Nedir.Org
 • 1
3240
0
Okunma
3719
Cevap
4
Soru :

Çiçeklerin olduğu yerlerin özellikleri hakkında bir konuşma yapınız

çiçeklerin olduğu yerlerin özellikleri hakkında bir konuşma yapınız sorusunun cevabı nedir?

Bölüm: Türkçe
Durum: Çözüldü
Tarih: 1 ay önce
0 kişi takip ediyor

Verilmiş Cevaplar


302021-01-13 20:29:35 #
Cevap : Çevremizde her yer sarılı beyazlı, irili ufaklı papatyalarla ve kıpkırmızı gelinciklerle sarılmaya başladı. Hiç sevdiklerinize papatya ve gelincik toplayıp verdiniz mi?

Papatyaları, nisandan eylüle kadar görebilirsiniz. Papatyalar, genellikle yalnızca bir yıl yaşar. Çiçeklerinin ve yapraklarının belirgin bir biçimi vardır. Bu sayede onları tanımak çok kolaydır. Yaprakları ince dallı, çiçekleri beyaz, orta kısmı da sarı renklidir. Üstelik papatyalar günebakan, yani ayçiçeğiyle de akrabadır. Papatyalar, özelikle ilk açmaya başladıkları zaman çok güzel kokarlar. Gelincikler, papatyalardan çok daha farklı kokarlar. Kendine özgü, keskin bir kokuları vardır. Gelinciklerin güzel kokusu ve renkleri birçok böceği onlara çeker.
Deniz mavi 1 kişi beğendi
22021-01-13 20:29:56 #
Cevap : Arılar da gelinciklerden çiçek tozu toplarlar. Koklarken çok yaklaşırsanız, çiçek tozları siz farkında olmadan burnunuza bulaşabilir. Çiçek tozlarını böceklere bulaştırarak diğer gelinciklere ulaştırmak isteyen bu çiçekler burnunuzu böcek sanabilir.

Gelincikleri kırmızı renkli bilirsiniz değil mi? Doğru: Gelinciklerin çoğu kırmızıdır. Çok yaygın olmasa da beyaz, pembe, sarı, turuncu, mavi ve eflatun renkli gelincikler de vardır. Türkiye’de kırmızı ve turuncu gelincik daha çok görülür. Şanslıysanız sarı gelincik de bulabilirsiniz.
0 kişi beğendi
22021-01-13 20:31:01 #
Cevap : ÇİÇEKLERİN YAŞANTISI
İnsan hayatını güzelleştiren birçok canlılar bulunmaktadır. Kediler, köpekler ve atlar gibi canlılar hayatımıza renk katmaktadır.Hayatın içinde bitkilerden destek alan insanlar bitkilerden keyif alan insanlarda bulunmaktadır.

Ev içinde kullandığımız bitkilerin çoğunluğu bizim seslerimize alışkın olacakları için bizlere yakın yerlerde bulunurlar. Fakat bu bitkilerin direkt uzun süre güneş ışığına maruz kalmayacağı yerlerde yaşatılmaları gereklidir. Saksı bitkileri ile her gün konuşabilirsiniz. Sizi sakince dinleyebilirler. Konuşurken zaman zaman su vermek onların daha güçlü gelişmesini sağlamaktadır.

Eğer çok fazla güneş alan bir eviniz varsa kaktüs türü bitkiler sizin için biçilmiş kaftandır. Kaktüs aynı zamanda radyasyonu emen bir özelliğe sahip olduğu için bilgisayarların veya televizyonların yanında durmalıdır.

Sıcak mevsimlerin meyve ağaçlarını evlerimize aldığımız zaman onları saksı bitkisi yaparsak bulunduğu yeni yeri yadırgar ve yapraklarını döker sizlere küser. Tersi de soğuk bölge bitkileri içinde geçerlidir.

Bitkiler narin canlılar oldukları için sudan uzak olmamasına dikkat etmemiz yeterlidir.
0 kişi beğendi
02021-01-13 20:31:23 #
Cevap : Çiçekler suyu çok sever. Bu yüzden daha çok özellikle bahar aylarında kurak olmayan yağmur yağan bölgelerde olur. yağmur sularıyla beslenen toprak yeşerir çimenler otlar ve sonra çiçekler açarak doğa harikası bir manzaraya dönüşür.  Kırlarda papatyalar gelincikler vs. daha birçok çiçek bulunur.
0 kişi beğendi


Cevap Yaz


×
Seç Değiştir×
Seç Değiştir

×
Örnek 1 : https://www.youtube.com/watch?v=0zuBFyfQ3Qc
Örnek 2 : https://vimeo.com/8802569


Türkçe Bölümü Yeni SorularArama
Menü
Kapat
Hareket Dökümü
Online Üyeler
 • Süleyman Geyik
  Süleyman Geyik
  Belirtmemiş
 • Büşra Dere
  Büşra Dere
  Belirtmemiş
 • Karadut
  Karadut
  Belirtmemiş
 • Fatos Yildiz
  Fatos Yildiz
  Belirtmemiş
 • Mehmet Dbakan
  Mehmet Dbakan
  Belirtmemiş
 • Zeus
  Zeus
  Belirtmemiş
 • Vurgun30
  Vurgun30
  Belirtmemiş
 • muzur06
  muzur06
  Belirtmemiş
 • İrem
  iremugras123
  Kütahya
Sitemizi kullanarak, Çerez Politikamızı , Gizlilik Politikamızı ve Hizmet Şartlarımızı okuduğunuzu ve anladığınızı kabul edersiniz.. Detay. ×