Nedir.Org
 • 1
1325
8
Okunma
2173
Cevap
3
Soru :

Kuvvet ve Hareket Nedir?

Kuvvet ve hareketi ÖRNEKLE AÇIKLARMISINIZ?
Bölüm: Fen Bilimleri
Durum: Çözüldü
Tarih: 5 yıl önce
0 kişi takip ediyor

Verilmiş Cevaplar


62015-05-13 18:47:48 #
Cevap : Aşağıda sana kuuvet ve hareket konusu sunumları ekliyorum kolay gelsin.

Bu 4. sınıflar için olanı. Bu arada sen kaçıncı sınıfsın?
Kuvvet ve Hareket Nedir?

Sunum İçeriği

1. Sayfa
KUVVET ve HAREKET Hareketli Varlıkları Gözlemleyelim Varlıkların Hareket Çeşitliliği Cisimleri Hareket Ettirme Kuvvet, Cisimlerin Hareketini ve Şeklini Etkiler style.visibilityppt_xppt_ystyle.visibility

2. Sayfa
Hareketli Varlıkları Gözlemleyelim

3. Sayfa
Hareketli ne demektir ?2. Hareketsiz ne demektir ? DÜŞÜNELİMstyle.visibilitystyle.visibility

4. Sayfa
HAREKETLİ , bir varlığın başka bir varlığa göre yer değiştirmesidir HAREKETSİZ , bir varlığın sabit durmasıdır. HAREKETLİ CİSİMLERİN YERLERİ DEĞİŞİR.

5. Sayfa
Havada uçan kuşYolda giden arabaDenizde yol alan gemiOturduğumuz sıraYazı tahtasıYüzmekYürümek DünyaGüneşYemek masasıKoşan çocukZıplayan top Bitkiler Yandaki ifadelerden hangisi hareketli hangisi hareketsizdir ?

6. Sayfa
Varlıkların Hareket Çeşitleri style.visibility

7. Sayfa
Sebep olur.

8. Sayfa
HIZLANMA Belli bir yolu daha kısa sürede almak . Aynı mesafeyi daha kısa sürede kat eden varlıklar daha hızlıdır.

9. Sayfa
YAVAŞLAMA VEYA DURMA Hızın giderek azalması yavaşlama , hızın tamamen bitmesi ise durmadır.Duran cismin hızı yoktur.

10. Sayfa
SALLANMA Bir cismin tam bir daire hareketi yapmadan ileri geri gitmesidir.

11. Sayfa
DÖNMEBir cismin tam bir tur yaparak hareket etmesidir. style.visibilityppt_xppt_ystyle.visibilityppt_xppt_y

12. Sayfa
YÖN DEĞİŞTİRME Hareket eden cismin yönü değişir.

13. Sayfa
Pistten kalkan uçakKırmızı ışıkta duran arabaDönme dolapSalıncakAtlıkarıncaGondolDünyaHamakMikserBir tepeden aşağı doğru kayan bir insanTenis topunun rakete çarpması Değirmen çarkları Aşağıdaki hareket çeşitlerini söyleyiniz.

14. Sayfa
Cisimleri Hareket Ettirme, Durdurma Kuvvet Cisimlerin Hareketini ve Şeklini Değiştirirstyle.visibilitystyle.visibilityppt_wppt_h

15. Sayfa
KUVVET Varlıkları durdurmak, şeklini değiştirmek veya hareket ettirmek için uyguladığımız İTME ve ÇEKME ye denir. style.visibilityppt_xppt_y

16. Sayfa
Kuvvet iterek veya çekerek etki gösterirHer cisim iterek veya çekerek harekete geçirebilir mi ?

17. Sayfa


18. Sayfa
Kuvvet cisimleri hareket ettirebilir. DURAN CİSİMLERİ HAREKET ETTİRİR. SallanmaYavaşlama DurmaHızlanmaDönmeYer değiştirmestyle.visibilitystyle.visibilitystyle.visibilityppt_xppt_ystyle.visibilityppt_xppt_y

19. Sayfa
Kuvvet hareket halindeki cisimleri durdurabilir. DURDURMA ETKİSİ VARDIR. style.visibilitystyle.visibilityppt_xppt_ystyle.visibilityppt_xppt_y

20. Sayfa
Kuvvet, cisimler üzerinde şekil değişikliği yapar. CİSİMLERÜZERİNDEŞEKİLDEĞİŞİKLİĞİYAPAR. style.visibilityppt_xppt_ystyle.visibility

21. Sayfa
SıkmakGermek Vurmak Bükmek

0 kişi beğendi
42015-05-13 18:49:51 #
Cevap : Kuvvet ve hareket sunumu

Sunum İçeriği

1. Sayfa
KUVVET VE HAREKET NERELERDE KULLANILIRİTME VE ÇEKME

2. Sayfa
Kuvvet ve hareket nedir?Öncelikle hareket kavramını açıklayalım; Bir cismin, durağan bir noktaya göre durumunun ya da yerinin değişmesine hareket denilmektedir. Hareket kavramını açıkladığımıza göre şimdi kuvvet kavramının ne oluğuna bir bakalım, kuvvet; Durmakta olan cismi hareket ettiren, hareket durumundaki cismi durduran, hızını veya yönünü değiştiren ya da cisimlerin biçimini değiştiren etkiye kuvvet denir. “F” ile gösterilir. Vektörel (yönlü) bir büyüklüktür

3. Sayfa
Kuvvet ve hareket'e örneklerYukarıya doğru atılan topun yükselmesinin nedeni, topa uygulanan itme kuvvetidir.Yukarıya atılan cisimlerin tekrar yere düşmesinin nedeni yer çekimi kuvvetidir.Kapıları açıp, kapatmak için itme ve çekme kuvveti uygularız.

4. Sayfa
Hareket türleri nelerdir?1- Çizgisel hareket2- Dönme hareketi

5. Sayfa
Tabiatta varlıklar hareket edip edemediklerine göre kaç bölüme ayrılırlar?1- Hareket etmeyen varlıklar2- Bulundukları yerde hareket eden varlıklar3- Tam olarak hareket eden varlıklar.

6. Sayfa
İnsan ve hayvanlarda hareket kaç türlüdür?1- İsteyerek yapılan hareketler.2- İstediğimiz dışımda yapılan hareketler.Kuvvetin elemanları nelerdir?1- Etki noktası2- Etki doğrultusu3- Etki yönü ve büyüklük

7. Sayfa
Kuvvetin etkileri nelerdir?1- Hareket ettirici2- Durdurucu3- Yön değiştirici etkileri vardır.

8. Sayfa
Kuvveti nasıl ölçeriz?Kuvvetin ölçülmesi için maddelerin esnekliğinden yararlanılır. Cisimlerin esneklik özelliklerinden yararlanılarak yapılan araçlara dinamometre, el kantarı ya da yaylı kantar adı verilir. Dinamometreler, kuvvet ölçmede kullanılır. Kuvvetin birimi Newton’ dur. Kısaca “N” ile gösterilir. Bir cismin ağırlığını veya cisme etkiyen kuvveti ölçmeye yarayan alete “dinamometre” denir.

9. Sayfa
Bileşke kuvvet nedir?Bir cisme uygulanan birden fazla kuvvetin yapmış olduğu etkiyi tek başına yapan kuvvete bileşke kuvvet denir.Kuvvetin sınıflandırılması1- Uzaktan etkiyen kuvvetler yada alan kuvvetleri2- Temas kuvvetleri3- Kohezyon (iç tutunum) kuvvetleri

10. Sayfa
Günlük yaşantımızda yapılan her işte kuvvet kullanırız. Öğrencinin kitaplarını taşıması  evin kapısının kapatılması  deredeki suyun akması  bir uçağın havalanması kuvvet gerektiren bazı olaylardır. Bu nedenle yaşantımızda kuvvet olmadan bir iş yapmamız mümkün değildir. 

11. Sayfa
Kainattaki bütün itme ve çekme olaylarının temelinde kuvvet vardır. Kuvvet  bir cisme temas ederek olabileceği gibi temas etmeden de meydana gelebilir. Dünya ve güneşin birbirlerini  mıknatısların diğer maddeleri çekmesi ve elektro manyetik çekim temas gerektirmeyen kuvvete örnek verilebilir.

12. Sayfa
O halde kuvvet; fiziksel  kimyasal ve biyolojik sistemlerin temel özelliğini oluşturan en önemli kavramlardan bir tanesidir. Duran bir cismi harekete geçiren  hareket halindeki bir cismi durduran  cismin yön ve doğrultusunu değiştiren veya cisimlerin biçimlerinde değişiklik yapan etkiye kuvvet denir.

13. Sayfa
Sürtünme Kuvvetinin Günlük Yaşam Üzerindeki EtkileriSürtünme kuvveti günlük yaşantımızda birçok yerde karşımıza çıkmaktadır. Burada hepsini söylemek çok zordur. Dolayısıyla sürtünme kuvvetinin günlük yaşamımızdaki etkilerinin sadece birkaç tanesini söyleyeceğiz. Zaten biraz düşündüğünüzde sizlerinde aklına bir çok etkisi gelecektir.

14. Sayfa
Ayakkabılarımız ile yer arasında: Yeri kavramamızı ve kayıp düşmememizi sağlar.Eğer şuan kullandığınız mouse toplu ise, mouse’unuzun topu ile mouse ped arasında. Eğer orada sürtünme olmasaydı mouse topu dönmez ve imleç ekranda hareket etmezdi.Araba tekerleri ve yol arasında: Eğer tekerler ve yol arasında sürtünme olmasaydı, istediğimiz kadar gaza bakalım tekerler olduğu yerde dönüp duracaktı, hiç yol alamayacaktık.

15. Sayfa
Fren sistemlerinde: Eğer fren sistemlerinde sürtünme olmasaydı, fren yapamayacak ve duramayacaktık.Yazarken: Eğer elimiz ile kalem arasında sürtünme olmasaydı kalem elimizden fırlar giderdi. Eğer kalem ucu ile kağıt arasında sürtünme olmasaydı, yine yazamazdık.

16. Sayfa
Sürtünme kuvveti, cisimlerin yüzeyde tutunmasına yardım eden bir etkendir. Eğer sürtünme kuvveti var olmasaydı birçok yaşamsal faaliyet mümkün olmazdı. Yolda yürüyemez, bir yerde oturamaz, yemek yiyemez, yazı yazamaz, araç kullanamazdık. Örneklerde de görüldüğü gibi her türlü hayati olayın gerçekleşmesinde sürtünme kuvvetinin etkisi vardır. Araba örneğini biraz açacak olursak, yolda hareketine başlayan bir aracın durması sürtünme kuvvetinin etkisi ile oluşmaktadır. Bu kuvvet olmasaydı frenler tutmayacağı için araba sürekli hareket ederdi.

17. Sayfa
Buzun sürtünme kuvvetinin toprak veya asfalta göre daha düşük bir sürtünme kuvveti olduğu bilinmektedir. Kışın buzlu yollarda araçlar daha fazla kaymakta ve frenlerin etkisi daha az olmaktadır. Bu nedenle kışın meydana gelen kazalar, diğer zamanlara göre daha fazla olmaktadır. Bu nedenle kışın buzun erimesi için tuz kullanılması (suyun donma sıcaklığını düşürür) veya toprak atılması bu sürtünme kuvvetini artırmak içindir.

18. Sayfa
Sürtünme kuvvetinin hayatımızı kolaylaştıran çok büyük etkilerinin yanında günlük yaşantıda işleri zorlaştırdığı da bilinmektedir. Çünkü sürtünme kuvvetini yenerek, cisimleri harekete geçirmek için daha büyük kuvvet kullanılması gerekir. Ve büyük yükleri, sürtünme kuvveti nedeni ile kas gücümüzle hareket ettiremeyiz. Bundan dolayı çeşitli makineler kullanarak bu yükleri hareket ettiririz. Makineler çalışırken, içerisindeki parçalar birbirine sürtünürler. 

19. Sayfa
Sürtünen bu parçalar zamanla aşınarak kullanılmaz hale gelirler. Makinelerin yıpranmasını engellemek için sürtünme kuvvetini düşürücü önlemler almak gerekir. Yani sürtünme kuvvetinin çok büyük yararları olmakla beraber bazı zorlukları da vardır. 

20. Sayfa
Bütün kuvvetlerin etkiledikleri cisme temas etmeleri gerekmez, yani bazı kuvvetler uzaktan etkiler. Bu tür kuvvetlerden ikisi elektrik ve magnetizmadır. Bir üçüncüsü de, her an yaşadığımız yerçekimi kuvvetidir; yerçekimi, dünyanın üzerindeki bütün cisimlere uyguladığı yere doğru çekme kuvvetidir. Elimizde tuttuğumuz bir tuğlayı bıraktığımız anda tuğla, yerçekiminin etkisiyle yere düşer, bu arada düşerken hızı giderek artar; hızdaki bu artışa ivme denir. Ama eğer tuğlayı elimizde taşıyorsak, tuğla üzerinde yukarı doğru bir itme kuvveti uygulayarak yerçekimi kuvvetini dengeliyoruz demektir; bu durumda uyguladığımız itme kuvveti ile yerçekimi kuvveti birbirine eşittir.

21. Sayfa
Bir römorkör, arkasına halatla bağlı bir mavnayı kanalda sabit bir hızla çekerken, halatın mavna üzerinde uyguladığı çekme kuvveti, su direncinin doğurduğu kuvvete eşittir; römorkör biraz daha kuvvetlice çekerse mavna da daha hızlı hareket eder. 1687’de büyük İngiliz bilim adamı Sir Isaac Newton kuvvet ve hareketle ilgili üç yasa yayımladı. Bunlara Newton hareket yasaları denir.

22. Sayfa
Hareketsiz halde duran yada sabit bir hızla hareket etmekte olan bir cisme, herhangi bir başka kuvvet uygulanmadığı sürece bu durağan halini yada sabit hızlı hareketini korur (Otobüs birden durduğunda yolcuların birden öne doğru savrulduklarına dikkat etmişsinizdir.Savrulmanın nedeni, yolcuların durma anından önceki sabit hızlı hareketlerini sürdürmeleridir.).

23. Sayfa
Belirli bir hızla yol almakta olan bir cismin hızını değiştirmek için gerekli olan kuvvetin miktarı, cismin kütlesine ve cisme kazandırılmak istenen ivmenin miktarına bağlıdır (Bir golf topunu durdurmak, aynı hızla hareket eden bir pingpong topunu durdurmaktan daha zordur;çünkü golf topunun kütlesi daha büyüktür.).

24. Sayfa
İLYASLAR İLKÖĞRETİM OKULU 4/A SINIFINDAN HAZIRLAYANLARSEFA ÇELİKELMEHMET TUNCELSAMET AKBULUTNİHAT ÖZDEMİREMİN EMRE KESKİNBizi dinledliğiniz için teşekkür ederiz   …

0 kişi beğendi
42015-05-13 18:50:46 #
Cevap : Bu da üçüncü kuvvet ve hareket konu anlatımı sunusu.

Sunum İçeriği

1. Sayfa
1HareketKuvvetEnerjiHareket ve Kuvvetstyle.visibilityppt_wppt_hstyle.visibilityppt_wppt_hppt_xppt_ystyle.visibilityppt_wppt_hppt_xppt_ystyle.visibilityppt_wppt_hppt_xppt_ystyle.visibility

2. Sayfa
2HareketÇevremizde hareketli ve hareketsiz varlıklar vardır.style.visibilitystyle.visibilityppt_wppt_hppt_xppt_ystyle.visibilityppt_wppt_hstyle.visibilitystyle.visibilityppt_wppt_hppt_xppt_ystyle.visibilityppt_wppt_h

3. Sayfa
3Hareketsiz cisimler kendiliğinden hareket edemezler. Ancak dışarıdan bir kuvvet uygulandığında hareket edebilirler.style.visibilityppt_wppt_hppt_xppt_ystyle.visibilityppt_wppt_hstyle.visibilityppt_xppt_y

4. Sayfa
4Duran Cisimleri ;İterek;style.visibilityppt_wppt_hppt_xppt_ystyle.visibilityppt_xppt_ystyle.visibilityppt_xppt_ystyle.visibilityppt_xppt_y

5. Sayfa
5Çekerekstyle.visibilityppt_xppt_ystyle.visibilitystyle.visibilityppt_xppt_y

6. Sayfa
6Kaldırarak.Hareket ettiririz.style.visibilityppt_xppt_ystyle.visibilityppt_xppt_ystyle.visibilityppt_xppt_ystyle.visibility

7. Sayfa
7İtilen Cisimlerİttiğimiz yöne doğru ;style.visibilityppt_xppt_ystyle.visibilityppt_xppt_ystyle.visibilityppt_xppt_ystyle.visibilityppt_xppt_y

8. Sayfa
8Çekilen CisimlerÇektiğimiz yöne doğru ; style.visibilityppt_wppt_hstyle.visibilitystyle.visibilityppt_xppt_ystyle.visibilityppt_xppt_y

9. Sayfa
9Kaldırılan CisimlerYukarıya doğru hareket ederler.style.visibilityppt_wppt_hppt_xppt_ystyle.visibilitystyle.visibilitystyle.visibilityppt_xppt_y

10. Sayfa
10Bir cisme ters yönlerden, eşit kuvvet uygulandığında cisim hareketsiz kalır.style.visibilityppt_xppt_ystyle.visibilitystyle.visibilityppt_wppt_h

11. Sayfa
11Kuvvetstyle.visibilityppt_wppt_hstyle.visibilityppt_wppt_h

12. Sayfa
12Duran cisimleri hareket ettirmek için kuvvet uygulamak gerekir.style.visibilityppt_xppt_ystyle.visibilityppt_xppt_y

13. Sayfa
13Uygulanan kuvvet cisimlerin kütle ve büyüklüklerine göre değişir.style.visibilitystyle.visibilityppt_wppt_hppt_xppt_ystyle.visibilityppt_xppt_y

14. Sayfa
14Cisimlerin kütlesi ve büyüklüğü fazla olduğunda, cisimleri hareket ettirmek için fazla kuvvet uygulamak gerekir.style.visibilityppt_xppt_ystyle.visibilityppt_xppt_y

15. Sayfa
15Cisimlerin kütlesi ve büyüklüğü az olduğunda, cisimleri hareket ettirmek için az kuvvet uygulamak gerekir.style.visibilityppt_xppt_ystyle.visibilityppt_wppt_h

16. Sayfa
16Enerjistyle.visibilityppt_xppt_ystyle.visibilityppt_xppt_ystyle.visibilityppt_xppt_ystyle.visibilityppt_xppt_y

17. Sayfa
17Yapılan her işte enerji harcanır. Canlılar gelişip büyümek, sağlıklı kalabilmek için sürekli enerji harcarlar. Verimli çalışmak da enerji gerektirir. style.visibilityppt_xppt_y

18. Sayfa
18Tüketilen enerjinin devamlı ve düzenli olarak yeniden kazanılması gerekir. Tüketilen enerjinin yeniden kazanılmasını besinler sağlar.style.visibilityppt_xppt_ystyle.visibilityppt_xppt_y

19. Sayfa
19Enerji kaynaklarının en büyüğü güneş’tir. Seralarda turfanda sebze yetiştirmek,Sıcak su ve elektrik elde etmek,Evlerimizi ısıtmak için Güneş’ten yararlanırız.style.visibilityppt_xppt_ystyle.visibilityppt_xppt_ystyle.visibilityppt_xppt_ystyle.visibilityppt_xppt_ystyle.visibilityppt_xppt_ystyle.visibilityppt_xppt_y

20. Sayfa
20Yararlandığımız enerji kaynaklarından biri de sudur. Hareket halindeki suyun bir enerjisi vardır. Barajlarda biriktirilen suyun enerjisi ile elektrik üretilir.style.visibilityppt_xppt_ystyle.visibilityppt_xppt_ystyle.visibilityppt_xppt_ystyle.visibility

21. Sayfa
21Üretilen elektrik, enerji nakil hatları ile evimize kadar gelerek elektrikli ev aletlerimizi çalıştırır.style.visibilityppt_xppt_ystyle.visibilityppt_wppt_h

22. Sayfa
22Akan suyun hareketinden sağlanan enerji, su değirmeninin çarkını döndürür. Çarkın hareketi ile değirmen taşı dönerek, buğdayı un haline getirir. style.visibilitystyle.visibilityppt_wppt_hstyle.visibilityppt_wppt_h

23. Sayfa
23Ulaşımda, suyun kaldırma kuvvetinden yararlanılarak.Gemiler,Kayıklar,Yelkenliler vb.Suda yüzdürülmektedir.style.visibilityppt_xppt_ystyle.visibilitystyle.visibilitystyle.visibilitystyle.visibilitystyle.visibilitystyle.visibility

24. Sayfa
24Rüzgar EnerjisiRüzgarın da bir enerjisi vardır. Bu enerji,Yelkenli gemileri,Yel değirmenlerini,Rüzgar jeneratörlerini.Çalıştırır.style.visibilityppt_xppt_ystyle.visibilityppt_wppt_hstyle.visibilityppt_wppt_hstyle.visibilityppt_wppt_hstyle.visibilityppt_wppt_hstyle.visibilityppt_wppt_hstyle.visibilityppt_wppt_hstyle.visibilityppt_wppt_hstyle.visibilityppt_wppt_h

25. Sayfa
25Lütfen Soru Sorunuzstyle.visibilityppt_wppt_hstyle.visibility

0 kişi beğendi


Cevap Yaz


×
Seç Değiştir×
Seç Değiştir

×
Örnek 1 : https://www.youtube.com/watch?v=0zuBFyfQ3Qc
Örnek 2 : https://vimeo.com/8802569

01 | Kuvvet

1. Fiziksel güç, takat; yetke, erk, nüfuz.
2. Güç, dayanma gücü; dayanıklı olma durumu, tahammül, mukavemet.
3. Şiddet, zor, cebir; bir niceliğin kendisiyle çarpılarak yükseltildiği derecelerden her biri. Kuvvet Nedir ? (Detay) Hareket eden bir cismi durduran, duran bir cismi hareket ettiren, cisimlerin şekil, yön ve doğrultularını değiştiren etkiye Kuvvet denir.
Kuvvetin Cisimler Üzerindeki Etkileri
Kuvvetin, cisimlerin hareket durumlarını değiştirme etkisi vardır.
Kuvvetin, cisimlerin şekil, biçim, yön ve.. - Yazıya Git..

02 | Hareket Problemleri Çözümlü Örnekler

Hareket problemlerinde üç eleman vardır. Bunlar;yol, hız ve zamandır.Yol = Hız x Zaman Hız ve zaman çarpılırsa “Yol” uzunluğu bulunurHız = Yol / Zaman Yol uzunluğu zamana bölünürse “Hız” bulunur.Zaman = Yol / Hız Yol uzunluğu hıza bölünürse “Zaman” bulunur1. Örnek problem: Saatteki hızı 5 km olan bir yaya, bir köyden diğer bir köye 3 saat'te gitmektedir. İki köyün arası kaç kilometredir?Çözüm: Yayanın hızı ile geçen zaman çarpılınca iki köy arasındaki yolun uzunluğu bulunur.3 x 5= 15 km2. Örnek problem: İki kent arasındaki uzaklık.. - Yazıya Git..

03 | Hareket Sanatları

Hareket Sanatları : İnsanın, bedeniyle anlatım gücü kazandırdığı sanatlardır: Bale, dans türleri, halk dansları, pandomim vb. - Yazıya Git..

04 | Kuvvet Dinamometre ile Nasıl Ölçülür

Kuvveti ölçmek için kullanılan araçlara dinamometre denir. Dinamometreler cisimlerin esneklik özelliğinden faydalanılarak yapılmıştır.
Bir cisme kuvvet uygulandığında cisim şekil değiştiriyorsa, kuvvetin etkisi ortadan kalkınca cisim tekrar eski haline geri dönebiliyorsa böyle cisimlere esnek cisim, bu olaya da esneklik denir. Lastik, çelik şerit, yay, lastik top esnek cisimlere örnektir.
Dinamometreler, kuvvetin esnek cisimler üzerindeki şekil değiştirme etkisi kullanılarak yapılmıştır. Dinamometredeki esnek cismin (yayın) uygulanan kuvvet.. - Yazıya Git..

05 | Kuvveti Neyle Ölçeriz

Kuvvetin Ölçülmesi : Kuvveti ölçmek için kullanılan araçlara dinamometre denir. Dinamometreler cisimlerin esneklik özelliğinden faydalanılarak yapılmıştır.

Bir cisme kuvvet uygulandığında cisim şekil değiştiriyorsa, kuvvetin etkisi ortadan kalkınca cisim tekrar eski haline geri dönebiliyorsa böyle cisimlere esnek cisim, bu olaya da esneklik denir. Lastik, çelik şerit, yay, lastik top esnek cisimlere örnektir.

Dinamometreler, kuvvetin esnek cisimler üzerindeki şekil değiştirme etkisi kullanılarak yapılmıştır. Dinamometredeki.. - Yazıya Git..

06 | Hareketli yaşam sağlıklı olmak için yeterli mi?

benim konum: hareketli yaşam sağlıklı olmak için yeterli mi? rakibin konusu: sağlıklı beslenme sağlıklı olmak için yeterli mi ? - Soruya Git..

07 | Kuvvet ile ağırlık arasındaki fark nedir

Kuvvet ile ağırlık arasındaki farklar nelerdir - Soruya Git..

08 | Nedir.Org Nedir

Nedir.Org Nedir Nasıl Çalışır ? Site Hakkında Bilgi ? - Soruya Git..

10 | Kuvvet nedir

Bu sorunun cevabı için bana yardımcı olur musunuz. - Soruya Git..


Benzer Sorular
İlgili Aramalar
 1. kuvvet ve hareket nedir 6.sınıf
 2. kuvvet ve hareket nedir 9.sınıf
 3. kuvvet ve hareket nedir 4 sınıf
 4. kuvvet ve hareket nedir
 5. kuvvet ve hareket nedir 3.sınıf
 6. kuvvet ve hareket doğrultu nedir
 7. kuvvet ve hareket ilişkisi nedir
 8. kuvvet ve hareket anlamı nedir
 9. fen bilgisi kuvvet ve hareket nedir
 10. kuvvet ve hareket inceleyen fiziğin alt dalı nedir
Fen Bilimleri Bölümü Yeni SorularGeri
Geçmiş
Soru Sor
Arama
Menü
Kapat
Hareket Dökümü
Online Üyeler
 • Yusuf Ziya Caran
  Yusuf Ziya Caran
  Belirtmemiş
 • Karadut
  Karadut
  Belirtmemiş
 • Baran Guven
  Baran Guven
  Belirtmemiş
 • emrah07
  emrah07
  Belirtmemiş
 • Fatih Çam
  Fatih Çam
  Belirtmemiş
 • miraç Sancar
  miraç Sancar
  Belirtmemiş
 • Mehmet Durdu
  Mehmet Durdu
  Belirtmemiş
 • Emirhan Ayan
  Emirhan Ayan
  Belirtmemiş
 • muzur06
  muzur06
  Belirtmemiş
 • Berke59
  Berke59
  Belirtmemiş
 • Deniz mavi
  Deniz mavi
  Belirtmemiş
 • İrem
  iremugras123
  Kütahya
Sitemizi kullanarak, Çerez Politikamızı , Gizlilik Politikamızı ve Hizmet Şartlarımızı okuduğunuzu ve anladığınızı kabul edersiniz.. Detay. ×