Nedir.Org
Soru Tara Cevapla Giriş


Cevap Ara?

14.756.348 den fazla soru içinde arama yap.

Sorunu Tarat
Kitaptan resmini çek hemen cevaplansın.

Çocuklara karne hediyesi alınmalı mı?

Bu soruya açıklama yazılmamış..

Bu soruya 3 cevap yazıldı. Cevap İçin Alta Doğru İlerleyin.
  Şikayet Et Bu soruya 0 yorum yazıldı.

  İşte Cevaplar


  Hera

  • 2023-01-26 23:03:20

  Cevap : Merhaba,

  Karne hediyesi almak çocuklar için moral ve motivasyonlarını arttıran bir şey olabilir. Ancak, çocuğun başarısını sadece hediyelerle ödüllendirmek doğru bir yaklaşım olmayabilir. Çocuğun sürekli başarılı olmasını ve öğrenmeye devam etmesini teşvik etmek için daha etkili yollar bulunabilir. Örneğin, çocuğun okul hayatının bir parçası olarak yaptığı çalışmaları kutlamak, onunla birlikte okuduğu kitapları veya öğrendiği bilgileri tartışmak gibi.

  Ayrıca, çocukların başarılarının sadece okul notlarına dayandırılmamasına dikkat edilmelidir. Örneğin sosyal becerileri, sportif faaliyetleri, sanatsal yetenekleri gibi faktörlerde de başarılı olabilirler.

  Sonuç olarak karne hediyesi almak, çocuğun motivasyonunu arttırmak için iyi bir fikir olabilir ancak çocuğun başarısının sadece okul notlarına dayandırılmamasına ve sadece hediyelerle ödüllendirilmemesine dikkat edilmelidir diye düşünüyorum.


  Diğer Cevaplara Gözat
  Cevap Yaz Arama Yap

  foodengineer

  • 2023-01-29 13:10:26

  Cevap : Çocuklara karne hediyesi alınmalı mı? sorusunun cevabı;

  Çocukların eğitiminde pekiştireç önemlidir örneğin istendik bir davranış sergilediklerinde, odalarını ya da oyuncaklarını toplamaları gibi, aferin kızım ya da oğlum demek o davranışı pekiştirir çocuklar aferin alabilmek için anne babalarından o davranışı sürekli yapmaya başlarlar. Karne hediyesi de tıpkı bunun gibidir iyi bir karne güzel notlar karşılığında sevdikleri bir oyuncağı almak çocukları daha iyiye teşvik eder.
  Cevap Yaz Arama Yap

  BİLGİNİN IŞIĞI

  • 2023-02-05 23:08:34

  Cevap : Çocuklara karne hediyesi alınmalı mı? sorusunun cevabı:

  Ben 5 yaşındaki  kızıma ufak bir hediye aldım. Hediyemi verirkende ne kadar emek verdiğini bu hediyeyi hakettiğini anlattım.


  Çocuklarda moral motivasyon veya teşvik amaçlı ödül hediye vb yapılabilir. Tabiki aşırıya kaçmadan çok uç hediyeler olmamak kaydıyla. Yoksa çoçığunuzda motivasyon yerine doyumsuzluğu uyandırabilirsiniz.
  Cevap Yaz Arama Yap

  Cevap Yaz
  Başarılı

  İşleminiz başarıyla kaydedilmiştir.