Nedir.Org
 • 1
343
2
Okunma
2116
Cevap
2
Soru :

Günlük plan yapmanın faydaları

Günlük plan yapmanın faydaları 3 tane

Durum: Çözüldü
Tarih: 1 yıl önce
0 kişi takip ediyor

Verilmiş Cevaplar


162020-02-07 10:25:06 #
Cevap :
 1. Plan yapmak hayatımıza düzen verir ve hata yapmamızı engeller.
 2. Plan yapmak işleri daha düzenli yapmamızı sağlar yani işleri kolaylaştırır.
 3. Plan yapmak işleri belirli bir düzende ve sırayla yapmamızı sağladığı için daha çabuk bitirmemizi yani vakitten tasarruf etmemizi sağlar.
0 kişi beğendi
172020-02-07 10:21:43 #
Cevap : Plan; neyin, nerede,nasıl yapılacağını belirlemektir. Biz burada uzun vadeli hayat planlarından bahsetmeyeceğiz. Okulların yeni eğitim-öğretim yılına başlaması vesilesiyle, öğrencilere plan yapma ve planlı çalışma konusunda kısa bilgiler vereceğiz.

Hayatta aradığınızı bulabilmeniz nasıl aradığınıza bağlıdır. Derslerde de başarılı olabilmek, ancak iyi bir planla mümkündür. Plansız çalışmak kör döğüşüne benzer. Yada Descartes’in deyimiyle plansız insan, ülke ülke dolaşıp altın arayan insana benzer. Yıllarca dolaşır da, altını nasıl, nerede bulacağını bilmediği için, amacına bir türlü ulaşamaz.

Eğer bir öğrenci plansızsa, ona çok basit işler, çok zormuş gibi görünür. Belki de plan yapan bir öğrenciye bunlar çocuk oyuncağı gibi gelecektir. Henry ford’un deyimiyle “zor iş zamanında yapmamız gerekip de yapmadığımız işlerin birikmesiyle oluşur.” Yine plansızlık öğrencide çalışmaya başlayamama, çalışmadan erken bıkma, konsantre olamama gibi sorunlara neden olur.

Planlı çalışan bir öğrenci, plan dahilinde bazı şeyleri başardığında, kendine özgüven kazanır. Hayatındaki karışıklıkların önüne geçer ve daha az hata yapar.

Özetle plan yapmak insanların çalışmalarını basitleştirir, çalışmalarda birliği sağlar, işgücü, malzeme, para ve yer gibi kaynakların verimli ve etkili bir şekilde kullanılmasını sağlar.
0 kişi beğendiCevap Yaz


×
Seç Değiştir×
Seç Değiştir

×
Örnek 1 : https://www.youtube.com/watch?v=0zuBFyfQ3Qc
Örnek 2 : https://vimeo.com/8802569

Sosyal Bilgiler Bölümü Yeni Sorular


Arama
Menü
Kapat
Hareket Dökümü
Online Üyeler
 • zeus
  zeus
  Belirtmemiş
 • Tuna Çetin
  Tuna Çetin
  Belirtmemiş
 • Sinem Ellis
  Sinem Ellis
  Belirtmemiş
 • SiyahBeyazDüşler
  SiyahBeyazDüşler
  Belirtmemiş
 • Vurgun30
  Vurgun30
  Belirtmemiş
 • miraç Sancar
  miraç Sancar
  Belirtmemiş
 • Berke59
  Berke59
  Belirtmemiş
 • İrem
  iremugras123
  Kütahya
Sitemizi kullanarak, Çerez Politikamızı , Gizlilik Politikamızı ve Hizmet Şartlarımızı okuduğunuzu ve anladığınızı kabul edersiniz.. Detay. ×