay: Kızılay 1868 yılında Hilal-i Ahmer adıyla devlet tarafından kurulmuş yarı gönüllü bir dernektir.Derneğe “Kızılay” adını Mustafa Kemal Atatürk vermiştir. Amacı yaralılara, felaketzedelere, zor ve muhtaç durumda olan kişilere, özelikle temel ihtiyaçlarını karşılamakta güçlük çeken kişilere yardımcı olmaktır. Kızılay toplumun yararına kan bağışı kampanyaları düzenler, doğal afetlerin gerçekleştiği durumlarda gerekli önlemleri almaya çalışır.

Yeşilay: Yeşilay alkol, sigara ve uyuşturucu gibi bağımlılık yapan maddelerin zararlarından korunma, bu tür bağımlılığı olanlara yardımcı olma görevini üstlenmiş önemli bir kurumdur.

Türk Diyabet Vakfı (TURDİAB): Türkiye Diyabet Vakfı, ülkemizde diyabetliler (şeker hastaları) için kurulmuştur. Diyabetlilerin takip ve tedavisinden sorumlu sağlık personeline eğitim hizmetleri sunmak, maddi sıkıntı çeken diyabetli hastalara olanakları ölçüsünde ücretsiz tedavi sağlamak, diyabet konusunda araştırmaları desteklemek, toplumu diyabet konusunda bilinçlendirmek gibi çalışmalar yapmaktadır.

Sigarayla Savaşanlar Derneği: Sigaranın etkilediği halk kitlelerinin korunmasını, ülkemizde, dünyada sigaranın tamamen yok edilmesine öncülük yapmak amacıyla kurulmuştur.

Fiziksel Engelliler Vakfı (FEV): Engellilerin ekonomik, sosyal, psikolojik kültürel, sağlık ve hukuk sorunlarını ele almak, çözmek, yönlendirmek, tıbbi malzeme, tekerlekli sandalye, protez gibi ihtiyaçların temininde yardımcı olmak, bu ihtiyaçları üretebilmek için tesisler açmak, engelliler için palan ve projeler hazırlamak amacıyla kurulmuş sivil toplum örgütüdür.
0 kişi beğendi
372016-03-04 10:59:45 #
Cevap : MEHMETÇİK VAKFI:
Vatanımızın ve ulusumuzun güvenliği için savaşta ve barışta, çeşitli şartlar altında görev yapan, erbaş ve erlerimizden şehit olan veya herhangi bir nedenle hayatını kaybedenlerin bakmakla yükümlü oldukları yakınları gazi ve engelli Mehmetçiklere sosyal ve ekonomik destek sağlamak amacıyla kurulmuştur.

DARÜLACEZE:
İstanbul'daki başıboş gezen çocukların, cami avlularında yatan kimsesiz ve sakatların bir araya toplanıp ıslah edilerek zanaat sahibi: yapılması ve kalan ömürlerini huzur içinde geçirmelerinin sağlanması amacıyla kurulmuştur.
Kuruluşundan beri ibadete açık olan cami, kilise ve havrasıyla dünyada eşi olmayan bir hayır kuruluşudur. Din, dil, ırk, sınıf, cinsiyet ve yaş farkı gözetmeksizin herkese hizmet sunmaktadır.
0 kişi beğendi
02016-03-17 17:19:00 #
Cevap : neden cevap ver miyosunuz ki ödevim var

0 kişi beğendi

Cevap Yaz


×
Seç Değiştir×
Seç Değiştir

×
Örnek 1 : https://www.youtube.com/watch?v=0zuBFyfQ3Qc
Örnek 2 : https://vimeo.com/8802569

01 | Kurum

1. Ocak bacalarında biriken veya çevrede savrulan kalın is: “Vapur dumanı ve baca kurumuyla kapkara olan saçlarımla yastığı kirletmek istemiyordum.” - Halikarnas Balıkçısı.
2. Hukuk : Evlilik, aile, ortaklık, mülkiyet gibi köklü bir yapıyı içeren, genellikle devletle ilişkisi olan yapı veya birlik, müessese: Türk Dil Kurumu.
3. Kendini büyük ve önemli gösterme davranışı, büyüklenme, gösteriş, azamet, tekebbür: “Sokakta bir sadrazam kurumu ile yürür.” -H. E. Adıvar.
4. Yaradılış, biçim, yapı : Yüzünün kurumu tıpkı bizim.. - Yazıya Git..

02 | Çevremizdekilerin Sorumlulukları Nelerdir

ÇEVREMİZDEKİLERİN SORUMLULUĞU1. Öğretmen sınıfta drama yapmak için öğrencilerden bir güneş, bir ay, iki bulut, üç ağaç, üç çiçek seçer.2. Roller dağıtıldıktan sonra bir ders önceden biraz prova yapılır. Sınıfın seviyesine göre evde repliklerine çalışmaları da istenebilir.3. Öğrenciler okulun konferans salonu uygunsa konferans salonunda,  uygun değilse sınıfta tahtanın önünde gösterilerini yapmak için hazırlanır.  4. Sahneye ilk önce güneş çıkar. Güneş olan öğrencinin elinde kartondan güneş resmi olur.Güneş: Ben bir güneşim... - Yazıya Git..

03 | Faaliyet

çalışkanlık, çalışma, canlılık, hareket: - Yazıya Git..

05 | Gösteren

Gösterilenle birleşerek göstergeyi oluşturan ses veya sesler bütünü Cümle 1: Bazı şairleri kırmaktan, gücendirmekten, çekindiğimden değil, haksızlık olacağına inandığımdan baş vurmuyorum bu yola. - N. Cumalı - Yazıya Git..

06 | Kurumdan kuruma dilekçe örnekleri

İş mektubu örnekleri. Özelden kuruma dilekçe ve kurumdan kuruma dilekçe - Soruya Git..

07 | İnsanlara karşı sorumluluklarımız nelerdir

Diğer insanlara karşı sorumluluklarımız nelerdir - Soruya Git..

08 | Kurum ne demek ?

hep birlikte ünitesi - Soruya Git..

09 | Çevremizde varlıkları renk, şekil, uzaklık gibi özelliklerini alg...

Çevremizde varlıkları renk, şekil, uzaklık gibi özelliklerini algılamamızı sağlayan duyu organı hangisidir? - Soruya Git..

10 | Kurumsal iletişimde ikincil veri kaynakları

Kurumsal iletişimde ikincil veri kaynakları nelerdir - Soruya Git..
Geri
Geçmiş
Soru Sor
Arama
Menü
Kapat
Hareket Dökümü
Online Üyeler
 • keskin
  keskin
  Belirtmemiş
 • Melisnaz
  Melisnaz
  Belirtmemiş
 • Lena yalçın
  Lena yalçın
  Belirtmemiş
 • Kulina
  Kulina
  Belirtmemiş
 • sansar
  sansar
  Belirtmemiş
 • mervenur 25
  mervenur 25
  Belirtmemiş
 • Kartalaltan
  Kartalaltan
  Belirtmemiş
 • Memet64
  Memet64
  Belirtmemiş
 • Elif Aslan
  Elif Aslan
  Belirtmemiş
 • Hsynnn
  Hsynnn
  Belirtmemiş
 • Cemmm
  Cemmm
  Belirtmemiş
 • Vurgun3
  Vurgun3
  Belirtmemiş
 • Berke59
  Berke59
  Belirtmemiş
 • İrem
  iremugras123
  Kütahya