Nedir.Org
 • 1
19446
2
Okunma
259
Cevap
1
Soru :

Ünite nedir

Ünite nedir

Bölüm: Sözlük
Durum: Çözüldü
Tarih: 1 ay önce
0 kişi takip ediyor

Verilmiş Cevaplar


162021-01-15 11:34:30 #
Cevap :
Ünite nedir sorusunun cevabı

Ünite,'' birleşmiş olma durumu, birlik.'' ve '' Bir kümenin her elemanı ya da bir çokluğu oluşturan varlıkların her biri, birim.'' anlamlarına gelmektedir.
0 kişi beğendiCevap Yaz


×
Seç Değiştir×
Seç Değiştir

×
Örnek 1 : https://www.youtube.com/watch?v=0zuBFyfQ3Qc
Örnek 2 : https://vimeo.com/8802569

01 | 9. sınıf Tarih 1. Ünite Özetleri 2019-2020

Merhaba arkadaşları bugün sizlere Tarih dersinin 1. ünitenin özetini çıkartım bunları defterimde var sizlere paylaşıyorum!1-İnsanlıgın Hafızası Tarihİnsanlığın varoluş ve yaşam serüveni göz önüne alındığında bugün ulaşılan gelişmişlik düzeyi bir tecrübe birikiminin ürünüdür. Geçmiş ve gelecek bilincine sahip tek varlık olan insan, tecrübeleri geçmişten cesaret alarak öğrenir ve bunu gelecek nesillere aktarır. Bunun için de tarih bilimine ihtiyaç duyar. Bilimsel ve teknik gelişmelerin hızlı yaşandığı çağımızda tarih bilimine.. - Yazıya Git..

02 | 9. sınıf Matematik 1. Ünite Özetleri 2019-2020

ÖNERME NEDİR?Doğru ya da yanlış kesin hüküm bildiren ifadelere önerme denir. Önermeler genellikle “p, q, r, s, t” gibi küçük harflerle gösterilir.Bir ifadenin önerme olabilmesi için kesin hüküm bildirmesi gerekir. Önemli olan ifadenin doğru veya yanlış olması değil, doğruluğu ve yanlışlığında herkesin hemfikir olabilmesidir.ÖRNEK: Aşağıdaki ifadelerin önerme olup olmadıklarını inceleyelim.► “Ali’nin boyu uzundur.” ifadesi önerme değildir.Çünkü uzun olmanın bir ölçütü yoktur.► “Sevgi’nin boyu 172 cm’dir.” ifadesi.. - Yazıya Git..

03 | 8. Sınıf 10. Ünite Kelimeler ve Anlamları

8. Sınıf 10. Ünite Kelimeler  8. Sınıf 10. Ünite Anlamları  aftershock  artçı  air conditioner  klima  authority  yetki  avalanche  çığ  bin  çöp kutusu  break  mola  burn calories  kalori yakmak  campaign  kampanya  cause  sebep olmak  circular  dairesel, yuvarlak  cloth  bez, kumaş, kıyafet  compact  kompakt, yoğun  cone  koni, külah  cover  kapak  crash  kilitlenme, kaza  crawl  emeklemek, yavaş ilerlemek  crops  ekin, ekmek  dam  baraj  damage  zarar  debris  enkaz, döküntü  desert.. - Yazıya Git..

04 | 5.sınıf İngilizce 3. Ünite Hello

                                                              HELLO ARKADAŞLAR                                                                                                     Bugün ingilicze öğretmenimiz bizlere ÜLKELER konusuna geçirdi D:                                                                                           diyeceksiniz ama ben daha 5. sınıf öğrencisiyim arkadaşlar OKEY                                          .. - Yazıya Git..

05 | 9. sınıf Matematik 2. Ünite Özetleri 2019-2020

KÜME KAVRAMI
Küme Nedir?
İyi tanımlanmış birbirinden farklı nesneler topluluğuna küme denir. Kümeler A, B, C gibi büyük harflerle isimlendirilir.Tanımdaki iyi tanımlanmış, herkes tarafından aynı şekilde bilinen, belirli olan nesneler demektir. Örneğin “iyi insanlar” küme belirtmez çünkü iyi insanlar herkes için aynı değildir. Daha fazla örnek aşağıdaki tabloda verilmiştir.


Küme Belirtmez
Küme BelirtirÇalışkan öğrenciler
Uzun boylu insanlar
Bazı.. - Yazıya Git..

06 | 9. Sınıf Fizik 2. Ünite Soru Cevapları

9. Sınıf Fizik 2. Ünite Çözümleri (Esen Yayınları) - Soruya Git..

07 | 9. Sınıf Fizik 3. Ünite Soru Cevapları

9. Sınıf Fizik 3. Ünite Çözümleri (Esen Yayınları) - Soruya Git..

08 | 9. Sınıf Fizik 4. Ünite Soru Cevapları

9. Sınıf Fizik 4. Ünite Çözümleri (Esen Yayınları) - Soruya Git..

09 | 9.Sınıf Fizik Tuna Yayınları 3.Ünite Değerlendirme Soruları...

9.Sınıf Fizik Tuna Yayınları 3.Ünite Değerlendirme Soruları ve CEVAPLARI (Cevap Anahtarı) - Soruya Git..

10 | Soru : Fizik 9 sınıf 1 .ünite den20 soru fizik 9 sınıf tuna yayın...

Soru : Fizik 9 sınıf 1 .ünite den20 soru fizik 9 sınıf tuna yayıncılık 1. üniteden 20 soru ve o soruların cevapları - Soruya Git..

Benzer Sorular
hantol
Çözüldü Ünite Bölüm
hantol
Çözüldü Ünite bulmaca
Sözlük Bölümü Yeni SorularArama
Menü
Kapat
Hareket Dökümü
Online Üyeler
 • mountaingoat
  mountaingoat
  Belirtmemiş
 • poseidon
  poseidon
  Belirtmemiş
 • Deniz mavi
  Deniz mavi
  Belirtmemiş
 • Büşra Dere
  Büşra Dere
  Belirtmemiş
 • Vurgun30
  Vurgun30
  Belirtmemiş
 • miraç Sancar
  miraç Sancar
  Belirtmemiş
 • İrem
  iremugras123
  Kütahya
Sitemizi kullanarak, Çerez Politikamızı , Gizlilik Politikamızı ve Hizmet Şartlarımızı okuduğunuzu ve anladığınızı kabul edersiniz.. Detay. ×