Nedir.Org
 • 1
19022
5
Okunma
4999
Cevap
1
Soru :

Varisler arasındaki muvafakatname nasıl yapılır

Varisler arasındaki muvafakatname nasıl yapılır
Bölüm: Hukuk
Durum: Çözüldü
Tarih: 11 ay önce
0 kişi takip ediyor

Verilmiş Cevaplar


162020-04-11 22:23:28 #
Cevap :

MUVAFAKATNAME ÖRNEĞİ

Küçüğün Adı Soyadı :   
Doğum Tarihi :  
Anne – Baba Adı :  
Velisi bulunduğumuz ......................................................... isimli  çocuğumuzun .................................... İli Olimpiyat Hazırlık Eğitim  Merkezi’ne kaydedilerek eğitim almasına; merkezin belirleyeceği  şartlar dahilinde gündüzlü yahut yatılı olarak barınmasına,  .................... branşında spor etkinliklerine katılmasına, lisanslı olarak  yurt içi ve dışında yarışmalara katılmasına, bunun için pasaport  düzenlenmesi, süre uzatılması ve yenilenmesine, vize alınmasına, spor eğitim merkezlerinde düzenlenen diğer bilimsel eğitim ve sosyal  etkinliklere katılmasına, Spor Genel Müdürlüğü’nün belirleyeceği  sporcu kriterlerine uyumsuzluğunun Disiplin ve Denetleme  Komisyonu tarafından tespiti halinde hiçbir hak talep etmeden eğitim  merkezinden ayrılmasına, karşılanacak sporcu harçlıklarını çocuk reşit  oluncaya kadar onun adına velisi olarak aşağıda belirtilen IBAN  numarası aracılığı ile almaya muvafakat ederiz. 

Veli Ad Soyadı :
Veli IBAN No :

T.C. GENÇLİK VE SPOR BAKANLIĞI
Spor Genel Müdürlüğü
Adres : Örnek Mah. Oruç Reis Cad. No:13 Altındağ / Ankara  

Muvafakatname Alınırken Dikkat Edilmesi Mühim Hususlar
1) Muvafakatnameler noter aracılığı ile temin edilmeli ve özel durumlar haricinde tek tip olmasına dikkat edilmelidir.
2) Muvafakatname alınırken çocuğun velisinin tespitine dikkat edilmelidir.

Şöyle ki;
- Sporcu küçüğün anne-babası evli ise müşterek veli olduklarından notere her ikisi de birlikte gitmeli, nüfus cüzdanları ve çocuğun öğrenci belgesini yanlarında götürmelidir.
- Sporcu küçüğün anne-babası ayrılmış ise; boşanmaya ve küçüğün velayetinin hangi tarafta bulunduğuna dair mahkeme ilamı ile birlikte velisi olan kişi notere gitmelidir. (Nüfus cüzdanları ve öğrenci belgesi ile birlikte)
- Sporcu küçüğün anne-babasından birisi vefat etmiş ise; hayatta olan velisi nüfus cüzdanı ve öğrenci belgesi ile birlikte notere gitmelidir.
- Sporcu küçük vesayet altında ise; vasisi olan kişi, vesayetin kendisinde olduğunu belirten mahkeme kararı ile birlikte notere gitmelidir. Mahkemenin vesayet kararı içeriğinde; vasinin muvafakatname verme yetkisinin olmasına dikkat edilmelidir. 

Bu hususlara riayet edilmemesi muvafakatnameleri geçersiz hale getirebileceğinden, özen gösterilmesi arz ve talep olunur.

0 kişi beğendi


Cevap Yaz


×
Seç Değiştir×
Seç Değiştir

×
Örnek 1 : https://www.youtube.com/watch?v=0zuBFyfQ3Qc
Örnek 2 : https://vimeo.com/8802569

01 | Muvafakatname

Muvafakatname Nedir
Kısaca izin belgesi anlamı taşıyan bu kelime Muvafakat kelimesinden yani uzlaşma, onay verme kelimesimesinden türemiştir. Yani izin kağıdı, uzlaşma kağıdı anlamı taşır. Daha çok hukuki işlemler sırasında karşımıza çıkar. Alım, satım, ortaklık işlerinden şıkça geçer. Özünde bir işin yapılması için, hakkı bulunan kişilerin onayının alındığı belgedir.Örneklemek gerekirse muvafakatname günümüzde en genel kullanımıyla 18 yaşından küçük çocuklarımızı okumak için, yurt dışına çıkabilmesi için veya bir.. - Yazıya Git..

02 | Varisler

Bulmacada Varisler sorusunun cevabı nedir?Kare ve çengel bulmacalarda "Varisler" sorusunun yanıtında boşluk 6 harflidir ve cevabına VERESE yazabilirsiniz.. - Yazıya Git..

03 | Muvafakatname nereden alınır

Muvafakatname nereden alınır - Soruya Git..

04 | Muvafakatname Örneği

Muvafakatname nedir? Okul için Muvafakatname nasıl yazılır ? - Soruya Git..

05 | Varisler bulmaca

Bulmacada Varisler sorusunun 6 harfli cevabı nedir? - Soruya Git..

06 | Muvafakatname İPTAL ÖRNEĞİ

Muvafakatname İPTAL ÖRNEĞİ - Soruya Git..
Arama
Menü
Kapat
Hareket Dökümü
Online Üyeler
 • emrah07
  emrah07
  Belirtmemiş
 • Deniz mavi
  Deniz mavi
  Belirtmemiş
 • İrem
  iremugras123
  Kütahya
Sitemizi kullanarak, Çerez Politikamızı , Gizlilik Politikamızı ve Hizmet Şartlarımızı okuduğunuzu ve anladığınızı kabul edersiniz.. Detay. ×