Nedir.Org
 • 1
21540
5
Okunma
21
Cevap
1
Soru :

Hint Kamışı olarak bilinen bambu bitkisinin özelliklerini yazınız?

Bu soruya açıklama yazılmamış..
Bölüm: Coğrafya
Durum: Çözüldü
Tarih: 6 ay önce
0 kişi takip ediyor

Verilmiş Cevaplar


472020-07-03 21:23:36 #
Cevap : Merhaba :)

Buğdaygil türevinden olan Bambu bitkisi 1000’in üzerinde farklı türü olan bir bitkidir. 38 metreye kadar uzayabilir. Bazı türleri, günde 30 cm’e kadar varan büyüme hızlarıyla, en hızlı büyüyen bitki olma özelliğini taşır. En büyük bambu bitkisi türlerinde 80 cm’lik bir kalınlığa rastlanılır.

Asya, Kuzey Amerika, Güney Amerika ve Afrikada sıkça görülmektedir. Hint kamışı olarak da bilinen bitki, havadaki karbondioksiti büyük oranda oksijene çevirir. Tarihte insanların çeşitli alanlarda faydalandığı önemli bir bitkidir.

Bambu oldukça besleyicidir. Tohumlandıktan sonra fidan aşamasında yenilebilir. Hafif olmasının yanında dayanıklı bir bitkidir. Suya dayanıklı özelliği sayesinde ev, sandal, su borusu ve köprü yapımında kullanılmıştır. Üzerinde değişiklik yapılması kolay olduğundan olta, sandalye, yatak, şapka ve sepet yapımında kullanılmıştır. Ayrıca flüt ve telli çalgılar gibi çeşitli enstrümanlar da yapılmıştır.

Avlanmak için mızrak ve zehirli iğne fırlatan boru gibi silahlar üretilmiştir. Esnek özelliğini en iyi kullandıkları silah ise yay olmuştur. Yeşil rengiyle doğada fark edilmesi zor tuzakların oluşturulmasında kullanılmıştır. Ayrıca Kendo sporunun ortaya çıkmasını sağlamıştır.

umarım yardımcı olabilmişimdir ... 

Hint Kamışı olarak bilinen bambu bitkisinin özelliklerini yazınız...

Sunum İçeriği

Zeus Aydın U 2 kişi beğendi
6 ay önce Melisnaz Rica ederim yardımcı olabildiysem ne mutlu bana :)
6 ay önce Aydın U Teşekkürler
6 ay önce Melisnaz Alıntıdır iyi günler :)
6 ay önce Melisnaz Alıntıdır iyi günler :)


Cevap Yaz


×
Seç Değiştir×
Seç Değiştir

×
Örnek 1 : https://www.youtube.com/watch?v=0zuBFyfQ3Qc
Örnek 2 : https://vimeo.com/8802569

01 | Bilinen Geçmiş Zaman

Bilinen geçmiş zaman ya da -di'li geçmiş zaman; Türkçede fiil sonuna "-di" ekinin ses uyumlarına uyacak şekilde eklenmesi ile oluşturulan geçmiş zaman yapısı. Ayrıca görülen geçmiş zaman ve hikâye geçmiş zaman olarak da bilinir. -di eki; -dı, -du, -dü, -ti, -tı, -tu veya -tü şekillerinden birini alabilir. -di ekinden sonra -varsa- ilgili şahıs eki gelir.Bilinen geçmiş zaman kipi, Türkçedeki 5 haber kipinden biridir. Uzak ya da yakın geçmişte yapılan ve tamamlanan işleri kesinliğe bağlayarak anlatır.Tipik bir olumlu basit cümle kuruluşu şu.. - Yazıya Git..

02 | Hint Okyanusu

Hint Okyanusu : Kuzeyinde Asya, batısında Afrika, doğusunda okyanusya yer alır. asya ve Afrika kıtaları arasında bir geçiş yolu olması nedeniyle önemli bir yeri vardır. Madagaskar, Seyşeller, Maldivler, Sri Lanka ve Endonezya gibi ada ülkeler bu okyanusta yer alır. Hint Okyanusunun en derin noktası ise 7450 m. derinlikle Java Çukurudur. - Yazıya Git..

03 | Hint felsefesi

kimi düşünce tarihlerine göre hint felsefesi tarihi yazılı tarihten daha önceki tarihlere, indus vadisi ndeki dravidyen uygarlığı´na (m.ö. 3500) kadar götürülür. dravidyen sözcüğünün anlattığı şey pek açık olmasa da bir dil öbeğine bir öbek insana, bir uygarlığa verilen addır. bundan sonra aryan etkisinden söz edilir (m.ö. 2000).

vedalar öncesi:

kutsal hint metinleri olan vedalar ´daki bir takım düşüncelerin kökleri vardır. özellikle tanrıların kökenlerinin aryan öncesi dravidyen kültüre dayandığı yollu.. - Yazıya Git..

05 | Hint okyanusunda denizaltı dağı

Bulmacada Hint okyanusunda denizaltı dağı sorusunun cevabı nedir?Kare ve çengel bulmacalarda "Hint okyanusunda denizaltı dağı" sorusunun yanıtında boşluk 2 harflidir ve cevabına OB yazabilirsiniz.. - Yazıya Git..

06 | Hint toplum yapısını İlk Çağ toplum yapısından ayıran en önemli ö...

Hint toplum yapısını İlk Çağ toplum yapısından ayıran en önemli özellik nedir? Bu durumun Hint toplumuna olumsuz etkileri neler olmuştur? - Soruya Git..

07 | Hinterland nedir

Hinterland ne demek? - Soruya Git..

08 | Hint felsefe sistemi bulmaca

Bulmacada Hint felsefe sistemi sorusunun 4 harfli cevabı nedir? - Soruya Git..

09 | Hintli bir topluluk bulmaca

Bulmacada "Hintli bir topluluk" sorusunun cevabı nedir? - Soruya Git..

10 | Bambu bulmaca

Bulmacada Bambu sorusunun 15 harfli cevabı nedir? - Soruya Git..
Geri
Geçmiş
Soru Sor
Arama
Menü
Kapat
Hareket Dökümü
Online Üyeler
 • Sinem Ellis
  Sinem Ellis
  Belirtmemiş
 • emrah07
  emrah07
  Belirtmemiş
 • mehmet sahin Okuyucu
  mehmet sahin Okuyucu
  Belirtmemiş
 • muzur06
  muzur06
  Belirtmemiş
 • İrem
  iremugras123
  Kütahya
Sitemizi kullanarak, Çerez Politikamızı , Gizlilik Politikamızı ve Hizmet Şartlarımızı okuduğunuzu ve anladığınızı kabul edersiniz.. Detay. ×