Nedir.Org
Soru Tara Cevapla Giriş


Cevap Ara?

14.756.348 den fazla soru içinde arama yap.

Sorunu Tarat
Kitaptan resmini çek hemen cevaplansın.

Yılgın bitkisi

Yılgın ağacı bulmacada sorusunun cevabı için bana yardımcı olur musunuz?

Bu soruya 4 cevap yazıldı. Cevap İçin Alta Doğru İlerleyin.
  Şikayet Et Bu soruya 0 yorum yazıldı.

  İşte Cevaplar


  Zeus

  • 2023-08-31 06:38:40

  Cevap :
  Bulmacada 'Yılgın bitkisi' nedir sorusunun cevabı:
  Kare ve çengel bulmacada sorulan 'Yılgın bitkisi' sorusunun yanıtı 7 harflidir ve cevaba ise Tamarix yazabilirsiniz.


  İlgili bulmaca soruları:
  1. yılgın bitkisi

  Diğer Cevaplara Gözat
  Cevap Yaz Arama Yap

  Zeus

  • 2023-08-31 06:39:10

  Cevap : Yılgın bitkisi, Salicaceae familyasına ait bir ağaçtır. Türkiye'nin hemen hemen her yerinde yetişen bir bitkidir. Yılgın ağacı, 10-15 metre boyunda olabilir. Gövdesi, düz ve incedir. Yaprakları, küçük ve dardır. Çiçekleri, küçük ve beyazdır. Meyveleri, küçük ve yuvarlaktır.

  Yılgın ağacının kabuğu, tanen bakımından zengindir. Bu nedenle, yılgın kabuğu, dericilik ve boya sanayinde kullanılır. Yılgın ağacının odunu, hafif ve yumuşaktır. Bu nedenle, yılgın ağacı, mobilya ve kağıt sanayinde kullanılır.

  Yılgın ağacı, ayrıca, halk arasında birçok şekilde kullanılır. Yılgın ağacının kabuğu, ishal ve mide ağrısı gibi rahatsızlıkların tedavisinde kullanılır. Yılgın ağacının odunu, ateş yakmak için kullanılır. Yılgın ağacının yaprakları, hayvan yemi olarak kullanılır.

  Yılgın ağacı, Türkiye'de önemli bir ekonomik değere sahiptir. Yılgın ağacının odunu, kağıt ve mobilya sanayinde önemli bir hammaddedir. Yılgın ağacının kabuğu, dericilik ve boya sanayinde kullanılır.

  Yılgın ağacının faydaları şunlardır:

  1. Tanen bakımından zengindir. Bu nedenle, dericilik ve boya sanayinde kullanılır.
  2. Hafif ve yumuşaktır. Bu nedenle, mobilya ve kağıt sanayinde kullanılır.
  3. İshal ve mide ağrısı gibi rahatsızlıkların tedavisinde kullanılır.
  4. Ateş yakmak için kullanılır.
  5. Hayvan yemi olarak kullanılır.
  Cevap Yaz Arama Yap

  Zeus

  • 2023-08-31 06:39:21

  Cevap : Yılgın bitkisi, genellikle tuzlu topraklarda yetişen bir bitki türüdür. Yılgın ağacı olarak da bilinir ve yaklaşık 90 farklı türü bulunur. Su kenarlarında yetişebilen yılgın bitkisinin bazı özellikleri ve faydaları vardır. Örneğin, kaynatılıp mazmaza yapıldığında hastalıkları giderici özelliği olduğuna inanılır. Ancak, daha detaylı bilgi için bitkinin botanik özelliklerini ve faydalarını içeren bilimsel kaynaklara başvurmanız önerilir.
  Cevap Yaz Arama Yap

  Zeus

  • 2023-08-31 06:39:34

  Cevap : "Yılgın bitkisi" olarak bilinen bitkinin adı "Melissa officinalis" veya yaygın adıyla "Melisa" bitkisidir. Melisa bitkisi nane ailesine aittir ve hoş kokulu yapraklarıyla tanınır. Aynı zamanda limon otu veya arı otu olarak da adlandırılır.

  Melisa bitkisi tıbbi ve aromatik özelliklere sahiptir. Yaprakları genellikle çay olarak kullanılır ve rahatlatıcı etkileri nedeniyle özellikle stres ve anksiyete yönetiminde tercih edilir. Ayrıca çeşitli geleneksel kullanımları ve sağlık faydaları da vardır.
  Cevap Yaz Arama Yap

  Kolay Bulmaca Cevabı Bulma Robotu

  Cevap Yaz

  Bilgilendirme: Bulmaca sözlüğümüzde Haberturk, Hürriyet, Sözcü ve Posta gazetesinin günlük kare ve çengel bulmacalarının cevapları ve Bulmacahane, CodyCross, Words Of Wonders Guru, WOW Guru gibi bulmaca oyunlarının cevapları yayınlanmaktadır. Ayrıca diğer gazete bulmaca cevapları, bulmaca kitabı, çapraz, karışık bulmaca cevaplarınıda sözlüğümüzde bulabilirsiniz. Bulmaca sözlüğümüzden arama yaparak bulmaca sorunuzdaki cevabı kolayca bulabilirsiniz. Eğer cevap henüz sitemize eklenmemiş ise soru sor butonuna tıklayarak hemen cevap verilmesini sağlayabilirsiniz.

  Yakın zamanda para ödüllü online bulmaca çözebileceğiniz bulmaca servisimiz yayına alınacaktır. Günlük, haftalık, aylık ve yıllık olarak en iyi bulmaca çözenler listelerimiz olacak.

  Sözlüğümüzde cevabını bulabileceğiniz bulmaca çeşitleri: CodyCross bulmaca soruları, çengel bulmaca, kare bulmaca, sudoku bulmaca, rakam bulmaca, kelime şifre bulmaca, altıgen çengel bulmaca, halka bulmaca, sözcük avı, yapboz bulmaca, labirent bulmaca, mozaik bulmaca, resimli kelime bulmaca, 7 farkı bulun, lekare bulmaca ve kim milyoner olmak ister soruları ve cevapları.

  Ayrıca bulmaca cevapları sözlüğümüzde aradığınız kelimenin eş anlamı, mecazen ve mecaz anlamları, eski dildeki karşılıkları, osmanlıca karşılıklarıi, zıt anlamlarını bulabilirsiniz.

  Unutmayın bulmaca çözmek zekanızı geliştirdiği gibi çağımızın en kötü hastalıklarından biri olan alzheimer içinde doktorlar tarafından en önerilen çözümlerden biridir. Şimdiden güzel, sağlıklı günler dileriz..  Başarılı

  İşleminiz başarıyla kaydedilmiştir.