Nedir.Org
 • 1
689
10
Okunma
7664
Cevap
2
Soru :

Ulaşım araçlarının hayatımızdaki önemi kompozisyon

Ulaşım araçlarının hayatımızdaki yeri nedir ? Ulaşım araçlarının hayatımızdaki önemi kompozisyon şekli

Bölüm: Türkçe
Durum: Çözüldü
Tarih: 5 yıl önce
0 kişi takip ediyor

Verilmiş Cevaplar


42015-04-05 14:43:14 #
Cevap : Ulaşım araçları, insanlara büyük ulaşım kolaylığı getirmişlerdir. Ulaşım demek bir yerden bir yere gidebilmek demektir. Arabalardan daha doğrusu motorlu taşıtlardan önce at arabaları vardı. Ancak bu at arabaları hayvan gücüyle hareket ettiği için bu taşıtlar sınırlı şekilde insanları taşıyabiliyorlardı.

Ulaşım Araçları, insanları bir mesafeden bir mesafeye taşımada büyük bir önem kazanmıştır. Ulaşım araçları ile insanlar günler, haftalar süren mesafeleri bir kaç saatte alabiliyorlar. 

Sadece insanların taşınmasında değil insanların ihtiyaçlarının yani mektupların, eşyaların, gıda maddelerinin ve diğer maddelerin taşınarak ulaşımlarının gerçekleştirilmesi de çok önemlidir.

Otomobiller, günümüzde birçok alanda kullanılan, toplumda oldukça yaygın araçlardır. Kişisel kullanımlar ile, kurumsal ve kamusal kullanımlar ile hayatın her alanında, neredeyse birçok şehirde sayıları insanların sayısına yakın ürünlerdir.

Otomobillerin insanlara ve topluma olan faydalarını ele almak gerekirse, ilk olarak kamusal hizmetlerden söz etmek gerekir. Ulaşım kolaylığı yaratan otomobiller ile, eskiden gerçekten büyük problem yaratan ve zaman israfına yol açan deprem, acil yardım gibi konulara karşı hizmet vermek adına belediyelerin ve bakanlıkların araçları, oldukça kısa süreler içerisinde hizmet verebilmektedir. Bu da, insan hayatına ve topluma son derece faydalı bir konu olarak öne çıkmaktadır.

İnsanların birbirleriyle buluşması, farklı kültürler arası değerlerin paylaşılması için ulaşım araçlarından yararlanılır. Sosyal ve kültürel zenginlikleri tanıma isteği ve ticari faaliyetler turizmi oluşturmuştur. Günümüzde artan ulaşım imkanları ile turizm gelişme göstermiş, insanlar arası iletişim ve kültürel tanışma olanakları çoğalmıştır. Kültürel tanışmanın artması ile dünya ekonomisi ve barışına katkı sağlanır.
0 kişi beğendi
22015-04-14 17:17:07 #
Cevap : Ulaşımın önemi
- İnsan bireysel gereksinimleri içinde ulaşmak zorundadır. Örneğin suya, gıdaya, sevdiklerine ulaşmak durumundadır.
- İnsanların hem etkileşiminde, hem de iletişiminde ulaşım önemli yer tutar. En etkili iletişim yüzyüze yapılandır ki, buda ancak iki insanın bir birine ulaşması ile olasıdır.
- İnsanların bir araya gelmesini gerektiren her türlü süreç ( kültürel, üretimsel, vb.) kaçınılmaz olarak ulaşım gerektirir.
- Ulaşım, insan için; hem toplumsal, hem de bireysel yaşamsal bir gereksinim ve zorunluluktur.
- İnsan toplumsal bir varlıktır. İnsanın toplumsallığı, bireylerin birbiriyle etkileşimi ve iletişimiyle olasıdır.

Konu Sorusu: Ulaşım araçlarının hayatımızdaki yeri nedir
Ulaşım araçlarının hayatımızdaki önemi kompozisyon

Sunum İçeriği

0 kişi beğendiCevap Yaz


×
Seç Değiştir×
Seç Değiştir

×
Örnek 1 : https://www.youtube.com/watch?v=0zuBFyfQ3Qc
Örnek 2 : https://vimeo.com/8802569

Türkçe Bölümü Yeni SorularArama
Menü
Kapat
Hareket Dökümü
Online Üyeler
 • İrem
  iremugras123
  Kütahya
 • Son Sorular

  Son Cevaplar
  Sitemizi kullanarak, Çerez Politikamızı , Gizlilik Politikamızı ve Hizmet Şartlarımızı okuduğunuzu ve anladığınızı kabul edersiniz.. Detay. ×