Nedir.Org
 • 1
343
2
Okunma
1615
Cevap
1
Soru :

Evrende keşfedilmeyen keşifler

Evrende keşfedilmeyen keşifler nelerdir?
Bölüm: Fen Bilimleri
Durum: Çözüldü
Tarih: 10 ay önce
0 kişi takip ediyor

Verilmiş Cevaplar


162020-04-14 00:11:34 #
Cevap : Keşfedebildiğimiz evrende 400 milyardan fazla galaksi ve 10.1088 yıldız olduğu tahmin edilmektedir.
0 kişi beğendi


Cevap Yaz


×
Seç Değiştir×
Seç Değiştir

×
Örnek 1 : https://www.youtube.com/watch?v=0zuBFyfQ3Qc
Örnek 2 : https://vimeo.com/8802569

01 | Evrendeki Her Varlığı Sevmenin Önemi

Evrendeki her şey bizim yaşamımızın ortağıdır. O yüzden aldığımız ilk nefesten vereceğimiz son nefese kadar bu evreni geri kalan her şey ile paylaşmayı öğrenmeliyiz. Buna sevgi de saygı da dahil. Oysa bizler bazen silgimizi bile arkadaşımızdan paylaşmaktan aciziz. Halbuki sevmeyi bir öğrenebilsek etrafımda olanı biteni bir anlayabilsek göreceğiz ki küçük kırgınlıklar aslında ne kadar saçma. Bu yüzden ben diyorum ki ne varsa etrafımızda her şeyi o küçük ama içi kocaman sevgi hazinesi olan kalbimizle sevmeye çalışalım. - Yazıya Git..

02 | Evrendeki Yasalar

MERHABAEvrendeki olaylar ve canlıların bağlı olduğu yasalar;

1.)Fiziksel yasalar
2.)Toplumsal yasalar
3.)Biyolojik yasalar


Fiziksel Yasalar Fiziksel Yasa Ne Demektir? Evrendeki yasalardan biri fiziksel yasalar, Fiziksel yasalar, maddenin oluşumu, yapısı, hareketi, değişimi ve maddeler arası ilişkileri ile ilgili yasalardır.Fiziksel Yasaların Özellikleri Nelerdir? Bu yasalar, evrenseldir, deney, gözlem ve araştırmalar sonucu ortaya konulmuştur. Her varlık bu yasaların sınırları için işlevlerini sürüdürler... - Yazıya Git..

03 | Evrendeki Isı Ve Işık Kaynakları Nelerdir

Evrenin ısı ve ışık kaynağı nedir? [Soru Hatalı]Evren o kadar büyüktür ki içinde milyarlarca yıldız barındırmaktadır. Evrenin ısı ve ışık kaynağı demek doğru bir tanımlama olmaz.Evrendeki ısı ve ışık kaynakları nelerdir? [Doğru Soru]Soruyu bu şekilde yani evrendeki ısı ve ışık kaynakları nelerdir diye sorarsa o zaman sorumuzun yanıtı AKTİF YILDIZLARdır. Yıldızlar çevrelerine ısı ve ışık yayarlar. - Yazıya Git..

04 | Evrendeki Töz

evrendeki töz nedirBu arada madde tözünün bir açılımı olan fizik evrene biraz daha yakından bakabiliriz: Maddesel tözün hüküm sürdüğü fizik doğa mekanik yasalara göre işleyiş gösterir. Bir başka deyişle fizik doğa basınç ve çarpma yasalarına göre işleyen büyük bir makine gibidir. Bu makinenin devinimleri tümüyle mekaniktir. Buradaki devinimin esası tözün yer değiştirmesidir ya da devinimin yönünün değişmesidir. Devinim içindeki nesneler, birbirleriyle vurma, çarpma, itme ve basınç yapma gibi mekanik ilişkiler içinde bulunurlar. Bu tarz bir.. - Yazıya Git..

05 | Evrendeki olguları çeşitli yollarla inceleyen ve onları açıklayan si

evrendeki olguları çeşitli yollarla inceleyen ve onları açıklayan sistemli bilgi topluluğuna ne denir sorusunun cevabı nedir? - Soruya Git..

06 | Evrende ya da düşüncede yer alan bulmaca

Bulmacada Evrende ya da düşüncede yer alan sorusunun 3 harfli cevabı nedir? - Soruya Git..

07 | Keşifler ve kaşifler

Keşifler ve kaşifler listesi - Soruya Git..

08 | Evrende nereye gidersek ağırlığı en fazla ölçebiliriz

Evrende nereye gidersek ağırlığı en fazla olcebiliriz - Soruya Git..

09 | Evrendeşçilik bulmaca

Bulmacada Evrendeşçilik sorusunun 13 harfli cevabı nedir? - Soruya Git..
Arama
Menü
Kapat
Hareket Dökümü
Online Üyeler
 • emrah07
  emrah07
  Belirtmemiş
 • İrem
  iremugras123
  Kütahya
Sitemizi kullanarak, Çerez Politikamızı , Gizlilik Politikamızı ve Hizmet Şartlarımızı okuduğunuzu ve anladığınızı kabul edersiniz.. Detay. ×