Nedir.Org
 • 1
3240
10
Okunma
397
Cevap
1
Soru :

Matematiğin bir kolu bulmaca

Bulmacada Matematiğin bir kolu sorusunun 8 harfli cevabı nedir?
Bölüm: Bulmaca
Durum: Çözüldü
Tarih: 3 ay önce
0 kişi takip ediyor

Verilmiş Cevaplar


152020-07-05 19:42:01 #
Cevap :
Bulmacada 'Matematiğin bir kolu' nedir sorusunun cevabı:
Kare ve çengel bulmacada sorulan 'Matematiğin bir kolu' sorusunun yanıtı 8 harflidir ve cevaba ise GEOMETRİ yazabilirsiniz.


Diğer cevaplar:
GEOMETRİ kelimesinin eş anlamlıları..
 1. Eğer bulmaca cevabınızdaki boşluk 7 harfli ise cevaba Hendese yazabilirsiniz.
 2. Eğer bulmaca cevabınızdaki boşluk 11 harfli ise cevaba Ölçümlerini yazabilirsiniz.
 3. Eğer bulmaca cevabınızdaki boşluk 3 harfli ise cevaba Açı yazabilirsiniz.
 4. Eğer bulmaca cevabınızdaki boşluk 5 harfli ise cevaba Çizgi yazabilirsiniz.
 5. Eğer bulmaca cevabınızdaki boşluk 5 harfli ise cevaba Nokta yazabilirsiniz.
Sözlükte GEOMETRİ Nedir:
Geometri: Mekân kavramini kendine konu alan matematik bilimi. Geometri, mekânda yer alan şekiller arasindaki zorunlu bağlari ve oranlari bulur. bu şekiller, ya çizgiler gibi bir boyut lu olurlar (uzunluk) ; ya yüzeyler gibi iki boyutlu olurlar (uzunluk, enlilik); ya da hacimler gibi üç boyutlu olurlar (uzunluk, enlilik, yükseklik). Yüzeylerden, geometrinin bir bölümü olan düzlem geometrisi hacimlerden da uzay geometrisi söz eder. cisimlerin birbirini kesen iki düzlem üzerindeki izdüşümlerini de tasari geometri inceler. geometrinin bu bölümlerinden başka analitik geometri, sonsuzluk geometrisi, izdüşel geometri gibi bölümler de vardir.

Geometri, pek eski olan bilimlerden biridir. babilliler, sümerliler ve misirlilarca tatbik edilmiş, ilk esaslari da yunanli bilginlerden thales, uhitogaros, euclides tarafindan kurulmuştur. okullarda öğretilen ve pratik hayatta okutulan geometri euclides geometrisidir.

Atatürk Kitabı Olarak Geometri:
Atatürk bu kitabı ölümünden birbuçuk yıl önce III. Türk Dil Kurultayından hemen sonra 1936-1937 yılı kış aylarında Dolmabahçe Sarayında kendi eliyle yazmıştır. Atatürk Arapça ve Farsça terimlerle dolu ders kitaplarının öğrenciler açısından öğrenimi geciktireceğini düşünmüştü.
0 kişi beğendi

Cevap Yaz


×
Seç Değiştir×
Seç Değiştir

×
Örnek 1 : https://www.youtube.com/watch?v=0zuBFyfQ3Qc
Örnek 2 : https://vimeo.com/8802569Bilgilendirme: Bulmaca sözlüğümüzde Haberturk, Hürriyet, Sözcü ve Posta gazetesinin günlük kare ve çengel bulmacalarının cevapları ve Bulmacahane, CodyCross gibi bulmaca oyunlarının cevapları yayınlanmaktadır. Ayrıca diğer gazete bulmaca cevapları, bulmaca kitabı, çapraz, karışık bulmaca cevaplarınıda sözlüğümüzde bulabilirsiniz. Bulmaca sözlüğümüzden arama yaparak bulmaca sorunuzdaki cevabı kolayca bulabilirsiniz. Eğer cevap henüz sitemize eklenmemiş ise soru sor butonuna tıklayarak hemen cevap verilmesini sağlayabilirsiniz.

Yakın zamanda para ödüllü online bulmaca çözebileceğiniz bulmaca servisimiz yayına alınacaktır. Günlük, haftalık, aylık ve yıllık olarak en iyi bulmaca çözenler listelerimiz olacak.

Sözlüğümüzde cevabını bulabileceğiniz bulmaca çeşitleri: CodyCross bulmaca soruları, çengel bulmaca, kare bulmaca, sudoku bulmaca, rakam bulmaca, kelime şifre bulmaca, altıgen çengel bulmaca, halka bulmaca, sözcük avı, yapboz bulmaca, labirent bulmaca, mozaik bulmaca, resimli kelime bulmaca, 7 farkı bulun, lekare bulmaca ve kim milyoner olmak ister soruları ve cevapları.

Ayrıca bulmaca cevapları sözlüğümüzde aradığınız kelimenin eş anlamı, mecazen ve mecaz anlamları, eski dildeki karşılıkları, osmanlıca karşılıklarıi, zıt anlamlarını bulabilirsiniz.

Unutmayın bulmaca çözmek zekanızı geliştirdiği gibi çağımızın en kötü hastalıklarından biri olan alzheimer içinde doktorlar tarafından en önerilen çözümlerden biridir. Şimdiden güzel, sağlıklı günler dileriz..

Soru Sor Cevapsız Sorular Bulmaca Sözlüğü
Benzer Sorular
İlgili Aramalar
 1. matematiğin bir kolu bulmaca
 2. matematiğin bir kolu bulmaca anlamı
 3. matematiğin bir kolu bulmaca 12 harfli
 4. matematiğin bir kolu hesap bulmaca
Günün Bulmaca CevaplarıGeri
Geçmiş
Soru Sor
Arama
Menü
Kapat
Hareket Dökümü
Online Üyeler
 • Lilisaya
  Lilisaya
  Belirtmemiş
 • fikiratolyesi
  fikiratolyesi
  Belirtmemiş
 • Memet64
  Memet64
  Belirtmemiş
 • Vurgun3
  Vurgun3
  Belirtmemiş
 • Yücel Yaşar
  Yücel Yaşar
  Belirtmemiş
 • Baro
  Baro
  Belirtmemiş
 • Cemmm
  Cemmm
  Belirtmemiş
 • leylasen666
  leylasen666
  Belirtmemiş
 • miraç Sancar
  miraç Sancar
  Belirtmemiş
 • Kartalaltan
  Kartalaltan
  Belirtmemiş
 • sansar
  sansar
  Belirtmemiş
 • Berke59
  Berke59
  Belirtmemiş
 • Elif Aslan
  Elif Aslan
  Belirtmemiş
 • zeus
  zeus
  Belirtmemiş
 • Sinem Ellis
  Sinem Ellis
  Belirtmemiş
 • Hsynnn
  Hsynnn
  Belirtmemiş
 • İrem
  iremugras123
  Kütahya
Sitemizi kullanarak, Çerez Politikamızı , Gizlilik Politikamızı ve Hizmet Şartlarımızı okuduğunuzu ve anladığınızı kabul edersiniz.. Detay. ×