Nedir.Org
Soru Tara Cevapla Giriş


Cevap Ara?

14.756.348 den fazla soru içinde arama yap.

Sorunu Tarat
Kitaptan resmini çek hemen cevaplansın.

Emzirme döneminde yaşana göğüs ucu yaralarının tedavisi için neler önerirsiniz?

Emzirme döneminde yaşana göğüs ucu yaralarının tedavisi için neler önerirsiniz sorusunun cevabı için bana yardımcı olur musunuz?

Bu soruya 2 cevap yazıldı. Cevap İçin Alta Doğru İlerleyin.
  Şikayet Et Bu soruya 1 yorum yazıldı.
  2 yıl önce D Slm

  İşte Cevaplar


  BİLGİNİN IŞIĞI

  • 2021-06-16 18:50:36

  Cevap : Emzirme döneminde yaşana göğüs ucu yaralarının tedavisi için neler önerirsiniz? sorusunun cevabı:

  Hayatımın hem en güzel hem en zor anlarını yaşadığım dönemlerdi. Henüz 3 günlük lohusa iken baş gösteren göğüs ucu yaraları uzunca bir süre kabusum oldu. Emzirirken bebeğimin dudakları dahi kan oluyordu. Kullanmadığım krem kalmamıştı. Herkesten ne duydumsa denedim olmadı. Soğan rendeledim suyunu sürdüm, zeytinyağ sürdüm, kendi sütümü sürdüm yok yok yok. VE 8. gün 40 derece düşmeyen ateşle acillik oldum. Doktor muayene sonucu mastit ve enfeksiyon dedi. Antibiyotik yazdı. Acaba kullansam mı diye düşündüm. Bebeğim 8 günlüktü ilaç sütten bebeğe geçer mi diye sordum doktorum yazdığı ilacın bebek için sakınca doğurmayacağını belirtti ve mastit için evde uygulamam gereken yöntemi anlattı. Artık deneme yanılma yoluyla iyileşirecektim yaralarımı. Bir yakınımın tavsiyesi üzerine bir krem aldım ve bir gecede yaralarım kapandı. Emzirme döneminde yara olayını sıksık yaşadım özellikle diş çıkarma dönemlerinde çarem aynı ilaçtı. Terramycin.

  terramycin gögüs ucu yaraları için

  Bebeğiniz emmeye devam ederken, göğsünüzde sızlamalar hissetmeye başlayabilirsiniz. Her emzirme zamanı yaklaştığında ertelemeye ve kaçınmaya başlayabilirsiniz. Göğüs ucunuzda hissettiğiniz ilk belirtiler ortaya çıktığı andan itibaren önlemlerinizi almazsanız bu sızılar yaraya ve hatta iltihap oluşumuna kadar gidebilir. " Gögüs ucu yaralarına ne iyi gelir? " diye merak edenler için birkaç öneriyi sizlere sunuyoruz:

  Emzirmeden sonra, göğüs ucunuza, sıcak uygulamak doğru olmayacağından dolayı, ılık kompres yapabilirsiniz. Bu yöntemle, rahatladığınızı hissedeceksiniz.
  Meme ucunun nemli kalmaması gerektiğinden dolayı pamuk içeren göğüs pedleri kullanabilirsiniz. Meme ucundan gelen süt sızıntıları sebebiyle, göğüs pedinizi sık sık değiştirmelisiniz.
  %100 doğal ve organik içeriğe sahip Mustela Göğüs Ucu Kremi kullanabilirsiniz. Göğüs uçlarınızın nem ihtiyacını doğal ve organik içeriği sayesinde karşılayan Mustela Göğüs Ucu Kremi, bebeğinize zararlı herhangi bir madde içermediği için güvenle kullanabilirsiniz.

  Annelerimizden gelen yorumlar

  Ş....
  Arkadaşlar lütfen karabaş otunu kaynatıp suyunu emziren anneler yara olan göğsüne günde bir kaç defa sürsün. İkinci çocukta bunu bulduk. Tüm kremleri kullandık (lansinoh, garmastan, teramisin, kantoran yağ , zeytinyağ, aklıma gelmeyen şu anda bir sürü şey) iki çocukta da olmadı.. şifayı karabaş otunda bulduk. Kaynatın ve suyunu ucuna sürün, yara kapatma özelliği varmış, o kanayan meme bununla iyileşti, iki çocuğumda kan emiyordu resmen.. meme ucunda yara olan anneler Dua edeceksiniz
  F.....
  Ikinci cocugumda ayni seyi yasadim,dogumdan hemen sonra bebegimi emzirdim ve gogus ucum hemen catladi,o kadar aci cekiyordum ki emzirmek bile istemedim mustela lasinoh hic ise yaramdi bnde taki travazol kremi kullanana kadar,mucize gbi 2 gunde ne catlak ne agri kaldi ve hic tekrarlamadi,ama bebegi emzirmeden once temizlemenz gerekli gogsu
  B. D.
  Merhabalar şimdiye kadar geçmiştir yaralarınız ama ben yine de okuyacak olanlara yardımcı olması açısından yazmak istedim . Bende 4 ay çektim artık emzirirken kanlar akıyordu kullanmadığım krem kalmadı.zeytinyağı denedim,kendi sütümü sürüp kuruttum hiçbiri kesin çözüm olmadı acı 2 gün hafifledi sonra yine başa döndüm.ne zamanki avent in göğüs Kalkan’ını aldım 2 gün sonra tamamen geçti ve tekrarlamadı.Çeken bilir gerçekten çok zor
  L....
  Merhabalar herkese bende aynı sıkıntıyı4ay yaşadım artık dayanamıyordumki arkadaşımın tavsiyesi ile madecassol merhem ile bacoderm merhemi birlikte karıştırıp sürün sabaha hiçbir şey kalmayacak kesinlikle herkeset tavsiye ederim.Denemediğim krem kalmamıştı son çare bu kremleri denedim hemen iyileşti.Yirmi dört saatb bile sürmedi
   
  Lütfen yorum kısmından sizde deneyimleriniz annelerimizle paylaşın.
  Diğer Cevaplara Gözat
  Cevap Yaz Arama Yap

  Zeus

  • 2023-01-22 18:52:49

  Cevap :

  Emzirme döneminde göğüs ucu yaraları, sıkça görülen bir sorundur ve göğüs ucu yaralanmalarının tedavisi önemlidir.

  1. Doğru pozisyon ve teknik: Emzirme esnasında doğru pozisyon ve teknik kullanmanız önemlidir. Bebeğinizi göğüs ucunuza tam olarak tuttuğunuzdan ve doğru pozisyonda emziriyorsanız, göğüs ucu yaralanmalarını önleyebilirsiniz.
  2. Soğuk uygulama: Yaralanmış göğüs ucunu soğutma işlemi yaralanmayı azaltır ve ağrıyı hafifletir. Soğutma işlemi için dondurulmuş gazlı poşetler veya buzlu su dolu poşetler kullanabilirsiniz.
  3. Nemlendirme: Emzirme döneminde göğüs ucu kuruduğunda, yaralanma olasılığı artar. Bu nedenle göğüs ucunu nemlendirmek önemlidir.

  Emzirme döneminde göğüs ucu yaralarının tedavisi için önerilen bazı kremler şunlardır:

  1. Lansinoh: Lansinoh emzirme kremi, emzirme döneminde göğüs ucu yaralanmalarını önlemek ve tedavi etmek için önerilir. Lansinoh emzirme kremi, doğal olarap üretilmiş bir kremdir ve yaralanmış göğüs ucunu nemlendirir ve iyileştirir.
  2. Medela Soothing: Medela Soothing, emzirme döneminde göğüs ucu yaralanmalarını tedavi etmek için önerilen bir kremdir. Medela Soothing, yaralanmış göğüs ucunu nemlendirir ve ağrıyı hafifletir.
  3. Ameda PureLan: Ameda PureLan, emzirme döneminde göğüs ucu yaralanmalarını önlemek ve tedavi etmek için önerilen bir kremdir. Ameda PureLan, doğal olarak üretilmiş bir kremdir ve yaralanmış göğüs ucunu nemlendirir ve iyileştirir.
  Ancak, her kişinin cildi farklı olduğu her kişinin cildi farklı olduğu için, hangi krem en iyi sonuçları verecek, kişiden kişiye değişebilir. Bu yüzden, öncelikle kremleri düşük bir miktarda uygulayarak, cildinizin tepkisini gözlemleyebilirsiniz. Hangi krem cildiniz için en uygun olduğunu anladıktan sonra kullanmaya devam edebilirsiniz. Eğer kullandığınız krem cildinizde herhangi bir tepki yaratıyorsa, lütfen doktorunuzla konuşun.

  Ayrıca, yaralanmış göğüs ucunu koruyarak iyileşmesini sağlamak için, göğüs ucunu açık bırakmaya çalışın ve yaralanmış alanı temas etmemeye özen gösterin. Eğer yaralanma iyileşmediyse veya ağrı devam ediyorsa lütfen doktorunuza danışın.
  Cevap Yaz Arama Yap

  Cevap Yaz
  Başarılı

  İşleminiz başarıyla kaydedilmiştir.