Nedir.Org
Soru Tara Cevapla Giriş


Cevap Ara?

14.756.348 den fazla soru içinde arama yap.

Sorunu Tarat
Kitaptan resmini çek hemen cevaplansın.

Somut ve soyut anlamı ne demek

Bu soruya açıklama yazılmamış..

Bu soruya 1 cevap yazıldı. Cevap İçin Alta Doğru İlerleyin.
  Şikayet Et Bu soruya 0 yorum yazıldı.

  İşte Cevaplar


  Hera

  • 2023-09-18 15:15:41

  Cevap :

  "Somut" ve "soyut," nesnelerin veya kavramların farklı türlerini tanımlamak için kullanılan terimlerdir ve bir şeyin fiziksel gerçekliğine veya soyut bir düşünceye işaret ederler.

  1. Somut Anlam:

   1. Somut, fiziksel olarak algılanabilen, dokunulabilen veya duyularla deneyimlenebilen şeyleri ifade eder. Somut nesneler ve kavramlar, gerçek dünyada fiziksel bir varlığı olan şeylerdir.
   2. Örnekler: Kitap, masa, kedi, çiçek, ev gibi somut nesneler. Ayrıca, suyun sıcaklığı, taşın ağırlığı gibi somut özellikler de bulunur.
  2. Soyut Anlam:

   1. Soyut, fiziksel olarak algılanamayan, somut bir varlık veya nesne olarak varlığı olmayan kavramları veya düşünceleri ifade eder. Soyut kavramlar, düşünce, duygu, fikir, kavram veya ilişkiler gibi soyut olgulardır.
   2. Örnekler: Aşk, özgürlük, mutluluk, adalet, zaman gibi soyut kavramlar. Ayrıca, matematiksel formüller, dilbilgisi kuralları gibi soyut kurallar da vardır.

  Somut ve soyut terimleri, genellikle bir şeyi tanımlamak veya ifade etmek için kullanılır. Somut nesneler fiziksel dünyada varlığını sürdüren şeyleri temsil ederken, soyut kavramlar düşünce ve duygu dünyasını ifade eder. Bu iki terim, iletişimde ve düşünce ifadesinde önemli rol oynar.


  Diğer Cevaplara Gözat
  Cevap Yaz Arama Yap

  Cevap Yaz
  Başarılı

  İşleminiz başarıyla kaydedilmiştir.