• 1
47
Okunma
27117
Cevap
4
Soru :

Savunma Yazısı Nasıl Yazılır

Devlet hastanesinde taşerona bağlı personelim. İçeriğini bilmediğim çalıştığım hastane hakkında bir paylaşımım üzerine facebook aracılığıyla.personel şefime sözlü savunma yapmak zorunda kaldım ve içeriğini bilmediğimi söyleyip sildim. Aradan bir hafta bir süre geçtıkten sonra beni çagırıp yazılı savunma yapmam gerektiğini söyledi.Savunma yapmam için yazılı bir evrak düzenlemeleri gerekmiyormu.İşten çıkarılma sebebi olabilir mi.Suçlamaları çalıştıgın yeri yazılı açıklamalarla kötü amaçla kullandın demeleri.Olay sa saten ben paylaşmadan iki gün önce olan ve gazetelere çıkan bir haber.yardımcı olabilirmisiniz.bu konuda ne yapmalıyım.
Bölüm: Türkçe
Durum: Çözüldü
Tarih: 4 yıl önce
0 kişi takip ediyor

Cevap Yaz


×
Seç Değiştir×
Seç Değiştir

×
Örnek 1 : https://www.youtube.com/watch?v=0zuBFyfQ3Qc
Örnek 2 : https://vimeo.com/8802569

Verilmiş Cevaplar


262015-09-11 11:56:02 #
Cevap : 11/09/2015
......... AŞ
Personel Müdürlüğüne

Şirketim hakkımda olumsuz hiçbir beyanım olmadı. Gazetede çıkan bir yazıyı paylaştım bu bir suç değildir.
           
Saygılarımla,
Ad, Soyad, İmza

Not: Böyle bir savunma dışında hiçbir şey imzalamayın. Daha ileri giderlerse bir avukata çalışın veya buna bütçeniz yoksa bölge çalışmaya müracat edip destek isteyin. SGK da yardımcı olacaktır.
0 kişi beğendi
352015-09-11 11:57:28 #
Cevap : Bende başka bir örnek vereyim.

Okulda savunma dilekçesi nasıl yazılır örnek
  
Suçlama: 12.09.2014 tarihinde okulda kavgaya karıştınız. Bu konuda savunmanızı yazınız.

.............. Lisesi Müdürlüğüne

Konu: Savunma isteği (15.09.2014)
12.09.2014 tarihinde kavgaya karıştığım belirtilmektedir. Cumartesi günü derse girmek için kata çıktığımda isimlerini bilmediğim başka sınıflardan 3 öğrenci tarafından arkadaşım Hasan Ahmet dövülmekteydi. Bunun üzerine koşarak aralarına girip kavgayı ayırmaya çalıştım. Bu sırda nöbetçi öğretmen olay yetine intikal etti ve kavgayı durdurdu. Ben kavgaya katılmadım sadece dövülen arkadaşımı kurtamrmak için araya girdim. Daha önce okulda hiçbir disiplin suçu işlememiş biri olduğumu da okul kayıtlarından görebilirsiniz.

Ad ve Soyad
İmza
Ek:
 

0 kişi beğendi
252015-09-11 11:56:34 #
Cevap : Bunu da örnek olsun diye paylaşıyorum.

Savunma Yazısı Örneği: Suçlama: 23.07.2013 tarihinde işe geç geldiniz. Bu konuda savunmanızı yazınız. …..personel işleri müdürlüğüne Konu: Savunma isteği (23.07.2013) 23.07.2013 tarihinde işe geldiğim belirtilmektedir. Pazartesi sabahı her zaman çıktığım saatte evden çıktım ve iş yerine gitmek için metro hattını kullandı. ….. istasyonunu geçtikten sonre metro hattı elektriklerinde yaşanan problemden dolayı araç hareket edemedi ve teknik aksaklık 37 dakika sürdü. İşe vardığımda mesai başlangıç saatim geçmişti. Tüm işe giriş saati kayıtlarım incelendiğinde bu olayın devam arzetmediği görülecektir. Yine geç kaldığım gün yapmakla mükellef olduğum işleri tamamlamış olduğumu bilgilerinize sunarım. Ad ve Soyad Ek: Varsa metro arızasını gösteren resmi yazı veya haber küpürü
0 kişi beğendi
162017-05-08 20:23:50 #
Cevap : Sürekli arkamdan konuşan kişiyle tartistim ve geri zekalı dedim On incelemeden sonra suçlu bulundum demekki son savunmam istendi. savunma dilekçesi nasıl yazılır normal dilekçe gibi mi Ekstra hangi bilgiler gerekir bilen arkadaş var mi şimdiden teşekkür ederim
0 kişi beğendi


01 | Savunma İstem Yazısı

Savunma İstem Yazısı Nedir
İşveren olay tespit tutanağından yola çıkarak personelden yazılı savunması talep etmek için “Savunma Talep Formu” oluşturmalıdır. Bu formla birlikte işveren, kendisine tutanakla aktarılan olayı doğrudan savunma talep formunda belirterek işçinin iddialara karşılık savunmasını iletmesini talep eder. Bu form personele yapılan bir bildirim olduğu için imza karşılığında personele teslim edilmelidir. Bu kural İş Kanunu Madde 109’da düzenlenmiştir.Örnek:Bu örneğin word dosyası halindeki formatını üst menü >.. - Yazıya Git..

02 | Savunma Mekanizması

Savunma Mekanizmaları
Freud kişinin küçük yaşlardan itibaren kendi benliğini korumak, sorunlar,iç ve dış çatışmalardan en az etkilenmek için çeşitli şekillerde kendini rahatlatmaya çalışan savunma mekanizmaları geliştirdiğini ileri sürmüştür.bunlardan narsisistik savunmalar en ilkelleri olup, daha çok çocuklar ve psikotik grup olarak adlandırılan hastalıklardaki kişiler tarafından kullanılır. Olgun olmayan (immature) savunma mekanizmaları yeni yetişme ,erişkinliğe geçiş dönemindekiler ve psikotik olmayan psikiyatrik hasta grubu tarafından.. - Yazıya Git..

03 | Savunma

Savunma bir saldırıya karşı koyma, kendini koruma, müdafaa.Örnekler:"En iyi savunma hücumdur." Anonim"Hattı müdafaa yoktur, sathı müdafaa vardır." Mustafa Kemal Atatürk - Yazıya Git..

04 | Savunmasız

Savunma gücü olmayan - Yazıya Git..

05 | Savunmak

Herhangi bir saldırıya karşı koymak, saldırıya karşı korumak, müdafaa etmek. - Yazıya Git..

07 | Savunma talebi yazısı örneği

Savunma talebi yazısı örneği - Soruya Git..

08 | Savunma istemi

Eklediğim dosyayı inceleyerek bana bir savunma yazabilirmisiniz çok acil - Soruya Git..

10 | Savunma nasıl yapılır

19 mayıs gençlik ve spor bayramina katilmadim ve savunma yapmam gerekiyor nasıl yapılacağı hakkında bilgi verirseniz sevinirim - Soruya Git..


Benzer SorularArama
Menü
Kapat
Hareket Dökümü
Online Üyeler
  • keskin
    Belirtmemiş
  • NazlıAdymn
    Belirtmemiş
  • iremugras123
    Kütahya