Nedir.Org
 • 1
11947
12
Okunma
7000
Cevap
2
Soru :

Hedef ile ilgili kompozisyon

Bu sorunun cevabı için bana yardımcı olur musunuz.

Bölüm: Edebiyat
Durum: Çözüldü
Tarih: 1 yıl önce
0 kişi takip ediyor

Verilmiş Cevaplar


202019-05-12 18:59:42 #
Cevap : hedeflerimiz, insanda bir güç ve kuvvet uyandırır. O hedefi yapma isteği, o hedefe ulaşma isteği, ve onu başarmanın heyecanını hissettirir. Ama herşeyden önce hedeflerimizden emin olmalıyız, gerçekten istiyormuyuz diye. O hedefe emin adımlarla yaklaşmaktan vazgeçersek herşey için geç olabilir. Örnek verecek olursak; futbolcu olmak istiyorum dedim ama istemekle olmaz. Eğer herşey isteyerek olsaydı şu anda milyarlara bike sahip olabilirdik. Ama istek, inanç, heves, ve beraberinde birçok duyguyu getirmelidir. Ve hedeflerimizim gerçekleşmesi için elimizden ne geliyorsa yapmalıyız. Unutmayın "İnanmak başarmanın yarısıdır."
Zeus 1 kişi beğendi
82020-01-03 13:44:44 #
Cevap : Not: Sizin için tamemen kendi düşüncelerimle bir kompozisyon yazdım umarım işinize yarar başarılar..

Hedef ve Mutluluk
Hedef gerçekleştirmek istediğimiz şeyler için son noktadır. Bu noktaya geldiğimizde artık amacımıza ulaşmışız demektir. Hedeflerimizi seçerken bizi uğruna çabalarken ve ulaştığımızda mutlu edecek şeyler olması gerekmektedir. Aksi halde ulaşmaya çalışırken çok yorulur veya vazgeçeriz bu çok kötü olur fakat en kötüsü hedefimize ulaştığımızda mutlu olmamaktır.

İşte bu nedenlerler hedeflerimizi seçerken hem başarılabilir, hem bizi mutlu edecek hemde uğruna çabalarken bize iyi hissettirecek hedefler olmalı. Mesela gerçekleştiremeyeceğimiz bir hedefte bizi mutsuz eder. Öyleyse kendimizi iyi tanımalı, neyi nasıl ve ne şekilde yapacağımızı önceden belirlemeli ve bunlara göre hedefler koymalıyız.

Hedefler aynı zamanda bizim umutlarımızdır, olmak istediğimiz şeyler veya yapmak istediğimiz şeylerdir yani kısaca bizim yaşamımızdır. Hedefsiz insanlar umutsuz insanlardır. Birşeyler yapma hevesleri kalmamıştır, heyecanları yokolmuştur. Hangi yaşta olursak olalım her zaman hedefleriniz olsun ve gerçekleştirmek için elinizden ne geliyorsa yapın. Ulaştığınızda siz ve etrafınızdaki sizi seven herkes buna çok sevinecektir. Ve hedefimizi olur ya başaramazsak tekra tekrar denemeliyiz azmeden eninde sonunda başarır ve ödülü hepsinden çok daha kıymetli olur.
0 kişi beğendi
3 ay önce Zeus "İnanmak başarmanın yarısıdır."
3 ay önce Ibrahim 5376250342 Bayramoglu Ben cümle demiştimCevap Yaz


×
Seç Değiştir×
Seç Değiştir

×
Örnek 1 : https://www.youtube.com/watch?v=0zuBFyfQ3Qc
Örnek 2 : https://vimeo.com/8802569

Edebiyat Bölümü Yeni SorularArama
Menü
Kapat
Hareket Dökümü
Online Üyeler
 • Berke59
  Berke59
  Belirtmemiş
 • İrem
  iremugras123
  Kütahya
Sitemizi kullanarak, Çerez Politikamızı , Gizlilik Politikamızı ve Hizmet Şartlarımızı okuduğunuzu ve anladığınızı kabul edersiniz.. Detay. ×