Nedir.Org
Soru Tara Cevapla Giriş


Cevap Ara?

14.756.348 den fazla soru içinde arama yap.

Sorunu Tarat
Kitaptan resmini çek hemen cevaplansın.

Volkanik patlama sonucu yüzeye çıkan erimiş kayaçlara ne denir?

Volkanik patlama sonucu yüzeye çıkan erimiş kayaçlara ne denir sorusunun cevabı için bana yardımcı olur musunuz?

Bu soruya 2 cevap yazıldı. Cevap İçin Alta Doğru İlerleyin.
  Şikayet Et Bu soruya 0 yorum yazıldı.

  İşte Cevaplar


  Zeus

  • 2023-09-03 12:33:01

  Cevap : Volkanik patlamalar sonucu yüzeye çıkan kızgın akışkan kayaçlara LAV denir.. Lav, volkanizmayla birlikte yerkabuğundan dışarı püsküren, erimiş kaya ve gazların oluşturduğu sıcak ve sıvı karışımdır. Lav, renk bakımından kırmızı, turuncu, sarı, kahverengi ve siyah olabilir.

  Lav, yerkabuğunun derinliklerindeki sıcak magmanın, volkanik patlamalar sonucu yerkabuğunun çatlaklarından ve yarıklarından dışarı püskürmesiyle oluşur. Lav, yeryüzüne çıktıktan sonra soğur ve katılaşır. Lavın soğuması ve katılaşmasıyla, volkanik kayaçlar oluşur.

  Lavın viskozitesi, yani akmaya karşı gösterdiği direnç, lavın bileşimine ve sıcaklığına bağlıdır. Viskozitesi düşük olan lavlar, daha kolay akar ve daha uzun mesafelere ulaşabilir. Viskozitesi yüksek olan lavlar ise daha yavaş akar ve daha kısa mesafelere ulaşabilir.

  Lav, volkanik patlamaların en önemli bileşenlerinden biridir. Lav, volkanik patlamalardan sonra, yeryüzünün şekillenmesinde önemli bir rol oynar. Lav, volkanik kayaçlar oluşturarak, yeni topraklar ve araziler oluşturur. Ayrıca, lav, volkanik patlamalardan sonra, yeryüzünün ısısını da etkiler.
  Diğer Cevaplara Gözat
  Cevap Yaz Arama Yap

  Zeus

  • 2023-09-03 12:33:41

  Cevap : Volkanik patlamalar sonucu yüzeye çıkan kızgın akışkan kayaçlara "lava" denir. Lava, yer kabuğu altındaki magmanın yüzeye çıkması ve soğuyarak sertleşmesi sonucu oluşur. Volkanlardan püsküren bu sıcak kayaçlar, çeşitli tiplerde olabilir ve yer yüzeyine yayılırlar. Lava, volkanik aktivitenin bir sonucu olarak ortaya çıkar ve volkanik dağların şekillenmesinde önemli bir rol oynar.
  Cevap Yaz Arama Yap

  Kolay Bulmaca Cevabı Bulma Robotu

  Cevap Yaz

  Bilgilendirme: Bulmaca sözlüğümüzde Haberturk, Hürriyet, Sözcü ve Posta gazetesinin günlük kare ve çengel bulmacalarının cevapları ve Bulmacahane, CodyCross, Words Of Wonders Guru, WOW Guru gibi bulmaca oyunlarının cevapları yayınlanmaktadır. Ayrıca diğer gazete bulmaca cevapları, bulmaca kitabı, çapraz, karışık bulmaca cevaplarınıda sözlüğümüzde bulabilirsiniz. Bulmaca sözlüğümüzden arama yaparak bulmaca sorunuzdaki cevabı kolayca bulabilirsiniz. Eğer cevap henüz sitemize eklenmemiş ise soru sor butonuna tıklayarak hemen cevap verilmesini sağlayabilirsiniz.

  Yakın zamanda para ödüllü online bulmaca çözebileceğiniz bulmaca servisimiz yayına alınacaktır. Günlük, haftalık, aylık ve yıllık olarak en iyi bulmaca çözenler listelerimiz olacak.

  Sözlüğümüzde cevabını bulabileceğiniz bulmaca çeşitleri: CodyCross bulmaca soruları, çengel bulmaca, kare bulmaca, sudoku bulmaca, rakam bulmaca, kelime şifre bulmaca, altıgen çengel bulmaca, halka bulmaca, sözcük avı, yapboz bulmaca, labirent bulmaca, mozaik bulmaca, resimli kelime bulmaca, 7 farkı bulun, lekare bulmaca ve kim milyoner olmak ister soruları ve cevapları.

  Ayrıca bulmaca cevapları sözlüğümüzde aradığınız kelimenin eş anlamı, mecazen ve mecaz anlamları, eski dildeki karşılıkları, osmanlıca karşılıklarıi, zıt anlamlarını bulabilirsiniz.

  Unutmayın bulmaca çözmek zekanızı geliştirdiği gibi çağımızın en kötü hastalıklarından biri olan alzheimer içinde doktorlar tarafından en önerilen çözümlerden biridir. Şimdiden güzel, sağlıklı günler dileriz..  Başarılı

  İşleminiz başarıyla kaydedilmiştir.