• 1
31
Okunma
1324
Cevap
2
Soru :

Savaş kurallar kitabı bulmaca

Bulmacada Savaş kurallar kitabı sorusunun cevabı nedir?
Bölüm: Bulmaca
Durum: Çözüldü
Tarih: 1 ay önce
1 kişi takip ediyor

Cevap Yaz


×
Seç Değiştir×
Seç Değiştir

×
Örnek 1 : https://www.youtube.com/watch?v=0zuBFyfQ3Qc
Örnek 2 : https://vimeo.com/8802569

Verilmiş Cevaplar


382020-04-19 00:19:54 #
Cevap :
Bulmacada 'Savaş kurallar kitabı' nedir sorusunun cevabı:
Kare ve çengel bulmacada sorulan 'Savaş kurallar kitabı' sorusunun yanıtı 8 harflidir ve cevaba ise ANGAJMAN yazabilirsiniz.

Sözlükte ANGAJMAN Nedir:
angajman : fransızca engagement (rehin; taahhüt; anlaşma; bağlantı). bu kelime için dilimizde güzel bir karşılık vardır: bağlantı. örnek: şimdiden hiçbir seçim tarihi için bağlantıya girmeyelim.

1 kişi beğendi
32020-05-08 03:54:03 #
Cevap : Angajmanın kelime anlamı anlaşma, verilmiş söz, taahhüt ve bağlantıdır. İki ülke arasında verilen söz, taahhüt veya kuralları anlatan ifadedir. Bulmacadaki karşılığı savaş kuralları kitabı olan bu sözü, askerî unsurların kuvvet kullanımı sırasında uyması gereken yasa veya kuralları tanımlayan kavram olarak ifade edebiliriz. Angajman kuralları sözü ilk defa, 1958'de Amerika Birleşik Devletleri Savunma Bakanlığı tarafından yayınlanan "Department of Defense Dictionary of Military and Associated Terms" adlı sözlükte yer verilmiştir.

Birde angaje olmak diye günlük hayatta bir söz duyarsınız bu da bağlanma anlamına gelen kelimedir. Angajmanda etimolojik olarak kurallara bağlanma bağlılıktır.
0 kişi beğendi

00:00

Günlük Mini Bulmaca
Dikkat: Bu bölümümüzde Haberturk, Hürriyet, Sözcü ve Posta gazetesinin günlük kare ve çengel bulmacalarının cevapları yayınlanmaktadır. Ayrıca diğer gazete bulmaca cevapları, bulmaca kitabı, çapraz, karışık bulmaca cevaplarınıda sözlüğümüzde bulabilirsiniz. Bulmaca sözlüğümüzden arama yaparak bulmaca sorunuzdaki cevabı kolayca bulabilirsiniz. Eğer cevap henüz sitemize eklenmemiş ise soru sor butonuna tıklayarak hemen cevap verilmesini sağlayabilirsiniz.

Yakın zamanda para ödüllü online bulmaca çözebileceğiniz bulmaca servisimiz yayına alınacaktır. Günlük, haftalık, aylık ve yıllık olarak en iyi bulmaca çözenler listelerimiz olacak.

Sözlüğümüzde cevabını bulabileceğiniz bulmaca çeşitleri: CodyCross bulmaca soruları, çengel bulmaca, kare bulmaca, sudoku bulmaca, rakam bulmaca, kelime şifre bulmaca, altıgen çengel bulmaca, halka bulmaca, sözcük avı, yapboz bulmaca, labirent bulmaca, mozaik bulmaca, resimli kelime bulmaca, 7 farkı bulun, lekare bulmaca ve kim milyoner olmak ister soruları ve cevapları.

Unutmayın bulmaca çözmek zekanızı geliştirdiği gibi çağımızın en kötü hastalıklarından biri olan alzheimer içinde doktorlar tarafından en önerilen çözümlerden biridir. Şimdiden güzel, sağlıklı günler dileriz..

Soru Sor Cevapsız Sorular Bulmaca Sözlüğü
Benzer Sorular
Günün Bulmaca Cevapları
1 dk. önceMahir bulmaca
43 dk. önceŞiddetli bulmaca
1 saat önceAnonim bulmaca
1 saat önceDağcı bulmaca
1 saat önceOligopol bulmaca
1 saat önceSinirlilik bulmaca
1 saat önceTabaklama bulmaca
1 saat önceAkbasma bulmaca
2 saat önceBulmacada Aymaz
2 saat önceJenerasyon bulmaca
2 saat önceTelkin bulmaca
2 saat önceBulmacada Yaratım
2 saat önceVekillik bulmaca
3 saat önceGüveyi bulmaca
3 saat önceSöz verme bulmaca
3 saat önceBulmacada Yetingen
3 saat önceTehlikeli bulmaca
3 saat önceMuamele bulmaca
3 saat önceBulmacada Eşit
3 saat önceÇok fazla bulmaca
3 saat önceSüvari bulmacaArama
Menü
Kapat
Hareket Dökümü
Online Üyeler
 • Öner Serkan
  Belirtmemiş
 • lilisaya
  Belirtmemiş
 • Vurgun3
  Belirtmemiş
 • Muratt1
  Belirtmemiş
 • iremugras123
  Kütahya