• 1
0
Okunma
13
Cevap
1
Soru :

Kitap

merhaba arkadaşlar ben zeynep sizden bir rica da bulunuyorum rica etsem solucan kitabını okuyan biri kitapın 2-3-4 anlatabilir mi bu pandemi döneminde yardımcı olursanız çok sevinirim
Bölüm: Edebiyat
Durum: Açık
Tarih: 2 gün önce
0 kişi takip ediyor

Cevap Yaz


×
Seç Değiştir×
Seç Değiştir

×
Örnek 1 : https://www.youtube.com/watch?v=0zuBFyfQ3Qc
Örnek 2 : https://vimeo.com/8802569

Verilmiş Cevaplar


02020-05-24 22:01:13 #
Cevap :

Kısa Özet


Ailesinin hiçbir neden belirtmeden sevgi ve ilgi göstermediği Nehir'in, yaşadığı acıları unutmak için bir planı vardı: Âşık olmak! Nehir, âşık olacağı kişiyi bulabilmek için beş maddelik bir liste hazırlayıp malum kişiyi aramaya koyulduğunda, onu bulacağından ve ona olan aşkının yaşadığı tüm acıları kendisine unutturacağından neredeyse emindi.

Kıvanç'ı, yani aradığı kişiyi bir çocuk parkında bulduğunda, artık hiçbir şeyin eskisi gibi olmayacağı aklından bile geçmemişti. Ve her şey, Nehir'in, büyük bir umutla Kıvanç'a sorduğu o soruyla başladı: "Sana âşık olmama izin verir misin?" 

Uzun Özet

Katı aile kuralları olan bir ailede büyüyen Nehir, yedi yaşından sonra asla sevgi görmez. Çünkü zengin bir aile olan Aksoylar, her zaman kurallar çerçevesinde yaşar. Onlara göre Nehir hayatı kendi kendine öğrenmelidir. Bu yüzden ortaokula kadar diş telleri olan,gözlüklü ve asosyal bir kız olarak yaşar.
Daha sonra lisede okulun müdürünün çocuğu ve aynı zamanda en popüleri olan Deniz ile tanışır. Lise’de Irmak, Deniz ve Nehir birlikte takılmaya başlar. Hatta bu yüzden onlara ”Sulu Parazitler” adını takarlar. Aynı lisede Ateş, Su ve Toprak adında üç öğrenci daha vardır ve onlara da ”Elementler” adını verirler. Bu iki grup birbirini hiç sevmez. Irmak, birilerinden hoşlandığı zaman,aklının sürekli o kişide olacağını ve bu sayede zor olan hayatının kolaylaşacağını düşündüğü için kriterlerine uygun birini arar. Bir gün parkta oturan bir çocuğa ”seni sevmeme izin verir misin?” der. Çocuk şaşırsa da ”Başımdan gideceksen tamam” der. Bu çocuk Kıvanç’dır. Kıvanç, hayatı çok karanlık olan biridir.Irmak daha sonra her gün parkta Kıvanç ile görüşmeye başlar. Ama bazı şartları vardır,Kıvanç onu sevmeyecek ve asla telefon numarasını istemeyecektir. İki ay sonra da görüşmeyi keseceklerdir. Nehir daha sonra ondan hoşlanmaya başlar. Kıvanç Nehir’in lisesine geçer. Nedeni de okulun şehirdeki en büyük müzik atölyesine sahip olmasıdır.
Nehir’in en yakın arkadaşı olan Irmak, Kıvanç’ın en yakın arkadaşı olan Ozan’an hoşlanmaya başlar. Nehir, Kıvanç’ı tanımaya başladıkça başına işler açmaya başlar ve bu olaylara Nehir’ın okuldaki yakın arkadaşları da dahil olur.

---------------------------------------------------------------------------------

Solucan Kitabı Hakkında

"Unutamadım hala,
Dinlediğim her şarkının notalarında,
Sensizlik olmuyor." 
... 
Ana karakterlerimiz Nehir ve Kıvanç. 
Nehir ailesi tarafından ilgiden mahrum yalnız bir kız. Nehir'in bazı duygularını, tavırlarını kendime benzettim ama bir çok yerde Nehir 'e çok kızdım. Nehir' e göre insan aşkı için her şeyi göze alabilmeli, gururundan ödün verebilmelidir. İşte bu noktada Nehir ile zıt düşüyorum. Ben insanın aşkı için gururundan ödün vermesini, kendinden taviz vermesini kabul edemem. Belki de hiç aşık olmadığım için böyle düşünüyorum. Her neyse Nehir aşkı dışında çok acı çekmiş ama yine de pozitif ve neşeli bir karakter. 
Peki Kıvanç nasıl biri? Kıvanç'ta çocukken ailesini kaybetmiş bir çocuktur. O da çok acılar çekmiştir ama Nehir gibi hayata bağlı kalamamış, acıları neşesini de götürmüştür. Ruhu yaralı bir çocuk.. Açıkçası Kıvanç' ı hiç sevmedim ve sevebileceğimi düşünmüyorum. İkinci kitapta fikrim değişir mi bilmiyorum ama Kıvanç' a karşı çok öfkeliyim.Bu yüzden fikrimin değişeceğini düşünmüyorum. 
Nehir ve Kıvanç yaraları benzer iki aşık... Yaşam için hala bir umut var...
0 kişi beğendi

01 | Tapınak

tapınak: yunan theogonisinde çok fazla sayıda tanrı olması ve daha önemlisi her kentin bir koruyucu tanrısının bulunmasının doğal bir sonucu olarak yunan kentinde çok sayıda ve görkemli tapınaklar bulunur. - Yazıya Git..

02 | Tapınak Şövalyeleri

Tapınak Şövalyeleri

Tarihin en gizemli topluluklarından biri de hiç kuşkusuz Tapınakçılar'dır. Fransızca'da "Templiers", İngilizce'de "Templars" olarak adlandırılan bu şövalyelerin gizemi günümüzde de varlığını korumaktadır. Özellikle de Mason Cemiyetlerinin bu şövalyelere sahip çıkmaları günümüzde de süregelen bir ilgiye kaynaklık etmektedir.

1099 yılında Kudüs ve Filistin'deki kutsal yerler Haçlılar'ın eline geçmişti. Ancak Haçlı kuvvetlerinin burada güven içinde olduklarını söylemek çok güçtü. Buradaki.. - Yazıya Git..

03 | Tapyoka

Manyok kökünden çıkarılan nişasta - Yazıya Git..

05 | Tapucu

Tapu işleriyle uğraşan, tapu memuru - Yazıya Git..

06 | Tapınma kuralı bulmaca

Bulmacada Tapınma kuralı sorusunun 5 harfli cevabı nedir? - Soruya Git..

07 | Tapınma kuralları bulmaca

Bulmacada Tapınma kuralları sorusunun 5 harfli cevabı nedir? - Soruya Git..

08 | Tapa bulmaca

Bulmacada Tapa sorusunun 4 harfli cevabı nedir? - Soruya Git..

09 | Tapınma bulmaca

Bulmacada Tapınma sorusunun 6 harfli cevabı nedir? - Soruya Git..

10 | Tapınırcasına sevme bulmaca

Bulmacada Tapınırcasına sevme sorusunun cevabı nedir? - Soruya Git..
Arama
Menü
Kapat
Hareket Dökümü
Online Üyeler
 • emre0108
  Belirtmemiş
 • yeşillkalem
  Belirtmemiş
 • Mehmetkaptan55
  Belirtmemiş
 • lilisaya
  Belirtmemiş
 • senorita2127
  Belirtmemiş
 • 3391km
  Belirtmemiş
 • Sevimlişey
  Belirtmemiş
 • Matematik Dahisi
  Belirtmemiş
 • Vurgun3
  Belirtmemiş
 • Muratt1
  Belirtmemiş
 • iremugras123
  Kütahya