• 1
4
Okunma
2028
Cevap
1
Soru :

Sanatın vazifesi tabiatı kopya etmek değil tabiatı ifade etmektir

Sanatın vazifesi, tabiatı kopya etmek değil, tabiatı ifade etmektir sözünün anlamı nedir açıklayınız? ne demek?
Bölüm: Edebiyat
Durum: Çözüldü
Tarih: 4 yıl önce
0 kişi takip ediyor

Cevap Yaz


×
Seç Değiştir×
Seç Değiştir

×
Örnek 1 : https://www.youtube.com/watch?v=0zuBFyfQ3Qc
Örnek 2 : https://vimeo.com/8802569

Verilmiş Cevaplar


32015-10-30 11:46:25 #
Cevap : Sanatın amacı güzellik yaratmaktır,var olandan yola çıkarak onu değiştirip dönüştürür;kendi görmek istediği şekilde aktarır,duygularını katar..
0 kişi beğendi


01 | İfade Özgürlüğü

İfade özgürlüğü (ya da konuşma özgürlüğü) Birleşmiş Milletler tarafından İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi'nde ilan edilen, birçok ülke tarafından kabul edilen bir haktır.

Elbette ülkeden ülkeye bu hak daha değişik uygulanabilir. Devletlerin otoritesinde yaşayan ülkelerde o devletin sansürleri uygulanabilir. Ancak liberal demokrasilerde de sansür değişik formlarda bulunabilir. (Nefret sözcükleri, müstehcenlik, v. b.)

Bunun akabinde gelen açıklayıcı "International Covenant on Civil and Political Rights" (Medeni ve Siyasi.. - Yazıya Git..

02 | Sanatın Sınıflandırılması

Biçim verilen malzeme değiştikçe, sanatın değişik adlara ayrılması mümkün olabiliyor. Ancak, sanatı sınıflandırırken sadece malzeme yönüyle sınıflandırma yapmak mümkün değildir. Malzemenin yanı sıra, ifade ediş biçimi veya daha kapsamlı bir ifadeyle yaratıcılık, bu sınıflandırmada önemli bir etkendir. Sözgelimi, bir heykeltıraş da ağaca biçim verebilir, bir marangoz da... Fakat heykeltıraşın ağaca biçim verişteki ifade tarzı ile, marangozun biçimlendirmesindeki ifade tarzı aynı değildir. Heykeltıraş biçimlendirmesini alışılmışın.. - Yazıya Git..

03 | Sanatın Toplum İçin Önemi

Sanatın Toplum İçin Önemi Nedir? Sorusunu Gelin Birlikte Cevaplayalım...Sanat kişinin duygu ve düşüncelerinin anlık yaşadığı hislerin çeşitli araç ve gereçlerle dışa yansıtılmasıdır insan ne düşünürse ne yaşarsa onu dışarıya verir. İç dünyasında meydana gelen duygu değişikliklerini bir şekilde dışarıya atarken sanatıda kullanmış olur.Şöyleki sanat olmadan insanların estetik yanı eksik kalmış demektir yaşadığı duygu yoğunluğunu ama resim yaparak ama enstruman çalarak çevreye yansıtır. Yaşadığı dönemin de ortaya çıkardığı.. - Yazıya Git..

04 | Sanatın Doğuşu

Sanatın Doğuşu ve Gelişimi
Bugün için, sanatın ortaya çıkışına tam ve kesin bir cevap verebilecek durumda değiliz. İlk insandan günümüze kadar geçen zaman içinde insanoğlu, çeşitli amaçlarla maddeye biçim vermiş, maddeye hükmetmeye çalışmıştır. Bütün bu faaliyetler içerisinde, sanatın başlangıç noktasını kestirmek oldukça zordur. Sanatın başlangıcı sorununu aydınlatmak üzere, pek çok yazar, kitaplarının giriş bölümlerinde uzun sayfalar ayırmaktadırlar. Bütün bu çabalara rağmen, bu konunun pek az aydınlatılabildiğini.. - Yazıya Git..

05 | Sanatın Doğuşu Ve Gelişimi

Sizden gelen talepler nedeniyle bugün Sanatın Doğuşu ve Gelişimi konusunu kısaca (özet şeklinde) yazacağım. Not: Elbette bu yazıyı anlayabilmek için önce sanat nedir yazımızı okumanızı öneriyorum. Sanatın ne olduğu fikrine sahip değilsek sanatın nasıl doğduğunu da anlamamız mümkün olmayacaktır.Sanat en kısa tanımıyla insanın kafasındakilerin estetik bir şekilde dışavurumudur.Bu tanımdan yola çıkarsak tarihe baktığımızda ilk sanat eseri olarak nitelendirebileceğimiz eserlerin paleolitik dönemlerde mağara duvarlarına yapıldığını.. - Yazıya Git..

06 | Sanatın Doğuşu ve Gelişimi

Sanatın Doğuşu ve Gelişimi Hakkında Bilgi - Soruya Git..

07 | Sanatın insan ilişkilerinde önemi

Sanatın insan ilişkilerinde önemi nedir? - Soruya Git..

08 | Sanatın çeşitleri?

Sanatin kısaca çeşitlerini yazabilirmisiniz - Soruya Git..

09 | Sanatın İçerikleri Nelerdir

Sanat Nedir ? Sanatın İçeriği Nedir ? Nelere Sanat diyebiliriz? - Soruya Git..

10 | Tabiatın bizde bıraktığı duygular kompozisyon

tabiatın bizde bıraktığı duygular kompozisyon - Soruya Git..


Benzer SorularArama
Menü
Kapat
Hareket Dökümü
Online Üyeler
  • keskin
    Belirtmemiş
  • NazlıAdymn
    Belirtmemiş
  • iremugras123
    Kütahya