• 1
5
Okunma
1055
Cevap
1
Soru :

Kanuni’nin Çıktığı Alman Seferinin Sebepleri Nelerdir

Kanuninin Çıktığı Alman Seferinin Sebepleri Nelerdir
Bölüm: Osmanlı İmp
Durum: Çözüldü
Tarih: 4 yıl önce
0 kişi takip ediyor

Cevap Yaz


×
Seç Değiştir×
Seç Değiştir

×
Örnek 1 : https://www.youtube.com/watch?v=0zuBFyfQ3Qc
Örnek 2 : https://vimeo.com/8802569

Verilmiş Cevaplar


22015-11-04 16:47:03 #
Cevap : 1-Ferdinand’ın Macar Krallığı İddiasıyla Budin’i Kuşatması
2-Şarlken’in Ferdinand’a Verdiği Desteği Sona Erdirmek
0 kişi beğendi


01 | Almanya

Avrupa'nın ekonomik bakımdan en zengin ülkelerindendir. Nüfusuda bir hayli fazladır. Ülke genelinin dini hristiyanlıktır. Ancak türk işçilerimizin çok olması nedeniyle %8 oranında müslüman bulunmaktadır. Ülkenin resmi dili almanca'dır. geniş, düzlük bir alandır. Deniz kıyıları türkiye'den çok daha az olmasına rağmen gemi sayısı daha fazladır. Ayrıca 2. dünya savaşı'nı başlatan ülkedir.Almanya: Almanlar kendilerine 'Deutsch', Almanya'ya da 'Deutschland' derler. 'Deutsch' (Alman) kelimesinin kökeni, Eski Almancada 'halk' anlamına gelen 'diota'.. - Yazıya Git..

02 | Alman Edebiyatı

Alman Edebiyatı
3.1. Rönesans Dönemi Alman Edebiyatı
Bu dönemde Luther (1483-1546) İncil'i Latinceden Almancaya çevirerek edebî Almanca için önemli bir zemin hazırlamış oldu.
3.1. Romantik (Coşumcu) Dönem Alman Edebiyatı
Goethe (1749-1832), özellikle şiir ve romanlarıyla romantizm akımını başarılı bir şekilde temsil etmiştir. Lirizme, aşk maceralarına, halk edebiyatı unsurlarına ve birtakım felsefî yorumlara yer vermiştir. Başlıca şiirleri Roma Eyejileri ve Divan adlı eserlerinde toplanmıştır. En önemli tiyatro eseri Faust,.. - Yazıya Git..

03 | Kanuninin Hürreme Yazdığı Şiir

Hürrem Sultan’a yazdığı şiirlerinden biri;  Ey misk-i amberim!Bağrım, habibim, mah-ı tabanım.Sırdaşım, mahremim, canım,Güzeller üstü sultanım.Hayatım, mahsulüm, ömrüm,Kevser şarabım, cennetim.Baharım, sevincim, gülüm, günüm.Ey benim handanım.Çınarım, seyr-i seyranım,Gülistan ile bostanım,İnci mercanım, sohbetim,Sözüm, sabahım, akşamım.Eğlencem, neşem, meclisim,Çerahım, mumum, güneşim,Turuncum, narım, narencimBenim şem-i şemistanım.Akıllım, uslum, efendim,Gizlim, açığım, öğüdüm,Hünkarım, hüsrevim, mirim,Cihan iklimine.. - Yazıya Git..

04 | Alman Gümüşü

Çinko, bakır ve nikelden yapılan, gümüşü andırır bir alaşım, mayşor Cümle 1: Yurdumuzun neresinde işlenmemiş bir parça toprak, gen bir tarla görsem seni anarım. - N. Cumalı - Yazıya Git..

05 | Kanuninin Fransa kralına yazıdığı mektup

Osmanlıca Kanuni'nin Fransa Kralı Françesko'ya mektubu (Bugün Pariste korunur) Hazret-i izzet cellet kudretuhu ve allet kelimetuhunun (Allah'ın) inâyeti ve mühr-i sipihr-i nübüvvet ahter-i burc-i fütüvvet-pişvâ-yı zümre-i enbiyâ muktedâ-yı fırka-i asfiyâ Muhammed Mustafâ'nın sallallahu aleyhi vesellem mu‘cizât-ı kesîretü'l-berekâtı ve dört yârinin -ki, Ebubekir, Ömer, Osman ve Ali'dir- rıdvânullahi aleyhim ecma‘în onların ervâh-ı mukaddesesi mürâfakati ile, (Mektubun bu satırlarından sonra Sultan Süleyman Han'ın o muhteşem tuğrası vardır ve.. - Yazıya Git..

06 | Almanca otobiyografi yazılımı

10. sınıfa gidiyorum almanca performans ödevi otobiyografi yazmamızı istediler lütfen yardım edin
- Soruya Git..

09 | Almanyanın Osmanlı Devletinin kendi yanında 1.Dünya Savaşına katı...

Almanya'nın Osmanlı Devletinin kendi yanında 1.Dünya Savaşına katılmasını istemesinin nedenleri nelerdir ? - Soruya Git..

10 | Almanya’da Bulunan Minareli En Büyük Cami Hangi Şehirdedir?

Bu sorunun cevabı için bana yardımcı olur musunuz. - Soruya Git..


Benzer SorularArama
Menü
Kapat
Hareket Dökümü
Online Üyeler
 • Selocann27
  Belirtmemiş
 • Atanur Yıldız
  Belirtmemiş
 • Pandacıkk0227
  Belirtmemiş
 • Sokakların çocuğu
  Belirtmemiş
 • iremugras123
  Kütahya