Nedir.Org
 • 1
605
2
Okunma
186
Cevap
1
Soru :

Maarif Müdürü ile Öğretmen Huriye Hanım’ın Maarif Nezareti’nde Feride’ye oynadığı oyun nedir, bu oyun nasıl sonuçlanmıştır?

Maarif Müdürü ile Öğretmen Huriye Hanım’ın Maarif Nezareti’nde Feride’ye oynadığı oyun nedir, bu oyun nasıl sonuçlanmıştır?
Bölüm: Edebiyat
Durum: Çözüldü
Tarih: 1 ay önce
0 kişi takip ediyor

Verilmiş Cevaplar


182020-11-27 16:14:54 #
Cevap : Feride tayin olduğu okulda zaten Huriye adında bir coğrafya ve resim öğretmeninin olduğunu öğreniyor. Çok olaylar yaşıyor, İstanbul’a durumu bildiriyorlar, aylar sonra İstanbul’dan Feride Hanımın kalmasını ve diğer öğretmenin gitmesini bildiren bir yazı geliyor fakat tersini isteyen maarif müdürü Feride’ye yazıdan bahsetmiyor ve onu kandırarak istifa ettirip çok güzel diye övdüğü Zeyniler adında bir köye gönderiyor. Feride gerçeği öğrendiğinde iş işten geçmiş oluyor.
 
0 kişi beğendi


Cevap Yaz


×
Seç Değiştir×
Seç Değiştir

×
Örnek 1 : https://www.youtube.com/watch?v=0zuBFyfQ3Qc
Örnek 2 : https://vimeo.com/8802569

01 | Öğretmenler İle İlgili Kompozisyon

BİR ÖĞRETMEN…İnsanlar, her yaşta doğası gereği öğrenme çabası ile büyür. İnsanların hayatı öğrendiği en iyi yerlerden biriside okuldur. Okul, öğrencilerin ikinci ailesi, öğretmenler ise ikinci anne ve babasıdır.Öğretmenlik girilen derslerle sınırlandırılamayan önemli bir hayat mesleğidir. Kendinden evvel başkaları için yaşamak yalnızca onlara özgü bir düşüncedir. Sabır, sadakat ve zaman gereklidir. İşini evine taşıyan, mesleği bir yaşam tarzı haline gelmiş görevlerden birisidir. Sadece okuma, yazma, bilgi öğretmekle görevli olduğunuz.. - Yazıya Git..

02 | Maarif Vekaleti

Maarif Vekaleti : Osmanlı Devleti’nde Eğitim Bakanlığı.
Maarif Tanımı
1. Bilgi ve kültür: “Bakalım ne türlü maariften bahsedebileceksin?” -N. F. Kısakürek.
2. Öğretim ve eğitim sistemi: “En büyük emelim, maarif vekili olarak yurdumun irfanını yükseltmektir.” -Atatürk.
Maarif Nedir
Osmanlı Devleti'nde en önemli öğretim kurumu medresedir. Medresede yalnız İslam diniyle ilgili bilgiler öğretilirdi. Osmanlı medreselerinin ilki Orhan Bey tarafından yaptırılan İznik Orhani-yesi adlı medresedir (1331). Medreselerin.. - Yazıya Git..

03 | Maarif

Maarif Tanımı
1. Bilgi ve kültür: “Bakalım ne türlü maariften bahsedebileceksin?” -N. F. Kısakürek.
2. Öğretim ve eğitim sistemi: “En büyük emelim, maarif vekili olarak yurdumun irfanını yükseltmektir.” -Atatürk.
Maarif Nedir
Osmanlı Devleti'nde en önemli öğretim kurumu medresedir. Medresede yalnız İslam diniyle ilgili bilgiler öğretilirdi. Osmanlı medreselerinin ilki Orhan Bey tarafından yaptırılan İznik Orhani-yesi adlı medresedir (1331). Medreselerin yanında İslam ilimlerini öğreten okular da açılmıştır. Bu okullar.. - Yazıya Git..

04 | Oyun

Oyun Tanımı
Oyun, insanların; günlük uğraşlarının dışında kalan zamanda, belirli bir amaca yönelik olarak (eğlence, eğitim, sağlık vb.) fiziksel ve zihinsel yeteneklerle, sınırlandırılmış yer ve zaman içerisinde, kendine özgü kurallarla yapılan, gönüllü katılım yoluyla grup oluşturan, sosyal uyum ve duygusal olgunluğu geliştiren,yetenek, zekâ, dikkat, beceri ve rastlantıya dayanan, katılanları ve çoğunlukla izleyicileri de etkisi altında tutan, gerilim duygusunun eşlik ettiği, sonuçta maddi çıkar sağlamayan, zevk veren etkinliklerdir.Yazıya Git..

05 | Oyun Çalışmasında Rejinin Görevi

OYUN ÇALIŞMASINDA REJİNİN GÖREVİ

“Tiyatro yönetmeninin görevi gerçeğin görünüşünü değiştirmek değil, gerçeği gizleyen örtüleri kaldırmaktır.”
Tiyatro yönetmeni bir orkestra şefi gibidir. Nasıl bir orkestra şefi elindeki çalgıların ne zaman ve neresi için gerekli olduğunu biliyor ve o gerekliliğe göre kullanıyorsa (bunun için şefin elindeki çalgıların verimini ve özelliğini bilmesi gerekir) yönetmen de elindeki sanatların özelliklerini ve kullanacağı yere göre değerlerini bilmek zorundadır. Yazıya Git..

06 | Öğretmene verilen değer konulu metin

öğretmene verilen değer konulu metin - Soruya Git..

07 | Oyun şarkısının notaları nedir

Müzikte notalar oyun şarkısının notaları nedir - Soruya Git..

08 | Öğretmenin eş anlamlısı

Öğretmenin eş anlamı nedir? - Soruya Git..

09 | Öğretmene verilen değer konulu taslak

öğretmene verilen değer konulu taslak - Soruya Git..

10 | öğretmenin gözüne girmek için ne yapmalıyız

Bu sorunun cevabı için bana yardımcı olur musunuz. - Soruya Git..
Arama
Menü
Kapat
Hareket Dökümü
Online Üyeler
 • muzur06
  muzur06
  Belirtmemiş
 • Berke59
  Berke59
  Belirtmemiş
 • Deniz mavi
  Deniz mavi
  Belirtmemiş
 • İrem
  iremugras123
  Kütahya
Sitemizi kullanarak, Çerez Politikamızı , Gizlilik Politikamızı ve Hizmet Şartlarımızı okuduğunuzu ve anladığınızı kabul edersiniz.. Detay. ×