Nedir.Org
Soru Tara Cevapla Giriş


Cevap Ara?

14.756.348 den fazla soru içinde arama yap.

Sorunu Tarat
Kitaptan resmini çek hemen cevaplansın.

Yenidoğan Bebek İlk Ayında Kaç Kilo Almalıdır?

Yeni doğan Bebek İlk Ayında Ne Kadar Kilo Almalı?

Bu soruya 2 cevap yazıldı. Cevap İçin Alta Doğru İlerleyin.
  Şikayet Et Bu soruya 0 yorum yazıldı.

  İşte Cevaplar


  Deniz mavi

  • 2021-01-22 18:57:13

  Cevap :

  Yenidoğan İlk Ayında Kaç Kilo Almalıdır?

  1 aylık bebek gelişimi tablosu, kız ve erkek cinsiyetleri açısından ayrı olarak hazırlanır. Bu tabloya göre 1 aylık kız bebeğin boyu, en düşük 50 cm. en yüksek 59 cm olmalı ve kilosu 2950 gr. ila 5400 gr. arasında olması beklenir. 1 aylık erkek bebeklerin ise boyu 51 ila 60 cm. aralığında, kilosu ise 3000 gr. ila 5750 gr. arasında olması gerekir.
  Bebeğin ağırlığındaki değişiklikler izlenmelidir. Büyüme grafiğindeki noktalar birleştirildiğinde çizgi yukarı doğru gidiyorsa süt yeterlidir. Bebek memeyi bırakmamaya çalışıyorsa anne sütü yetmiyor olabilir. Bebek 20 günlük olduğunda yaklaşık 500 g ağırlık kazanmışsa anne sütü yeterlidir.

  Bebeklerin çoğu aslında doğumdan sonraki ilk haftada kilo kaybeder. Bebeğiniz, iyi beslendiği, idrar ve dışkı yaptığı ve doğum kilosunun %10'undan fazla düşmediği sürece, sorun teşkil etmez. İki hafta içinde bir bebeğin doğum kilosuna geri dönmesi beklenmez. Ortalama bir bebek, daha sonra ilk ay için günde yaklaşık 30-35 gram alır ve altı aya kadar da ayda bir veya iki kilo alır. Çoğu bebek doğum kilosunu beş veya altı ayda ikiye katlar ve bunu bir yılda üç katına çıkarır ancak bunların ortalama rakamlardır. Sağlıklı bir bebeğin bu standartlardan farklı olması tamamen doğaldır ve normaldir.

  Bir yeni doğan doğum ağırlığının %10'undan fazlasını kaybederse, günde en az üç veya dört ıslak bebek bezi değiştiriyorsanız, beslenmeden sonra memnun görünmüyorsa veya iki haftada doğum ağırlığına geri dönmezse,  o zaman endişelenilebilir.
  Diğer Cevaplara Gözat
  Cevap Yaz Arama Yap

  Zeus

  • 2023-01-22 19:10:37

  Cevap :

  Yenidoğan bebekler ilk ay içinde çeşitli hızda kilo alabilirler. Genellikle, yenidoğan bebekler ilk hafta içinde doğdukları kilodan daha az bir miktar kilo kaybedebilirler, ancak bu kayıp normaldir ve genellikle ilk hafta sonunda geri kazanılır. Daha sonra, bebekler genellikle haftalık olarak yaklaşık 150-200 gram arasında kilo alırlar.

  Ancak, her bebek farklıdır ve bazı bebekler daha hızlı kilo alabilirken, bazıları daha yavaş alabilir. Bebeklerin kilo alım hızı genellikle sağlıklı ve normal olarak kabul edilir, ancak bebeklerin kilo alım hızının düşük olması veya yüksek olması durumunda doktorunuzla konuşmanız önerilir.

  Not: Bebeklerin kilo alım hızına dair bir hedef belirlenmemiştir. Bebeklerin kilo alım hızı genellikle sağlıklı ve normal olarak kabul edilir, ancak bebeklerin kilo alım hızının düşük olması veya yüksek olması durumunda doktorunuzla konuşmanız önerilir.

  Cevap Yaz Arama Yap

  Cevap Yaz
  Başarılı

  İşleminiz başarıyla kaydedilmiştir.