Nedir.Org
 • 1
343
0
Okunma
6
Cevap
1
Soru :

İsyan eden

İsyan eden
Bölüm: Bulmaca
Durum: Çözüldü
Tarih: 1 ay önce
0 kişi takip ediyor

Verilmiş Cevaplar


162020-09-27 01:13:24 #
Cevap : Bulmaca da karşımıza çıkan isyan eden sorusunun cevabı; ''asi''dir.
 • Başkaldıran, isyan eden.
 • Hayırsız, dikbaşlı.
 •  Herhangi bir durum ya da olgu ile beraber Yasa ve kurallara karşı dik başlı davranış gösteren bireyler olarak anlatılabilir. Hiçbir kurala uyum sağlamayan, onları kabul etmeyen kişiler olarak da söylenebilmektedir. Bu durum yasalar ile beraber ayrıca gündelik yaşam içerisindeki herhangi bir durum adına da söylenebilir. Örneğin anne ve babasının dediklerini dinlemeyen ya da büyüklerinin söz geçiremediği farklı kişiler olarak da anlatmak mümkün.

  ‘’Kardeşim asi biridir, kimseyi dinlemez.’’

  TDK üzerinden ayrıca asileşmek kelimesinin anlamı olarak, ‘emirlere karşı gelmek, yasa ve kurallara uymamak, dikbaşlılık göstermek’’ ifadesi üzerinden anlatılabilir.

  Asi kelimesinin anlamı

  Asi olmak ise, ‘Asi bir kişilik göstermek ve bu davranış içerisinde bulunmak,’ anlamına sahiptir. Asi kelimesinden türemiş olarak aynı zamanda asilik, ‘Başkaldırıcılık ya da asi gibi davranmak’ anlamları üzerinde kullanılabilir. Türkçede yaygın olarak kullanılan ve pek çok konu üzerinden değerlendirilen bir kelimedir.
  0 kişi beğendi

  Cevap Yaz


  ×
  Seç Değiştir  ×
  Seç Değiştir

  ×
  Örnek 1 : https://www.youtube.com/watch?v=0zuBFyfQ3Qc
  Örnek 2 : https://vimeo.com/8802569  Bilgilendirme: Bulmaca sözlüğümüzde Haberturk, Hürriyet, Sözcü ve Posta gazetesinin günlük kare ve çengel bulmacalarının cevapları ve Bulmacahane, CodyCross gibi bulmaca oyunlarının cevapları yayınlanmaktadır. Ayrıca diğer gazete bulmaca cevapları, bulmaca kitabı, çapraz, karışık bulmaca cevaplarınıda sözlüğümüzde bulabilirsiniz. Bulmaca sözlüğümüzden arama yaparak bulmaca sorunuzdaki cevabı kolayca bulabilirsiniz. Eğer cevap henüz sitemize eklenmemiş ise soru sor butonuna tıklayarak hemen cevap verilmesini sağlayabilirsiniz.

  Yakın zamanda para ödüllü online bulmaca çözebileceğiniz bulmaca servisimiz yayına alınacaktır. Günlük, haftalık, aylık ve yıllık olarak en iyi bulmaca çözenler listelerimiz olacak.

  Sözlüğümüzde cevabını bulabileceğiniz bulmaca çeşitleri: CodyCross bulmaca soruları, çengel bulmaca, kare bulmaca, sudoku bulmaca, rakam bulmaca, kelime şifre bulmaca, altıgen çengel bulmaca, halka bulmaca, sözcük avı, yapboz bulmaca, labirent bulmaca, mozaik bulmaca, resimli kelime bulmaca, 7 farkı bulun, lekare bulmaca ve kim milyoner olmak ister soruları ve cevapları.

  Ayrıca bulmaca cevapları sözlüğümüzde aradığınız kelimenin eş anlamı, mecazen ve mecaz anlamları, eski dildeki karşılıkları, osmanlıca karşılıklarıi, zıt anlamlarını bulabilirsiniz.

  Unutmayın bulmaca çözmek zekanızı geliştirdiği gibi çağımızın en kötü hastalıklarından biri olan alzheimer içinde doktorlar tarafından en önerilen çözümlerden biridir. Şimdiden güzel, sağlıklı günler dileriz..

  Soru Sor Cevapsız Sorular Bulmaca Sözlüğü
  Benzer Sorular
  İlgili Aramalar
  1. isyan eden kalbimi
  2. isyan eden bulmaca
  3. isyan eden
  4. isyan eden kalbimi sözleri
  5. isyan eden isyankar bulmaca
  6. isyan eden adam
  7. isyan eden sözler
  8. isyan eden kalbimi biraz olsun duy yeter indir
  9. isyan eden şarkılar
  10. isyan eden kalbimi sev yeter
  Günün Bulmaca Cevapları  Geri
  Geçmiş
  Soru Sor
  Arama
  Menü
  Kapat
  Hareket Dökümü
  Online Üyeler
  • mehmet said önder
   mehmet said önder
   Belirtmemiş
  • şinnur
   şinnur
   Belirtmemiş
  • nejo2003
   nejo2003
   Belirtmemiş
  • Enesbrave
   Enesbrave
   Belirtmemiş
  • Berke59
   Berke59
   Belirtmemiş
  • İrem
   iremugras123
   Kütahya
  Sitemizi kullanarak, Çerez Politikamızı , Gizlilik Politikamızı ve Hizmet Şartlarımızı okuduğunuzu ve anladığınızı kabul edersiniz.. Detay. ×