Nedir.Org
 • 1
3539
17
Okunma
14562
Cevap
7
Soru :

Para her kapıyı açamaz(münazara)

Bu sorunun cevabı için bana yardımcı olur musunuz.
Bölüm: Edebiyat
Durum: Çözüldü
Tarih: 4 yıl önce
0 kişi takip ediyor

Verilmiş Cevaplar


152016-02-10 09:42:45 #
Cevap : Aslında önce tezin hangisi para her kapıyı açar mı yoksa açmaz mı?

Ben her iki tez için örnek yazayım :)

1. Para her kapıyı açmaz tezi:
Açmaz çünkü hala tıbbın çözemediği hastalıklara ne kadar paranda olsa çare henüz yok. Demek ki dünyanın en zengini de olsan aids olmuşsan çaresi yok. en fazla bir kaç yaşam süreni makinaya bağlı bir şekilde uzatır ama çare değil. Aynı şekilde felç, alzheimer hastaları. Mesela formula 1 pilotu michael schumacher bildiğini gibi dünyanın en hızlı sporunu yaparken birşey olmadı ama kayak yaparken boynunu kırdı felç oldu hala yaşamına geri dönmedi oysa çok zengin bir sporcu. Demek ki para her kapıyı açmazmış mesela sağlık. 
Yine parayla sağlık dışında sevgiyi satın alamazsınız. Paranızın gücü buna yetmez. Çokça örneği vardır zengin adam kızı sever herşeyi vardır ama kızın kalbi başkasındadır kalbini ne yaparsa yapsın zengin adama açmaz. Bir bedeb olarak yanında kalır sadece.

2. Para her kapıyı açar tezi:
Çağımızda herşey paraya endeksli paran varsa en iyi hastaneler, en iyi doktorları bulursun hatta halen tıbbın çözemediği hastlaıkları parayla bilim adamları çalıştırıp çözdürürsün. Mesela israilde kanser olmadığı söyleniyor. Ama bütün dünya kanserden kırılıyor. Paran varsa insanlar etrafına toplanır ve insanları para ile istediğini yaptırabilirsin. Çok zengin yaşlı adamların yanında gencecik dünya güzeli kızların olduğunu görmüşsünüzdür. İşte bunların hepsi paranın gücüdür. Parasız şurdan şuraya gidemezsiniz. Karnınızı doyuramaz, su bile içemezsiniz. Çünkü şu an ki dünya düzeni paranın gücü üzerine kurulmuş durumda. Para her kapıyı açar gerisi size kalmış. Örneğin dünyanın en güzel kızıyla aynı masaya seni getirir ama geri kalanı artık sana kalmış kendinizi sevdirir misiniz nefret mi ettirirsiniz bilemem ama o kapıyı size açar. Para her fırsatı size sunar.
Para her kapıyı açamaz(münazara)

Sunum İçeriği

0 kişi beğendi
542016-02-09 21:56:43 #
Cevap : Maddi durumu kötü ve parayı seven kişiyi parayla satın almak kolaydır fakat paranın açamadığı kapılardan bazıları [Sevmenin,Sevilmenin,DostluğuN,Aşkın,Sağlığın] kapısıdır.[Bana göre yanından bile geçemez , geçer diyer insan varsa sahtekarlığı bıraksın.]
0 kişi beğendi
312016-02-09 21:50:52 #
Cevap : Maddi durumu kötü ve parayı seven kişiyi parayla satın almak kolaydır fakat paranın açamadığı kapılardan bazıları [Sevmenin,Sevilmenin,DostluğuN,Aşkın ] kapısının yanından geçemez...
0 kişi beğendi
152016-03-15 21:38:08 #
Cevap : Para gonul kapisini ,ahlak kapisini ..... Acamaz.
0 kişi beğendi
02018-01-04 13:34:05 #
Cevap : misal sen parayla bir kızın yada bir erkeğin mutluluğunu sevgisini alamadığın gibi onun da kalbinin kapılarını açamassın
0 kişi beğendi
02016-12-12 13:08:43 #
Cevap : aynen
0 kişi beğendi
-12017-05-13 08:39:47 #
Cevap : para her kapıyı açmaz her kapıyı açmak onları tekrarlamaktır
0 kişi beğendi

Cevap Yaz


×
Seç Değiştir×
Seç Değiştir

×
Örnek 1 : https://www.youtube.com/watch?v=0zuBFyfQ3Qc
Örnek 2 : https://vimeo.com/8802569

01 | Paragraf

Paragraf Nedir
Herhangi bir yazının bir satır başından öteki satır başına kadar uzanan bölümlerine paragraf adı verilir. Her paragrafta, bir tek ana fikir çevresinde kümelenmiş birçok cümleler bulunabilir. Kaç satırda biterse bitsin, her paragraftan sonra satırbaşı yapılır; başka paragrafa geçilir.
Paragraflar düşünce birimidir. Bir paragraftan diğerine geçerken dil, düşünüş, anlam birliği sağlanmalıdır. Her paragrafın bir ana fikri, birden çok yan fikirleri bulunabilir. Ana fikir, paragrafın başında, ortasında, sonunda bulunabilir... - Yazıya Git..

02 | Paradigma

Tanım 1 : Türkçesi ictihad. Yunanca paradeigma kelimesinden gelir.
“Paradigma, bireyin iç ve dış dünyasını (kendisini ve etrafını) yorumlama, algılama ve bilme süreçleriyle ilgili tüm etkenlerin yarattığı örgütlü ve dinamik düşünsel sistem, düzenektir.”

Bir başkası paradigma’ya çok kısaca, “algı düzeneği” diyordu.

Psikolog Prof.Dr. Doğan Cüceloğlu bir TV programında kavramın açıklamasını çok daha pratiğe indirgeyerek, gözlüğünü çıkarıp sunucuya göstermiş ve “İşte.. - Yazıya Git..

03 | Paradigma Örnekleri

Örneğin; trende giderken, bir baba, 3 evladıyla oturup, sürekli ağlayan çocuklarına hiç, susun, demeden yolculuğa devam ettiğinde ; "siz ona ne gamsız adam", diyebilirsiniz. Ama sorsanız, belki de onlar hastaneden geliyorlardır ve bir saat önce çocukların anneleri ölmüştür ve eve dönüyorlardır.

Prof.Covey'in konuşmasını dinlemeye gelen annesi, arka sırada oturan 2 kişinin toplantı boyunca sürekli konuştuklarını görerek, çok öfkelenmiş ve oğlumu küçümsüyorlar diyerek te çok üzülmüş. Yemek molasında oğluna, şunların kafasına.. - Yazıya Git..

04 | Heraldik

heraldik (mühür bilimi): resmi belgelerdeki mühür, arma ve özel işaretleri inceler. - Yazıya Git..

05 | Paralel Dairelerinin Özellikleri

Paralel Daireleri : Kutup noktalarına eşit uzaklıktaki noktaları birleştiren, Ekvator'dan başlayıp yer ekseni ile Ekvator düzlemi arasındaki 90° lik açıya bağlı olarak 1° aralıklarla çizilen hayali (İzafi) çizgilerdir. Paralel Dairelerinin Özellikleri * Paralel dairelerin numaraları Ekvator'dan başlayıp, kuzeye ve güneye doğru birer derece aralıklarla artar.
* 0° Ekvator, paralel dairelerin başlangıcı ve en geniş olanıdır. Paralel dairelerinin numaralarının artış yönüne bakılarak bir yerin hangi yanmkürede bulunduğu tespit edilebilir. Yazıya Git..

06 | Herhangi bir ünlünün biyografisini ingilizce olarak yazarmısınız...

bu ünlü burçin terzioğlu veya ilker kaleli olursa çok iyi olu - Soruya Git..

07 | Para teslim tutanağı örneği

Para teslim tutanağı örnekleri - Soruya Git..

08 | Paraphrase nasıl yapılır

Paraphrase nedir nasıl yapılır - Soruya Git..

10 | Paragraf nedir ve çeşitleri nelerdir

Bu sorunun cevabı için bana yardımcı olur musunuz. - Soruya Git..
Geri
Geçmiş
Soru Sor
Arama
Menü
Kapat
Hareket Dökümü
Online Üyeler
 • sansar
  sansar
  Belirtmemiş
 • İlaydaaknrc
  İlaydaaknrc
  Belirtmemiş
 • Berke59
  Berke59
  Belirtmemiş
 • Elif Aslan
  Elif Aslan
  Belirtmemiş
 • Kartalaltan
  Kartalaltan
  Belirtmemiş
 • İrem
  iremugras123
  Kütahya