Nedir.Org
 • 1
19013
4
Okunma
1594
Cevap
1
Soru :

Hoşgörü, önyargı, empati, beden dili kavramlarını açıklayınız

Hoşgörü, önyargı, empati, beden dili kavramlarını açıklayınız
Bölüm: Sözlük
Durum: Çözüldü
Tarih: 7 ay önce
0 kişi takip ediyor

Verilmiş Cevaplar


332020-02-06 18:36:29 #
Cevap : Empati Nedir:
İnsanin karsisindaki gibi düşünüp herhangi bir durumda karsidaki insan ne yapardi sorusunu kendisine sormasi ve o sorunun cevabini yine karsida ki insan gibi bulmasi .

Sözlük Anlamları:
1. Kendini başkalarının gözüyle görme yatkınlığı.
2. Başkalarını başka insanların gözüyle görme yatkınlığı.
3. Başkalarına onların gözüyle bakma yatkınlığı.

Önyargı Nedir:
Bir kişi ya da işle ilgili olarak kişisel düşüncelerin etkisiyle açıklanan kararlardır. Önyargı herhangi bir konuda peşin hükümlülüktür. Sonucu belli olmayan işlerle ilgili, genellikle olumsuz görüş açıklamaktır.

Örnekler:
* Sanat dışında amacı olmayan filmler, ülkemizde ilgi görmez.
* Yine birtakım projeler açıklanacak, ama hiçbiri sonuçlandırılamayacak.
* Ülkemizde hiçbir zaman, bir yapıtın değerlendirilmesinde sanatın kuralları ölçüt alınmaz.

Beden Dili:
Duygu ve düşüncelerin yüz ifadesi, beden duruşu vb. yollarla anlatıldığı iletişim biçimi, vücut dilidir diyebiliriz. Sözsüz iletişim, konuşulan dilin dışında, jestler, mimikler ya da diğer dilsel olmayan işaretler aracılığıyla ifade edilen iletim biçimlerini kapsar. Günlük iletişimin önemli bir kısmı sözsüz iletişime dayanır. Sözsüz iletişimde bilginin iletimi kültüre bağlı değişiklikler gösterdiği gibi, cinsiyete bağlı olarak da değişebilir.

Hoşgörü:
Hoşgörü, başkalarının görüşlerini anlama yeteneği ve acı bir duygu beslemeden, anlayışlı bir tartışma arzusudur. Karşıdaki insana fikir, düşünce veya yaptıkları için anlayışlı olma anlama çabasıdır.
Brahmanizm 1 kişi beğendi

Cevap Yaz


×
Seç Değiştir×
Seç Değiştir

×
Örnek 1 : https://www.youtube.com/watch?v=0zuBFyfQ3Qc
Örnek 2 : https://vimeo.com/8802569

01 | Dilin yozlaşmasıyla ilgili bir kompozisyon örnekleri

Dil, insanlar arasında anlaşmayı sağlayan bir vasıtadır. Milleti var eden unsurlardan biri de dildir; aynı dili konuşan insanlar, kendi aralarında bir bütün oluştururlar. Dil, bir milletin ortak malıdır. Millet, aynı dili konuşan insanlar topluluğudur. Dilin bozulması ile, millet çözülmeye başlar. Bu nedenle, milli dil üzerinde hassasiyetle durmak gerekir. Dilin yozlaşması, milli kültürün de yozlaşmasına zemin hazırlar.

Diller, kendi tabii kanunları içinde, zamanla, ağır ağır değişir, yenilenirler. Zaman içinde bazı kavramlar unutulur,.. - Yazıya Git..

02 | Beden Eğitimi

Beden Eğitimi Nedir ? Beden Eğitimi, bireyin fiziksel aktiviteler aracılığıyla, psikomotor, bilişsel ve toplumsal alanda gelişimine katkıda bulunan bir süreçtir.İnsanın, toplum kurallarına uygun olarak yaşaması, birbiriyle olan ilişkilerinin iyi örneğini verebilmesi, yardımsever, insan haklarına saygılı, dürüst davranması, zeki, ruhsal ve fiziksel yapı itibariyle sağlıklı olmasıyla bağlantılıdır.Beden Eğitimi, insanın sosyalleşebilmesi ve kişiliğini bulup doğru bir çizgi üzerinde yol almasında büyük bir rol oynar. Kısaca beden eğitimi, bireyin.. - Yazıya Git..

03 | Beden Eğitiminin Sosyal Açıdan Faydaları

Beden Eğitiminin Amacı ve FaydalarıBeden eğitimi ve sporun temel amacı, insanın beden ve ruh sağlığını geliştirmek, iradesini güçlü kılmaktır.Beden eğitimi ve spor iradeyi güçlendirerek, insanın kendi kendine güveninin gelişmesi ve kişiliğinin olgunlaşmasını sağlar. Kişinin gizli yeteneklerini ve yapıcı yönünü harekete geçirerek fiziksel gelişmenin yanı sıra ruhsal ve sosyal gelişmeyi olası kılar. Püberte (yeni gelişme) döneminde fiziksel gelişmenin durmasına karşılık kişiliğin olgunlaşması, ruhsal ve sosyal gelişme devam eder.Kişiler.. - Yazıya Git..

04 | Dilin Özellikleri

1. Anlaşma aracıdır: Dilin birinci ve asıl fonksiyonu anlaşma aracı olmasıdır.” Ancak onun vasıtalığını yanlış anlamamak lâzımdır. Zira dil,tabiî bir vasıtadır. Gelişigüzel bir vasıta,maddî bir vasıta,gelip geçici iğreti bir vasıta,bir alet değildir. Dil,canlı bir vasıta gibidir. İnsanlara, fertlere hizmet eder; fakat insanların, fertlerin keyfine tâbi değildir. İnsanlar, onu istedikleri biçime sokamazlar, ona değişik bir şekil veremezler. Onu olduğu gibi kabul etmeğe,onun hususiyetlerine dikkat etmeğe,onun tabiatına uymağa, onun.. - Yazıya Git..

05 | Dilin Özellikleri Nelerdir

Dilin Özellikleri
İnsanlar gibi bir çok hayvan türü de konuşamasalar da aralarında iletişim kurabilirler. Bu bölümde insan dilini diğer iletişim sistemlerinden ayıran özelliklere değineceğiz.

Konuşma ile ilgili ve bilgi verici (communicative versus informative) :
Bu özellikleri anlatmadan önce istemeden bilgi verici olabilecek konuşma, ses sinyalleri nelerdir öğrenelim. Sizi dinleyen bir kişi istemeden yollayacağınız sinyallerle bilgilenebilir. (hapşırma, rahatsızlık, düzensizlik, lehçe ve başka bir kültür...vs.) Ama bir insana.. - Yazıya Git..

06 | Dilin yozlaşması hakkında bilgi

Dilin yozlaşması hakkında bilgi kompozisyon deneme sunum - Soruya Git..

07 | Beden Eğitimi ve Spor Arasındaki Fark

Beden Eğitimi ve Spor Arasındaki Fark - Soruya Git..

08 | Beden Eğitimi Öğretmenliği

Merhaba,beden eğitimi öğretmenliğini seçmek istiyorum ama spor olarak fitness'a gidiyorum.Yetenek sınavını geçersem olabilir miyim ? - Soruya Git..

09 | Beden eğitimi öğretmenliği için en az bir spor dalında başarı şar...

beden eğitimi öğretmenliği için birkaç şey yazarsanız sevinirim :) - Soruya Git..

10 | Beden eğitimi ve spor arasında fark var mıdır

Beden eğitimi ve spor arasında fark var mıdır - Soruya Git..
Geri
Geçmiş
Soru Sor
Arama
Menü
Kapat
Hareket Dökümü
Online Üyeler
 • Vurgun3
  Vurgun3
  Belirtmemiş
 • keskin
  keskin
  Belirtmemiş
 • Hsynnn
  Hsynnn
  Belirtmemiş
 • Elif Aslan
  Elif Aslan
  Belirtmemiş
 • Berke59
  Berke59
  Belirtmemiş
 • İrem
  iremugras123
  Kütahya