• 1
3
Okunma
1943
Cevap
2
Soru :

Hukuk günlük hayatta ne işe yarar

Hukuk günlük hayatta ne işe yarar
Durum: Çözüldü
Tarih: 1 ay önce
0 kişi takip ediyor

Cevap Yaz


×
Seç Değiştir×
Seç Değiştir

×
Örnek 1 : https://www.youtube.com/watch?v=0zuBFyfQ3Qc
Örnek 2 : https://vimeo.com/8802569

Verilmiş Cevaplar


342020-02-06 21:53:30 #
Cevap : Hukuk kuralları günlük hayatta insanların birbirlerine saygılı olmasından kendilerini korumaya almalarına kadar birçok işe yaramaktadır.

  Hukuk kuralları bizi, ailemizi, mal varlıklarımızı koruma altına almaktadır. Hukuk yani adalet; insanların eşit koşullarda yaşamasını ve kendilerini güvende hissetmelerini sağlamaktadır. Eğer günlük hayatta hukuk olmasaydı, kuralsız ve eşit olmayan koşullarda yaşanırdı buda insanlığı kaos'a götürürdü. 
1 kişi beğendi
172020-02-06 23:13:40 #
Cevap : Hukuk insanların hayatlarının düzgün ve yolunda gitmesi için genelin ortaklaştığı konularda objektif çözümler üretmeye çalışmış bir kurumdur. Eğer hukuk kuralları olmasaydı kuralsızlık günlük hayatımızı sarar ve herkes kendi fikrine göre işleri yürütmeye kalkar ve kaos olurdu. Güçlü olan zayıf olanı ezer haklı haksız kavramlarının çok önemi kalmazdı. Örneğin çalışıp para kazandınız birisi gelip sizden güçlüyse elinizden paranızı alırdı ve sizi koruyacak bir güç bulunmazdı. Hukuk hakkınızı koruyan ve hakkınızı arayabileceğiniz toplumun ve bireylerin canını, malını, huzurunu koruyan en değerli kurumdur. Yoksa eski filmlerdeki gibi vahşi batıya döner kuralsızlık kendi vahşi kurallarını dayatırdı.
1 kişi beğendi


01 | Hukuk Alanında Yapılan İnkılaplar

Hukuk Alanında Yapılan İnkılaplar (Özet)
1) Medeni Kanunun kabulü
2) Ceza Kanunun kabulü
3) Hakimler Kanun kabulü
4) Ticaret Kanunun kabulü
5) Borçlar Kanunun kabulü
6) İcra ve İflas Kanunun kabulüHukuk Alanında Yapılan İnkılaplar (Detay)1-Seriye Mahkemelerinin Kaldırılması ve Yeni Mahkemeler Teşkilatının Kurulması Kanunu (8 Nisan 1924)
2-Türk Medeni Kanunu (17 5ubat 1926)Dini hukuk sisteminden ayılarak laik çağdaş hukuk sisteminin uygulanmasına başlanmıştır.[1]Hukuk Alanında Yapılan Değişiklikler :.. - Yazıya Git..

02 | Günlük Hayatta Kullanılan Kanser Yapıcı Organik Bileşikler

Formaldehitler ve formaldehit vericiler
Formaldehitler ve formaldehit vericiler koruyucu olarak kullanılmaktadır. Mukozayı tahriş eder ve alerjilere neden olur. Cildi hızla yaşlandırır. Kansere neden olma riski yüksektir.
Halojenli organik bileşikler brom iyot ve klor içeren binlerce maddenin oluşturduğu bir gruptur. Çoğu alerjiye bazıları kansere neden olmaktadır. Bu maddelerin hepsi çevrede birikir toprağı ve suyu kirletir.

Triclosan
Klorlu organik bileşiktir. Deodorantlarda duş jellerinde diş macunlarında losyonlarda kremlerde.. - Yazıya Git..

03 | Günlük

Bir kişinin düşüncelerini, duygu ve gözlemlerini günü gününe yazdığı ve o günün tarihini koyduğu yazılar. Ruzname olarak da bilinir. Günlük bir tür anıdır. Ancak günlük günü gününe yazılır, anı ise olayların yaşanmasından sonra kaleme alınır.
Günlük Nedir? (Detay)
Günlük Türünün Özellikleri (Tarihi Gelişimi ve Temsilcileri)
Günlük türünün ne olduğu üzerine kafa yormak, aslında biraz da edebiyatın ne olduğunu düşünmektir. Düzenli olarak tutulmuş, tarih atılmış notlardan mı ibarettir günlükler yoksa bundan.. - Yazıya Git..

04 | Hukuk

Hukuk (Özet) : Hukuk, her şeyden önce bir düzen demektir. Fakat hukukun öngördüğü düzen, fiilen gerçekleşen bir düzen değildir. Hukuk, toplum içinde insanların gerçekten nasıl davrandıklarını değil, nasıl davranmaları gerektiğini gösterir. Hukuk, kendisine uyulmak ve uygulanmak için vardır. Adalet değeri dolayısıyla, insanlar arası ilişkileri bir düzene koymak, toplumsal yaşamın gerçekleşmesini sağlamak ister. İnsanlara, “Bana uy; Beni gerçekleştir” buyruğu ile seslenir.

Hukuk düzeni, doğduğu andan itibaren bireyin.. - Yazıya Git..

05 | Hukuk Felsefesi

Hukuk Felsefesi, kanunları ve yasal sistemleri çalışan felsefe dalıdır. Konu hakkında kendi başlığında birçok terminolojik yapıt okunabilir. Ancak felsefe okumak felsefi terimlere boğulmaktan ziyade hayattaki olayları okuyabilmektir. Felsefede esas olan da bilgi değil, sorulardır. Hukuk felsefesinin: Hukuk nedir?  Hangi haklar savunulmalıdır? Kurallar neyi savunur? Kanunlara uymak zorunlu mudur? Devletin yargılamasını geçerli kılan nedir? Devletin özel hayata müdahalesi ne zaman haklıdır? Kanun ve emir arasındaki fark nedir? Kanun ve ahlak ilişkisi,.. - Yazıya Git..

06 | Günlük yaşamda ışığın kırılmasının sonuçları

Günlük yaşamda ışığın kırılmasının sonuçları - Soruya Git..

08 | Hukukun ahlaktan üstünlüğü

Bu sorunun cevabı için bana yardımcı olur musunuz. - Soruya Git..

09 | Hukukun toplumla iliskisi

Orneklendirme olursa çok iyi olur - Soruya Git..

10 | Hukuk alanında yapılan inkılaplar

Hukuk alanında yapılan inkılaplar nelerdir ? - Soruya Git..


Benzer Sorular

Çözüldü Hukuk nedir


Arama
Menü
Kapat
Hareket Dökümü
Online Üyeler
  • iremugras123
    Kütahya
  • Son Sorular

    Son Cevaplar