Nedir.Org
Soru Tara Cevapla Giriş


Cevap Ara?

14.756.348 den fazla soru içinde arama yap.

Sorunu Tarat
Kitaptan resmini çek hemen cevaplansın.

Kolordu komutanı rütbesi

Bulmacada kolordu komutanı rütbesi sorusunun cevabı için bana yardımcı olur musunuz?

Bu soruya 3 cevap yazıldı. Cevap İçin Alta Doğru İlerleyin.
  Şikayet Et Bu soruya 0 yorum yazıldı.

  İşte Cevaplar


  Zeus

  • 2023-09-12 11:35:27

  Cevap : Türk ordusunda kolordu komutanı rütbesi korgeneraldir. Korgeneral, tümgeneral ile orgeneral arasındaki askerî rütbedir. Korgeneraller, bir kolordunun komutanı olarak görev yaparlar. Bir kolordu, genellikle 2 ila 4 tümen ve bağlı birlikleri içerir.

  Türk ordusunda kolordu komutanlığı, bir ordu komutanlığından sonra gelen en önemli askerî görevlerden biridir. Kolordu komutanları, bir ordunun belirli bir bölgesindeki askeri operasyonların yönetiminden sorumludur. Ayrıca, kolordu komutanları, bağlı birliklerinin eğitim ve teçhizatından da sorumludur.

  Korgeneral rütbesine terfi etmek için, bir tümgeneralin en az 2 yıl görev yapmış olması gerekir. Korgeneraller, Genelkurmay Başkanlığı'nca atanır.
  Diğer Cevaplara Gözat
  Cevap Yaz Arama Yap

  Tugcedogus

  • 2023-09-12 11:35:27

  Cevap :
  Bulmacada 'Kolordu komutanı rütbesi' sorusunun cevabı olan 'Korgeneral' kelimesinin sözlükte eş anlamı nedir:
  1. Eğer bulmaca cevabınızdaki boşluk 5 harfli ise cevaba Ferik yazabilirsiniz.
  Cevap Yaz Arama Yap

  Tugcedogus

  • 2023-09-12 11:35:27

  Cevap :
  Sözlükte Korgeneral Nedir:
  Korgeneral, birçok ülkenin kara ve hava kuvvetlerinde asıl görevi kolordu komutanlığı olan ve Tümgeneralle Orgeneral arasındaki askerî rütbe. NATO kodu OF-8'dir. Deniz Kuvvetlerindeki karşılığı Koramiral.
   

  Türk Silahlı Kuvvetlerinde Korgeneral

  Türk Silahlı Kuvvetleri'nde kıta görevlerini Kolordu Komutanı olarak yaparlar. Normal şartlar altında görev süreleri 4 yıldır. Askeri dokunulmazlık hakkına sahip ilk rütbe korgeneral/koramiral rütbesidir. TSK Personel Kanunu uyarınca, yalnızca muharip sınıf mensubu generaller (kurmay subay olmaları şartıyla birlikte) korgeneral rütbesine yükselebilirler.
   

  Osmanlı Ordusunda Korgeneral

  Osmanlı ve Türkiye Cumhuriyeti'nin ilk yıllarındaki karşılığı Ferik-i Evvel'dir.[1]
   

  Kaynakça

  1.^ "TBMM Albümü" (Türkçe). tbmm.gov.tr. Erişim tarihi: 9 Ağustos 2012..(Türkçe)
  Cevap Yaz Arama Yap

  Kolay Bulmaca Cevabı Bulma Robotu

  Cevap Yaz

  Bilgilendirme: Bulmaca sözlüğümüzde Haberturk, Hürriyet, Sözcü ve Posta gazetesinin günlük kare ve çengel bulmacalarının cevapları ve Bulmacahane, CodyCross, Words Of Wonders Guru, WOW Guru gibi bulmaca oyunlarının cevapları yayınlanmaktadır. Ayrıca diğer gazete bulmaca cevapları, bulmaca kitabı, çapraz, karışık bulmaca cevaplarınıda sözlüğümüzde bulabilirsiniz. Bulmaca sözlüğümüzden arama yaparak bulmaca sorunuzdaki cevabı kolayca bulabilirsiniz. Eğer cevap henüz sitemize eklenmemiş ise soru sor butonuna tıklayarak hemen cevap verilmesini sağlayabilirsiniz.

  Yakın zamanda para ödüllü online bulmaca çözebileceğiniz bulmaca servisimiz yayına alınacaktır. Günlük, haftalık, aylık ve yıllık olarak en iyi bulmaca çözenler listelerimiz olacak.

  Sözlüğümüzde cevabını bulabileceğiniz bulmaca çeşitleri: CodyCross bulmaca soruları, çengel bulmaca, kare bulmaca, sudoku bulmaca, rakam bulmaca, kelime şifre bulmaca, altıgen çengel bulmaca, halka bulmaca, sözcük avı, yapboz bulmaca, labirent bulmaca, mozaik bulmaca, resimli kelime bulmaca, 7 farkı bulun, lekare bulmaca ve kim milyoner olmak ister soruları ve cevapları.

  Ayrıca bulmaca cevapları sözlüğümüzde aradığınız kelimenin eş anlamı, mecazen ve mecaz anlamları, eski dildeki karşılıkları, osmanlıca karşılıklarıi, zıt anlamlarını bulabilirsiniz.

  Unutmayın bulmaca çözmek zekanızı geliştirdiği gibi çağımızın en kötü hastalıklarından biri olan alzheimer içinde doktorlar tarafından en önerilen çözümlerden biridir. Şimdiden güzel, sağlıklı günler dileriz..  Başarılı

  İşleminiz başarıyla kaydedilmiştir.