Nedir.Org
 • 1
3240
10
Okunma
7
Cevap
1
Soru :

Hava Bilgisi bulmaca

Bulmacada Hava Bilgisi sorusunun 11 harfli cevabı nedir?
Bölüm: Bulmaca
Durum: Çözüldü
Tarih: 4 hf. önce
0 kişi takip ediyor

Cevap Yaz


×
Seç Değiştir×
Seç Değiştir

×
Örnek 1 : https://www.youtube.com/watch?v=0zuBFyfQ3Qc
Örnek 2 : https://vimeo.com/8802569

Verilmiş Cevaplar


152020-07-14 02:56:01 #
Cevap :
Bulmacada 'Hava Bilgisi' nedir sorusunun cevabı:
Kare ve çengel bulmacada sorulan 'Hava Bilgisi' sorusunun yanıtı 11 harflidir ve cevaba ise Meteoroloji yazabilirsiniz.


Diğer cevaplar:
Meteoroloji kelimesinin eş anlamlıları..
 1. Eğer bulmaca cevabınızdaki boşluk 11 harfli ise cevaba Hava Bilgisi yazabilirsiniz.
Sözlükte Meteoroloji Nedir:
meteoroloji : atmosferin özelliklerini inceleyen bilim dalına meteoroloji denir. Meteoroloji, atmosferde meydana gelen hava olaylarının oluşumunu, gelişimini ve değişimini nedenleri ile inceleyen ve bu hava olaylarının canlılar ve dünya açısından doğuracağı sonuçları araştıran bir bilim dalıdır. Dünyada Meteoroloji biliminin tarihçesi oldukça eskiye dayanır. Meteoroloji biliminde yapılan keşiflerin tarih sıralaması bu konudaki gelişmeleri ayrıntılı olarak ortaya koymaktadır. 1500'lü yıllar Galileo Su termometresi 1643 Evangelista Toriçelli Civalı barometre 1650 Blaise Pascal Rene Descartes Basıncın yükseklikle değişimi 1667 Robert Hooks Rüzgar yönünü ölçen Anemometreyi İcat etti 1719 Gabriel Fahrenheit Sıcaklık ıskalasını geliştirdi 1742 Anders Celsius Santigrad ıskalasını geliştirdi 1780 Horace de Saussure Saç telinden nem ölçeri, higrometreyi icat etti 1787 Jacques Charles Havanın hacmi ve sıcaklık ilişkisini geliştirdi. 1835 Gaspard Coriolis Dünyanın dönüşünün atmosferik hareketlere olan etkisini(koriyolus kuvvet) gösterdi 1840'lı yıllar Rüzgar ve fırtına kısmen anlaşıldı 1843 Telgrafın icat edildi 1848 Lord Kelvin Kelvin ıskalasını geliştirdi 1869 Eş basınçları birleştiren izobar eğrisinin keşfi 1920'li yıllar Hava kütlesi cephe kavramı keşfedildi 1940'lı yıllar Yüksek atmosfer balonu ile sıcaklı,basınç ve nem ölçüldü.Askeri uçaklar jet akımlarını keşfetti 1950'li yıllar Atmosferin davranışları Yüksek hızlı bilgisayarlarla,matematik formüller yoluyla tanımlanmaya başladı 1960 İlk meteoroloji uydusu Tiros uzaya yerleştirildi Hava tahmininde Sayısal modeller kullanılmaya başlandı 1990'lı yıllar Konvensiyonel radarların yerini Doppler radarlar alarak fırtına bulutlarının ayrıntısı keşfedildi Meteorolojinin Bilimindeki Keşiflerin Tarihi Gelişimi Özellikle son yüz yılda gerçekleşen uydu ve bilgisayar teknolojilerindeki hızlı gelişmeye bağlı olarak atmosferin bütün özellikleri keşfedilmiş, hemen hemen bilinmeyen bir özelliği kalmamıştır. Bundan sonra bilim adamlarının üzerinde çalışacağı konular ayrıntılar ve daha iyisini hesaplamak ve keşfetmek olacaktır.
0 kişi beğendi

00:00

Günlük Mini Bulmaca
Bilgilendirme: Bulmaca sözlüğümüzde Haberturk, Hürriyet, Sözcü ve Posta gazetesinin günlük kare ve çengel bulmacalarının cevapları ve Bulmacahane, CodyCross gibi bulmaca oyunlarının cevapları yayınlanmaktadır. Ayrıca diğer gazete bulmaca cevapları, bulmaca kitabı, çapraz, karışık bulmaca cevaplarınıda sözlüğümüzde bulabilirsiniz. Bulmaca sözlüğümüzden arama yaparak bulmaca sorunuzdaki cevabı kolayca bulabilirsiniz. Eğer cevap henüz sitemize eklenmemiş ise soru sor butonuna tıklayarak hemen cevap verilmesini sağlayabilirsiniz.

Yakın zamanda para ödüllü online bulmaca çözebileceğiniz bulmaca servisimiz yayına alınacaktır. Günlük, haftalık, aylık ve yıllık olarak en iyi bulmaca çözenler listelerimiz olacak.

Sözlüğümüzde cevabını bulabileceğiniz bulmaca çeşitleri: CodyCross bulmaca soruları, çengel bulmaca, kare bulmaca, sudoku bulmaca, rakam bulmaca, kelime şifre bulmaca, altıgen çengel bulmaca, halka bulmaca, sözcük avı, yapboz bulmaca, labirent bulmaca, mozaik bulmaca, resimli kelime bulmaca, 7 farkı bulun, lekare bulmaca ve kim milyoner olmak ister soruları ve cevapları.

Ayrıca bulmaca cevapları sözlüğümüzde aradığınız kelimenin eş anlamı, mecazen ve mecaz anlamları, eski dildeki karşılıkları, osmanlıca karşılıklarıi, zıt anlamlarını bulabilirsiniz.

Unutmayın bulmaca çözmek zekanızı geliştirdiği gibi çağımızın en kötü hastalıklarından biri olan alzheimer içinde doktorlar tarafından en önerilen çözümlerden biridir. Şimdiden güzel, sağlıklı günler dileriz..

Soru Sor Cevapsız Sorular Bulmaca Sözlüğü
Benzer Sorular
Günün Bulmaca Cevapları
hantol
19 dk. önceÖzletmek bulmaca
hantol
23 dk. önceSolist bulmaca
hantol
37 dk. önceHoş bulmaca
hantol
1 saat önceKötücül bulmaca
hantol
1 saat önceMefluç bulmaca
hantol
1 saat önceRenyum bulmaca
hantol
1 saat önceÖzleme bulmaca
hantol
2 saat önceİtimatlı bulmaca
hantol
2 saat önceAzel bulmaca
hantol
3 saat önceYama Yapma bulmacaArama
Menü
Kapat
Hareket Dökümü
Online Üyeler
 • 262325
  262325
  Belirtmemiş
 • Dublörün Dilemması
  Dublörün Dilemması
  Belirtmemiş
 • 254765
  254765
  Belirtmemiş
 • cankync
  cankync
  Belirtmemiş
 • viento
  viento
  Belirtmemiş
 • Cemmm
  Cemmm
  Belirtmemiş
 • Mcihat Armutcu
  Mcihat Armutcu
  Belirtmemiş
 • İly
  İly
  Belirtmemiş
 • Ramazan kaman02
  Ramazan kaman02
  Belirtmemiş
 • Nazlıceylanım
  Nazlıceylanım
  Belirtmemiş
 • keskin
  keskin
  Belirtmemiş
 • Sokakların çocuğu
  Sokakların çocuğu
  Belirtmemiş
 • Koalaa
  Koalaa
  Belirtmemiş
 • Elif Aslan
  Elif Aslan
  Belirtmemiş
 • mutsuzhatun1905
  mutsuzhatun1905
  Belirtmemiş
 • melek9878
  melek9878
  Belirtmemiş
 • Kartalaltan
  Kartalaltan
  Belirtmemiş
 • Berke59
  Berke59
  Belirtmemiş
 • sansar
  sansar
  Belirtmemiş
 • Hsynnn
  Hsynnn
  Belirtmemiş
 • İrem
  iremugras123
  Kütahya