Nedir.Org
 • 1
9849
1
Okunma
261
Cevap
1
Soru :

Hangi sistem hareket etmemizi sağlar

hangi sistem hareket etmemize izin veriyo
Bölüm: Fen Bilimleri
Durum: Çözüldü
Tarih: 1 ay önce
0 kişi takip ediyor

Verilmiş Cevaplar


312020-10-28 13:36:54 #
Cevap : Vücudumuzu hareket ettiren sisteme "destek ve hareket sistemi" denir. Kas vücuda şekil veren iç organların doğru hareket etmesini sağlayan yapılardır. Kaslar liflerin bir araya gelerek oluşturdukları demetlerdir.

kas eklem
Sudennatck 1 kişi beğendi

Cevap Yaz


×
Seç Değiştir×
Seç Değiştir

×
Örnek 1 : https://www.youtube.com/watch?v=0zuBFyfQ3Qc
Örnek 2 : https://vimeo.com/8802569

01 | Hangi Ülkenin İki Tane Başkenti Vardır?

Hangi Ülkenin İki Tane Başkenti Vardır? A-Güney Afrika B-Senegal C-El Salvador D-Venezuela E-KamboçyaCevap : A-Güney AfrikaDetay:Güney Afrika ülkesinde üç tane başkent bulunmaktadır. Güney Afrika’nın başkentleri Pretoria, Bloemfontein ve Cape Town şehirleridir. Ülkenin resmi başkenti Pretoria şehridir. Fakat Cape Town şehri ise adli başkent olarak kabul edilmektedir.İşte o başkentler: Pretoria, Cape Town, Bloemfontein - Yazıya Git..

02 | Sistematik

Sistematik yani sistemli düzenli olarak yapılan sınıflandırmadır tertibe düzene sokma anlamına gelir. Sistematik kelimesi esas olarak Yunanca “systema” ve “ikos” (dair, ilişkin, -ik son eki) kelimelerinin birleşmesinden meydana gelmiştir. "Systema", Latince kökenli "syn" (beraber) + "histanai" (koymak) kelimelerinden türetilmiş olduğundan, sistematik kelimesi aslında 3 kelimeden oluşturulmuştur. Dolayısıyla sistematik denilince objeleri (bitki, hayvan, vs.) bir tertibe yani düzene sokma manası ortaya çıkar. Zoolojideki sınıflandırmada kullanılan diğer bir.. - Yazıya Git..

03 | Hareket Sanatları

Hareket Sanatları : İnsanın, bedeniyle anlatım gücü kazandırdığı sanatlardır: Bale, dans türleri, halk dansları, pandomim vb. - Yazıya Git..

04 | Hareket Problemleri Çözümlü Örnekler

Hareket problemlerinde üç eleman vardır. Bunlar;yol, hız ve zamandır.Yol = Hız x Zaman Hız ve zaman çarpılırsa “Yol” uzunluğu bulunurHız = Yol / Zaman Yol uzunluğu zamana bölünürse “Hız” bulunur.Zaman = Yol / Hız Yol uzunluğu hıza bölünürse “Zaman” bulunur1. Örnek problem: Saatteki hızı 5 km olan bir yaya, bir köyden diğer bir köye 3 saat'te gitmektedir. İki köyün arası kaç kilometredir?Çözüm: Yayanın hızı ile geçen zaman çarpılınca iki köy arasındaki yolun uzunluğu bulunur.3 x 5= 15 km2. Örnek problem: İki kent arasındaki uzaklık.. - Yazıya Git..

05 | Sistematik Duyarsızlaştırma

Psikoloji Alanında Sistematik Duyarsızlaştırma
Organizmanın korku duyduğu, istemediği uyarıcı zaman içinde, yavaş yavaş, aşama aşama organizmaya yaklaştırılır. Böylece korkunun (istenmeyen davranışın) ortadan kaldırılması amaçlanır. Köpeklerden çok korkan çocuğa, önce ufak-şirin köpek resimleri gösterilir. Ardından çocuğun yakınına ufak-şirin bir köpek getirilir. Ardından normal bir köpek yavaş yavaş çocuğa yaklaştırılır. Topluluk önünde konuşmaktan korkan bir öğrenciye, önce 3- 5 kişi önünde konuşma yaptırılır. Sonra.. - Yazıya Git..

06 | Hangisi felsefenin amaçlarından biri olamaz?

Aşağıdakilerden hangisi felsefenin amaçlarından biri olamaz?
A) eleştirel düşünüş biçimi geliştirmek
B) bilgeliğe ulaşmaya çalışmak
C) bilgimizin imkan ve sınırlarını araştırmak
D) gözlemsel verilerden olgusal doğrulara ulaşmak
E) yaşamın özünü anlamaya çalışmak - Soruya Git..

07 | Hangi ortamda yaşayan memelilerde böbrek kanalcıkları daha uzundu...

Hangi ortamda yaşayan memelilerde böbrek kanalcıkları daha uzundur? Bunun avantajı nedir? - Soruya Git..

08 | Hangi padişaha zürafa hediye edilmistir

Bu sorunun cevabı için bana yardımcı olur musunuz. - Soruya Git..

09 | Hangi antlaşma sonrasında Osmanlının Karadeniz’deki egemenliği İl...

Hangi antlaşma sonrasında Osmanlının Karadeniz’deki egemenliği İlk kez tehlikeye girdi?Yazınız. - Soruya Git..

10 | Hangileri takım sporu 5 tane bisiklet sürmek, yüzme, futbol, bask...

Hangileri takım sporu 5 tane bisiklet sürmek, yüzme, futbol, basketbol, tempolu koşu beyzbol tenis buz pateni kayak golf - Soruya Git..
Geri
Geçmiş
Soru Sor
Arama
Menü
Kapat
Hareket Dökümü
Online Üyeler
 • Nuran Gönen
  Nuran Gönen
  Belirtmemiş
 • Şafak Karaduman
  Şafak Karaduman
  Belirtmemiş
 • Cemmm
  Cemmm
  Belirtmemiş
 • İrem
  iremugras123
  Kütahya
Sitemizi kullanarak, Çerez Politikamızı , Gizlilik Politikamızı ve Hizmet Şartlarımızı okuduğunuzu ve anladığınızı kabul edersiniz.. Detay. ×