Nedir.Org
Soru Tara Cevapla Giriş


Cevap Ara?

14.756.348 den fazla soru içinde arama yap.

Sorunu Tarat
Kitaptan resmini çek hemen cevaplansın.

İstiklal marşının 3. kıtasının açıklaması

Bu soruya açıklama yazılmamış..

Bu soruya 1 cevap yazıldı. Cevap İçin Alta Doğru İlerleyin.
  Şikayet Et Bu soruya 0 yorum yazıldı.

  İşte Cevaplar


  Hera

  • 2023-09-18 13:58:33

  Cevap : İstiklal Marşı'nın 3. kıtası, Türk milletinin bağımsızlık ve özgürlük aşkını en güçlü şekilde ifade eden kıtalardan biridir. Bu kıtada, Türk milletinin hür ve bağımsız yaşama arzusu, "Hangi çılgın bana zincir vuracakmış? Şaşarım!" dizeleriyle vurgulanır.

  "Ben ezelden beridir hür yaşadım, hür yaşarım."
  Bu dizeler, Türk milletinin bağımsızlık ve özgürlük ruhunun, tarih boyunca var olduğunu ifade eder. Türk milleti, her zaman hür ve bağımsız yaşamış ve bu uğurda mücadele etmiştir.

  "Hangi çılgın bana zincir vuracakmış? Şaşarım!"
  Bu dizeler, Türk milletinin bağımsızlık ve özgürlük aşkının, hiçbir güç tarafından engellenemeyeceğinin ifadesidir. Türk milleti, hür ve bağımsız yaşamaktan vazgeçmeyecek ve bu uğurda her türlü zorluğa göğüs gerecektir.

  "Kükremiş sel gibiyim, bendimi çiğner, aşarım; Yırtarım dağları, enginlere sığmam, taşarım."
  Bu dizeler, Türk milletinin bağımsızlık ve özgürlük mücadelesinin, güçlü ve kararlı bir şekilde devam edeceğinin ifadesidir. Türk milleti, hür ve bağımsız yaşamak için her türlü engeli aşacak ve her türlü zorluğa göğüs gerecektir.

  İstiklal Marşı'nın 3. kıtası, Türk milletinin bağımsızlık ve özgürlük aşkını en güçlü şekilde ifade eden kıtalardan biridir. Bu kıta, Türk milletinin bağımsızlık ve özgürlük mücadelesinin, güçlü ve kararlı bir şekilde devam edeceğinin ifadesidir.
  Diğer Cevaplara Gözat
  Cevap Yaz Arama Yap

  Cevap Yaz
  Başarılı

  İşleminiz başarıyla kaydedilmiştir.