Nedir.Org
 • 1
3240
10
Okunma
3
Cevap
1
Soru :

Keke kekeç bulmaca

Bulmacada Keke kekeç sorusunun 6 harfli cevabı nedir?
Bölüm: Bulmaca
Durum: Çözüldü
Tarih: 3 hf. önce
0 kişi takip ediyor

Cevap Yaz


×
Seç Değiştir×
Seç Değiştir

×
Örnek 1 : https://www.youtube.com/watch?v=0zuBFyfQ3Qc
Örnek 2 : https://vimeo.com/8802569

Verilmiş Cevaplar


152020-07-16 16:14:01 #
Cevap :
Bulmacada 'Keke kekeç' nedir sorusunun cevabı:
Kare ve çengel bulmacada sorulan 'Keke kekeç' sorusunun yanıtı 6 harflidir ve cevaba ise KEKEME yazabilirsiniz.


Diğer cevaplar:
KEKEME kelimesinin eş anlamlıları..
 1. Eğer bulmaca cevabınızdaki boşluk 5 harfli ise cevaba Kekeç yazabilirsiniz.
 2. Eğer bulmaca cevabınızdaki boşluk 4 harfli ise cevaba Keke yazabilirsiniz.
Sözlükte KEKEME Nedir:

Kekemelik nedir?


Konusmanin akiciliginda duyulabilen duraklama, birbirini takip eden uzun sureli tekrarlmalar (Kloni), bloklar (Toni) yada seslerin,hecelerin veya kelimelirin uzatilmasina kekemelik denir. Yer ve zaman kosullarina bagli olarak kekemeligin SIKLIGI, agirlik dereces ve yogunlugu deyisir. (Katz-Bernstein)

Kekemelik nasil meydana gelir


Dil gelisim sürecindeki herhangi bir özürlülük, bozukluk veya zorlanma akici konusma bozuklugu olarak aciga cikar ve daha sonra kekemelige dönusur. Bu aciga cikma genellikle Bilincalti sureciyle ve kisinin kendi konusmasini negativ algilamasiyla baglantilidir (Katz-Bernstein) Kekemelik; 1. Monofaktorieldr. yani. , psikolojik, fizyolojik yada nörolojiktir 2. Yahut Multifaktoriyeldir, yani hem psikolojik hem fizyolojik hemde nörolojiktir (MOTSCH 1995) Kekemelik genel anlamda karmasik nedenlerden olusan bir cerceve sunar. Bu cerceve kendi icerisinde duygusal, iletisimsel, zihinsel, motorik konusma ve sozial bakis acilarini icerir. Logopäd Holga Prüss Bonn kekemelik terapisi kurucusu

Akici konusmayi engelleyen muhtemel nedenler

1. nörolojik koordinasyon bozuklugu (Fiedler 1992) 2. beyin yarikürelerindeki (Hemisphäredominanz) dominant bozukluk (Johansen/ Schulze 1993) 3. edinilmis konusma Bozukluklar (Jehle/ Seeger 1986 ) 4. Poltern (Motsch 1983) 5. Iki dillilik 6. Ailesel Problemler (Yairi/ Ambroso 1999, Subellok/ Katz-Bernstein 2000) 7. Dil gelisim surecinde meydana gelen icsel psikolojik travmalar ve psikosozial baskilar (Rustin 1995) 8. Zihinsel gerilemeler (Dirnberger 1990) Kekemelik hakkinda genel anlamda bilmemiz gerekenler 1. yetiskinlerde görulme orani 1% 2. cocuklarda 4% 3. kiz- erkek orani 1:5/ 1: 4 4. genelde 2- 5 yaslari arasinda baslar 5. bütün kültürlerde görülür Kekemeligin semptomlari ve/ veya eslik eden semptomlari 1. tekrarlamalar (Repetitonen, Klonus)..... tektektektektekralmalar 2. uzatmalar (Rolongationen) .....uuuuuuuzatmalar 3. tutukluk (Tonus) T....T.......tutukluk 4. duzensiz nefes alisverisi ...hhhh duzensiz hh hhh nefes alimi 5. kelime yamama ....k...k...k....k degilmi ama, kkelime yamama 6. hece yamam eeeeeee hece, eeeeeee yamama 7. tikler, el, kol, cene, dudak, el, parmak, ayak..göz kirpma, kulak oynatma,burun cekme,di cikarma vs... vs... 8. konusma ritmi (prosodi) konusurken sesin duzensiz alcalip yukselmesi... Prof. Dr. Nitza Katz-Berntein
0 kişi beğendi

00:00

Günlük Mini Bulmaca
Bilgilendirme: Bulmaca sözlüğümüzde Haberturk, Hürriyet, Sözcü ve Posta gazetesinin günlük kare ve çengel bulmacalarının cevapları ve Bulmacahane, CodyCross gibi bulmaca oyunlarının cevapları yayınlanmaktadır. Ayrıca diğer gazete bulmaca cevapları, bulmaca kitabı, çapraz, karışık bulmaca cevaplarınıda sözlüğümüzde bulabilirsiniz. Bulmaca sözlüğümüzden arama yaparak bulmaca sorunuzdaki cevabı kolayca bulabilirsiniz. Eğer cevap henüz sitemize eklenmemiş ise soru sor butonuna tıklayarak hemen cevap verilmesini sağlayabilirsiniz.

Yakın zamanda para ödüllü online bulmaca çözebileceğiniz bulmaca servisimiz yayına alınacaktır. Günlük, haftalık, aylık ve yıllık olarak en iyi bulmaca çözenler listelerimiz olacak.

Sözlüğümüzde cevabını bulabileceğiniz bulmaca çeşitleri: CodyCross bulmaca soruları, çengel bulmaca, kare bulmaca, sudoku bulmaca, rakam bulmaca, kelime şifre bulmaca, altıgen çengel bulmaca, halka bulmaca, sözcük avı, yapboz bulmaca, labirent bulmaca, mozaik bulmaca, resimli kelime bulmaca, 7 farkı bulun, lekare bulmaca ve kim milyoner olmak ister soruları ve cevapları.

Ayrıca bulmaca cevapları sözlüğümüzde aradığınız kelimenin eş anlamı, mecazen ve mecaz anlamları, eski dildeki karşılıkları, osmanlıca karşılıklarıi, zıt anlamlarını bulabilirsiniz.

Unutmayın bulmaca çözmek zekanızı geliştirdiği gibi çağımızın en kötü hastalıklarından biri olan alzheimer içinde doktorlar tarafından en önerilen çözümlerden biridir. Şimdiden güzel, sağlıklı günler dileriz..

Soru Sor Cevapsız Sorular Bulmaca Sözlüğü
Benzer Sorular
Günün Bulmaca Cevapları
hantol
19 dk. öncePeş bulmaca
hantol
23 dk. önceAtaklık bulmaca
hantol
37 dk. önceProtokol bulmaca
hantol
51 dk. önceTarz cins bulmaca
hantol
1 saat önceEvcek bulmaca
ArdaPat
1 saat önceAlanya'da mağara
ArdaPat
1 saat önceBurdur'da bir göl
hantol
1 saat önceFındık bulmaca
hantol
1 saat önceYemeni bulmaca
hantol
1 saat önceİnce Zar bulmaca
ArdaPat
1 saat önceMuğla'da ilçe
hantol
1 saat önceİncil bulmaca
hantol
1 saat önceÇete bulmaca
hantol
2 saat önceMedine bulmaca
hantol
2 saat önceDam ahır bulmaca
ArdaPat
2 saat önceAntalya'da kilise
hantol
2 saat önceTraş bulmaca
ArdaPat
2 saat önceBulmacada savaşArama
Menü
Kapat
Hareket Dökümü
Online Üyeler
 • Kartalaltan
  Kartalaltan
  Belirtmemiş
 • Isyankar65
  Isyankar65
  Belirtmemiş
 • Serkanboz46
  Serkanboz46
  Belirtmemiş
 • Elif Aslan
  Elif Aslan
  Belirtmemiş
 • Koalaa
  Koalaa
  Belirtmemiş
 • Ramazan kamn
  Ramazan kamn
  Belirtmemiş
 • mutsuzhatun1905
  mutsuzhatun1905
  Belirtmemiş
 • melek9878
  melek9878
  Belirtmemiş
 • viento
  viento
  Belirtmemiş
 • sansar
  sansar
  Belirtmemiş
 • Hsynnn
  Hsynnn
  Belirtmemiş
 • denizzzzzz
  denizzzzzz
  Belirtmemiş
 • keskin
  keskin
  Belirtmemiş
 • Vurgun3
  Vurgun3
  Belirtmemiş
 • Mehmetkaptan55
  Mehmetkaptan55
  Belirtmemiş
 • İrem
  iremugras123
  Kütahya