Nedir.Org
Soru Tara Cevapla Giriş


Cevap Ara?

14.756.348 den fazla soru içinde arama yap.

Sorunu Tarat
Kitaptan resmini çek hemen cevaplansın.

Kardeşler arasındaki yaş farkı kardeşlik ilişkisini etkiler mi?

Bu soruya açıklama yazılmamış..

Bu soruya 4 cevap yazıldı. Cevap İçin Alta Doğru İlerleyin.
  Şikayet Et Bu soruya 0 yorum yazıldı.

  İşte Cevaplar


  Hera

  • 2023-01-26 22:36:50

  Cevap : Merhaba,

  Kesinlikle etkiler, sadece yaş farkı değil cinsiyet ve hangi cinsiyetin daha büyük veya küçük olduğu da ilişkiyi şekillendirmektedir.

  Ben ve abim arasında 4 yaş var ve ergenlik dönemimize kadar ortaklaşa yapabileceğimiz bir alanı bulamadık kendimize, ayrıca erkek oluşundan da kaynaklı çok fazla ortak zevkimiz olamadı. Onun rolü daha çok beni tehlikelerden korumak oldu.

  Şimdi 6,5 yaşında oğlum, 5 yaşında kızım var, kızım dünyaya geldiğinde oğlum da daha bebekti ve abilik kavramı üstüne oturmadı, birlikte büyüdüler ve birlikte keşfettiler birçok şeyi tabi karakterlerinin de çok etkisi olmakla birlikte yaşları birbirine yakın olduğu için birbirlerinin en iyi arkadaşı oldular.
  Diğer Cevaplara Gözat
  Cevap Yaz Arama Yap

  Zeus

  • 2023-01-26 23:13:17

  Cevap :

  Kardeşler arasındaki yaş farkı, kardeşlik ilişkisini etkileyebilir. Örneğin, daha büyük kardeşler genellikle daha sorumlu ve rehber olarak daha büyük bir rol oynarlar, iken daha küçük kardeşler genellikle daha az sorumlu ve daha az yetişkin bir rol oynarlar. Yaş farkı, kardeşler arasındaki iletişimi ve ilişkiyi de etkileyebilir. Daha büyük kardeşler, daha küçük kardeşlerine daha fazla öğretici ve koruyucu olabilirken, daha küçük kardeşler daha büyük kardeşlerine daha fazla hayran olabilirler.

  Ancak, kardeşler arasındaki yaş farkının kardeşlik ilişkisini ne kadar etkilediği kişiden kişiye değişebilir. Örneğin, kardeşlerin ebeveynleri, aile kültürü ve kardeşlerin kendileri gibi faktörler, kardeşler arasındaki ilişkiyi etkileyebilir. Ayrıca, kardeşler arasındaki yaş farkının kardeşlerin ilişkisini ne kadar etkilediği zaman içinde de değişebilir.

  Cevap Yaz Arama Yap

  foodengineer

  • 2023-01-29 13:21:06

  Cevap : Kardeşler arasındaki yaş farkı kardeşlik ilişkisini etkiler mi? sorusunun cevabı;

  Etkiler ama cinsiyet farklılığı kadar etkileyeceğini düşünmüyorum. Benimle kız kardeşim arasında 3 yaş var bebekliğni hatırlamam beraber büyüdük hep birbirimizi kolladık yeri geldi çok fena kavgalar ettik ama küsmedik beraber giyindik bu yaş farkı mesela daha çok olsaydı birbirimizin kıyafetlerini giyemeyecektik belki de paylaşma duygumuz az olacaktı gelişmeyecekti. Eşimle kız kardeşleri arasında biri ile 1,5 yaş diğeri ile 10 yaş var 1,5 yaş aralığı olana mesela diğeri gibi düşkün değil çünkü küçük olan elinde büyümüş onu daha çok sahiplenir kızım gibi bu benim der diğeri ise sadece muhabbet ettiği arada sohbet ettiği kardeşidir.
  Cevap Yaz Arama Yap

  BİLGİNİN IŞIĞI

  • 2023-02-05 23:23:59

  Cevap : Kardeşler arasındaki yaş farkı kardeşlik ilişkisini etkiler mi? sorusunun cevabı:

  Ben her iki durumu da yaşadım kendimden 3 yaş küçük erkek kardeşim de var 10 ve 12 yaş küçük iki de kız kardeşim var.  Gerek erkek kardeşimle gerek kız kardeşlerimlede çok güzel paylaşımım oldu. Şimdi hepimiz 20 li 30 lu yaşlardayız hepsi birer dost sırdaş yoldaş. Bu duyguları yaşamak ya da  yaşayamamak yaş farkıyla alkalı değil bana göre.
  Bu durum tamamen çoçuklarınızın karakter ve fıtratı ile alakalı olacaktır. Kimi insanlar sevgisini içinde yaşar kimi her an belli ederek yaşar. Oyun arkadaşlığı paylaşım konusunda ebeveynlerde çocuklarının aslında oyun arkadaşı oluyorlar hemde aradaonca yaşa rağmen. Yaş farkı az olup paylaşamayan geçinemeyen pek çok kardeşte  var  yaş farkı fazla olup gene paylaşamayan geçinemeyen bir çok kardeşte var.
  Yaş farkı  fazla olan kardeşlik durumunda genelde büyükler küçükleri kendi çocuğu gibi benimsiyor. Bence bu tarzkardeşliklerde ilişkiler  daha sağlıklı daha sağlam kuruluyor.
  Cevap Yaz Arama Yap

  Cevap Yaz
  Başarılı

  İşleminiz başarıyla kaydedilmiştir.